Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар. Келтіру формулалары 9-сынып

Қысқа мерзімді жоспар. Келтіру формулалары 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Алгебра пәнінен көмекші құрал ретінде қолданылады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Маусым 2024
100
0 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: Негізгі тригонометриялық функциялар

Мектеп:Қызылдала жалпы білім беретін мектеп


Сынып: 9«А»


Мұғалімнің аты- жөні: Утеева Багила Пернебековна


Күні: 07.02.24ж

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Келтіру формулалары


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану;


Сабақтың мақсаты

  • келтіру формулаларын қорытып шығара алады;

  • келтіру формулаларын есептер шығаруда қолданады.


Құндылықтарды дарыту




«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік пен жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Достарына, сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дамыту


Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин





Үй тапсыр-

масын сұрау

5 мин



Жаңа сабақ

6-мин




















Топтық жұмыс

12 мин


Оқулық

пен (жеке) жұмыс

8 мин







Жұптық жұмыс





Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, бір-бірімізге сәттілік тілеп сабақты бастау.

«мозайка» әдісі бойынша оқушылардың топқа бөлу

I топ: синус

II топ: косинус

III топ: тангенс, котангенс

Үй тапсырмасын сұрау:

Случайное кольцо арқылы сұрақтарға жауап беру. Бұл әдісте бір оқушы тұрады шеңбер айналып қалаған сұрағына тоқтайды, сол сұраққа оқушы жауап

Жаңа тақырыпты түсіндіру : (Мұғалім түсіндірмесі)

Егер (мүндағы к- кез келген бүтін сан, α- сүйір бұрыш) бұрышының функциялары берілсе, онда оларды α бұрышына байланысты тригонометриялық функцияларға келтіру ыңғайлы. Ол үшін арнайы берілген келтіру формулаларын қолданамыз

  • Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π±α (1800±α), 2π±α (3600±α) түрінде болса, онда оның аты өзгермейді;

  • Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (900±α), (2700±α) түрінде болса, онда синус косинуске, косинус синуске, тангенс котангенске, котангенс тангенске өзгереді;

  • Келтіру формуласының оң жағының таңбасы сәйкес ширектегі келтірілген функцияның таңбасымен бірдей жазылады;

«Ойлан, жұптас, бөліс » Топтық жұмыс. Әрбір топқа плакат беріледі және олар келтіру формулаларын толықтырып қорғайды.


23,1. Мына өрнектерді бұрышы :






Жұптық тапсырма:


Берілген функцияны екі жолмен шығар?


  1. Sin1700

  2. Cos2200

  3. tg2900

Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді, кезекші сыныпта жоқ оқушыларды хабарлайды.


«Мозайка» әдісі бойынша оқушылар сөз құрап топқа бірігеді



Оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін көрсетеді











Әр топ өздеріне берілген есептерді плакатқа шығарып қорғайды.






















ҚБ: теңгемен бағалау

























ҚБ: геометриялық фигуралар арқылы


Тақтаға есеп шығарған оқушыларды смайликтермен бағалау


Оқушылар бірін-бірі тексереді, ауызша марапаттау арқылы бағалайды


Слайд


Мен дайынмын қол көтеру құралы


Wordwall

сілтемесі

50, 100, 200 теңгенің суреттері


Слайд

Келтіру формуласы жазылған плакат







Толық емес келтіру формулалары мен бетіне жапсырылатын формулалар




Слайд

Геометрия

лық фигуралар



Смайликтер

Сабақты қорытындылау


Сабақты қорытындылау:

«Formative» әдісі

1. таңбасын анықта?

А) +

В) -

2. Тригонометриядағы функциясы жұп па? Тақ па?

А) тақ

В) жұп

3. Sinх қай ширектерде теріс (-)

А)

В)

С)

Д) І, IV ширек

4. cosx қай ширекте оң (+)

А)

В)

С)

Д) І, IV ширек

5. қай ширекте оң (+)

А)

В)

С) II

Д) І, III ширек

6. c қай ширекте теріс (-)

А)

В)

С)

Д) IІ, IV ширек

7. мәнін есепте?

А)

В)

С)

Д) -

8. cos1500 мәнін есепте?

А)

В)

С)

Д) -

9. 2250 мәнін есепте?

А)

В)

С)

Д) -

10. c мәнін есепте?

А)

В)

С)

Д) -



«Formative» әдісі бойынша оқушылар мүғалім жіберген сілтеме арқылы кіріп, ондағы берілген тесті шешіп, білімдерінің бағасын алады.






































Автоматты түрде бағасы шығып бағаланды





























app.formative.com/join

сілтеме




























Сабақтың соңы

3 мин















Үйге тапсырма:

1 мин

Рефлексия «WatsApp» әдісі


















Оқулықтан: № 23,3 есеп және келтіру формуласы

«WatsApp» әдісінде оқушыларға сабақ соңында қалта телефондарынан SMS хабарлама жазу тапсырылады. Хабарлама ұсынылған сөйлемдердің толықтырылған немесе аяқталған нұсқасы болуы қажет.

«Бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ... білдім, ақиқатына жеттім»;

  • «Бүгінгі сабақта мені қуантқаны....»;

  • «Мен өзімді....үшін мақтар едім»;

  • «Маған ерекше ұнағаны....»;

  • «Сабақтан соң мен... жасағым келді»;

  • «Бүгінгі сабақта мен....жасай алдым»;

  • «Мен... орындадым»;

  • «...қызықты болды»;

  • «...қиын болды»;

  • «...мен түсіндім»;

  • «Енді мен ...»;

  • «Мен үйрендім»;

  • «Мені... таңқалдырды» және т.б.





Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!