«АҚШ-тың халқы» тақырыбына қысқа мерзімді жоспар
|
1. 2. |
Сынып |
11
сынып |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
АҚШ халқының табиғи өсімін, діни және ұлттық құрамын, халқының орналасу ерекшеліктерін ашу, халық санының өзгеру себептерін талдау, байырғы халқы – үндістердің проблемасының шешу жолдарын іздестіру. |
|
|
|
|
|
|
|
5. |
Күтілетін нәтиже |
|
|
|
6. |
Әдістері |
|
|
|
7. |
Бағалау |
|
|
|
8. |
Ресурстар |
АҚШ физикалық картасы, кір жаятын жіп, ілгіш, қима қағаздар, постер, маркерлер, стикерлер, |
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
«Миға шабуыл» Қызығушылықты ояту. |
2. Америка қай жылы ашылды, кім ашты, кімнің атымен аталған? 3. АҚШ қандай ірі аймақтарға бөлінген? 4. Мемлекеттік құрылымы қандай,неше штаты бар? 5. Жер көлемі жөнінен нешінші орын алады? 6. Эконом-географиялық жағдайы қандай? 7. АҚШ қашан, қай жылы пайда болды? 8. Ең биік және ең төмен жері? 9. АҚШ-тың “үшінші теңіз жағалауы” деп қай көлдерді атайды? 10. Ең ірі СЭС-і қай өзенде, қалай аталады? 11. АҚШ құрлықта қай елдермен шекараласады? 12. Халқының саны жөнінен АҚШ дүние жүзінде нешінші орын алады? Үстелдің үстінен әріптері бар карточкалар алу тапсырылады. Әріптерден сөйлем құрау керектігін айтады. «Еуропалықтар», «африкалықтар», «үндістер»атты сөз шығады, осыдан сабақтың тақырыбын ашады. АҚШ не үшін иммиграция елі деп аталғанын біліп, халқының өсуі заңдылықтарын, орналасуын, ұлттық және діни құрамын анықтауымыз керек. |
|
|
|
|
№1 тапсырма. Мәтінмен жұмыс «Инсерт» әдісі. 1-топ: АҚШ-тың табиғи өсу көрсеткіші. 2-топ: Халықтың ұлттық және діни құрамы. 3-топ: Халықтың орналасуы, тығыздығы. №2 тапсырма. Сөйлемді аяқта
№3
тапсырма. Алты қалпақ«»
әдісі Оқушыларға «Ойлаудың алты қалпағы» арқылы АҚШ халқы туралы хабарлама дайындау тапсырылады.«Алты қалпақ» әдісі бойынша сабаққа кері байланыс алынады.
Әр оқушыға 1 қалпақтан
ұсынылады. 16 ғасырдан бастап 21 ғасырдың басына дейін Америка халқының өсуіне және азаюына әсер еткен факторларды рет-ретімен белгілеңіз. |
Оқушылар берілген тақырыпшалармен оқыптанысады. Топ ішінде «Инсерт» әдісі арқылы тақырыпты талдайды. «Инсерт әдісі» бойынша мәтінді түртіп отырып оқиды. Тапсырма бойынша сөйлемді аяқтайды. Әр елдің астаналарын табады. Халық санының өсуі мен азаюының себептерін айқындайды.
|
|
|
«Ой толғау»
|
№ 5 тапсырма «ПОПС» әдісі «Американың ашылуы үндістер үшін қолайлы болды ма»? Оқушылардың дүниетанымын қалыптастыру мақсатында өз ойларын еркін жеткізу. - Өз позицияңды ұстау: «Американың ашылуы үндістер үшін қолайлы болды ма?»
Сұрақтар арқылы сабақ бекітіледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар. Америка Құрама Штаты 11 сынып
Қысқа мерзімді жоспар. Америка Құрама Штаты 11 сынып
«АҚШ-тың халқы» тақырыбына қысқа мерзімді жоспар
|
1. 2. |
Сынып |
11
сынып |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
АҚШ халқының табиғи өсімін, діни және ұлттық құрамын, халқының орналасу ерекшеліктерін ашу, халық санының өзгеру себептерін талдау, байырғы халқы – үндістердің проблемасының шешу жолдарын іздестіру. |
|
|
|
|
|
|
|
5. |
Күтілетін нәтиже |
|
|
|
6. |
Әдістері |
|
|
|
7. |
Бағалау |
|
|
|
8. |
Ресурстар |
АҚШ физикалық картасы, кір жаятын жіп, ілгіш, қима қағаздар, постер, маркерлер, стикерлер, |
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
«Миға шабуыл» Қызығушылықты ояту. |
2. Америка қай жылы ашылды, кім ашты, кімнің атымен аталған? 3. АҚШ қандай ірі аймақтарға бөлінген? 4. Мемлекеттік құрылымы қандай,неше штаты бар? 5. Жер көлемі жөнінен нешінші орын алады? 6. Эконом-географиялық жағдайы қандай? 7. АҚШ қашан, қай жылы пайда болды? 8. Ең биік және ең төмен жері? 9. АҚШ-тың “үшінші теңіз жағалауы” деп қай көлдерді атайды? 10. Ең ірі СЭС-і қай өзенде, қалай аталады? 11. АҚШ құрлықта қай елдермен шекараласады? 12. Халқының саны жөнінен АҚШ дүние жүзінде нешінші орын алады? Үстелдің үстінен әріптері бар карточкалар алу тапсырылады. Әріптерден сөйлем құрау керектігін айтады. «Еуропалықтар», «африкалықтар», «үндістер»атты сөз шығады, осыдан сабақтың тақырыбын ашады. АҚШ не үшін иммиграция елі деп аталғанын біліп, халқының өсуі заңдылықтарын, орналасуын, ұлттық және діни құрамын анықтауымыз керек. |
|
|
|
|
№1 тапсырма. Мәтінмен жұмыс «Инсерт» әдісі. 1-топ: АҚШ-тың табиғи өсу көрсеткіші. 2-топ: Халықтың ұлттық және діни құрамы. 3-топ: Халықтың орналасуы, тығыздығы. №2 тапсырма. Сөйлемді аяқта
№3
тапсырма. Алты қалпақ«»
әдісі Оқушыларға «Ойлаудың алты қалпағы» арқылы АҚШ халқы туралы хабарлама дайындау тапсырылады.«Алты қалпақ» әдісі бойынша сабаққа кері байланыс алынады.
Әр оқушыға 1 қалпақтан
ұсынылады. 16 ғасырдан бастап 21 ғасырдың басына дейін Америка халқының өсуіне және азаюына әсер еткен факторларды рет-ретімен белгілеңіз. |
Оқушылар берілген тақырыпшалармен оқыптанысады. Топ ішінде «Инсерт» әдісі арқылы тақырыпты талдайды. «Инсерт әдісі» бойынша мәтінді түртіп отырып оқиды. Тапсырма бойынша сөйлемді аяқтайды. Әр елдің астаналарын табады. Халық санының өсуі мен азаюының себептерін айқындайды.
|
|
|
«Ой толғау»
|
№ 5 тапсырма «ПОПС» әдісі «Американың ашылуы үндістер үшін қолайлы болды ма»? Оқушылардың дүниетанымын қалыптастыру мақсатында өз ойларын еркін жеткізу. - Өз позицияңды ұстау: «Американың ашылуы үндістер үшін қолайлы болды ма?»
Сұрақтар арқылы сабақ бекітіледі. |
|
шағым қалдыра аласыз













