|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денелердің көлемдері
|
Мектеп: Момынай жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Алиева Гулжан Аманкулкызы |
||||||
|
Сынып: 11-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пирамида және қиық пирамида көлемдері
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.3.13- пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
|
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Лексика және терминологияны қолдану: Пирамида, қиық пирамида, аудан, көлем, табан, биіктік, апофема Диалогқа арналған тіркестер:
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды патриотизге баулу және азаматтық жауапкершілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география, алгебра, халықтық педагогика |
||||||
|
Бастапқы білім |
Пирамида түрлері, элементтері. Көпбұрыш аудандарының формулалары. Пирамида және қиық пирамида фигураларын кескіндеу. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 4 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Байырғы қазақтың аудан, көлем өлшем-бірліктерін: мысалы, аудан бірліктерін – «оймақтай» («алақандай», «сырмақтай»...); көлем бірліктерін – «бармақ басындай» («торсықтай», «тең» ...) еске түсіру арқылы психологиялық ахуал орнатып, оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Топқа бөлу «Мозайка» әдісін қолданып, сыныпты екі топқа бөлемін. Оқушыларға түрлі пішіндегі қиындыларды ұсынамын, олар қалаған пішіндегі қиындыны алып, кеңістік денесін құрастырады. Пирамида құрастырғандар бірінші «Пирамида» тобына, қиық пирамида құрастырғандар екінші «Қиық пирамида» тобына бірігеді. Сабақ барысында әр тапсырмадан кейін төмендегі фигураларды пайдаланып, бағалап отырамын.
|
Түрлі-түсті кеспе қағаздар |
|||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
8 мин
15 мин |
Жаңа сабақ Жаңа сабақты игеру үшін оқушыларға бейнежазбаны ұсынып, түсіндіремін. Топтық жұмыс «Шағын дәріс» әдісі арқылы топтық жұмыс беремін. «Пирамида» тобына
«Қиық пирамида» тобына
Дескриптор:
Оқушылар Бейбітшілік пен келісім сарайы туралы өз білгендерімен бөліседі. (Бейбітшілік пен келісім сарайы теңқабырғалы 133 үшбұрыштан құрастырылған және ол Қазақстан Республикасын мекендейтін 133 ұлттардың ынтымақтастығын білдіреді.) Қорытынды «Стикердегі диалог» әдісін қолданамын. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалардан құралған жеке жұмыстар беремін. І деңгей
Дескриптор:
ІІ деңгей
Дескриптор:
ІІІ деңгей
Дескриптор:
Жылдам орындаған оқушыға қосымша тапсырмалар әзірлеймін. |
https://youtu.be/H2bgbfVYdEY
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 158 бет.
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 156 бет. |
|||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Рефлексия «Ұстазға хат» әдісін қолданып, кері байланыс жасаймын.
Үй жұмысы: №26.4 есеп |
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 156 бет. |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
Тапсырманы жылдам орындаған оқушыларға қосымша материал дайындау. Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар дайындау. |
Түрлі фигуралар арқылы , мадақтау сөздер арқылы, жест арқылы бағалаймын. |
Оқушылар құрал-жабдықтарды пайдаланғанда қауіпсіздік ережесін есте сақтау |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар: Пирамида және қиық пирамида көлемдері. 11 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Денелердің көлемдері
|
Мектеп: Момынай жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Алиева Гулжан Аманкулкызы |
||||||
|
Сынып: 11-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы |
Пирамида және қиық пирамида көлемдері
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.3.13- пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
|
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Лексика және терминологияны қолдану: Пирамида, қиық пирамида, аудан, көлем, табан, биіктік, апофема Диалогқа арналған тіркестер:
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды патриотизге баулу және азаматтық жауапкершілікке тәрбиелеу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география, алгебра, халықтық педагогика |
||||||
|
Бастапқы білім |
Пирамида түрлері, элементтері. Көпбұрыш аудандарының формулалары. Пирамида және қиық пирамида фигураларын кескіндеу. |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 4 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Байырғы қазақтың аудан, көлем өлшем-бірліктерін: мысалы, аудан бірліктерін – «оймақтай» («алақандай», «сырмақтай»...); көлем бірліктерін – «бармақ басындай» («торсықтай», «тең» ...) еске түсіру арқылы психологиялық ахуал орнатып, оқушылардың назарын сабаққа аударамын. Топқа бөлу «Мозайка» әдісін қолданып, сыныпты екі топқа бөлемін. Оқушыларға түрлі пішіндегі қиындыларды ұсынамын, олар қалаған пішіндегі қиындыны алып, кеңістік денесін құрастырады. Пирамида құрастырғандар бірінші «Пирамида» тобына, қиық пирамида құрастырғандар екінші «Қиық пирамида» тобына бірігеді. Сабақ барысында әр тапсырмадан кейін төмендегі фигураларды пайдаланып, бағалап отырамын.
|
Түрлі-түсті кеспе қағаздар |
|||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
8 мин
15 мин |
Жаңа сабақ Жаңа сабақты игеру үшін оқушыларға бейнежазбаны ұсынып, түсіндіремін. Топтық жұмыс «Шағын дәріс» әдісі арқылы топтық жұмыс беремін. «Пирамида» тобына
«Қиық пирамида» тобына
Дескриптор:
Оқушылар Бейбітшілік пен келісім сарайы туралы өз білгендерімен бөліседі. (Бейбітшілік пен келісім сарайы теңқабырғалы 133 үшбұрыштан құрастырылған және ол Қазақстан Республикасын мекендейтін 133 ұлттардың ынтымақтастығын білдіреді.) Қорытынды «Стикердегі диалог» әдісін қолданамын. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалардан құралған жеке жұмыстар беремін. І деңгей
Дескриптор:
ІІ деңгей
Дескриптор:
ІІІ деңгей
Дескриптор:
Жылдам орындаған оқушыға қосымша тапсырмалар әзірлеймін. |
https://youtu.be/H2bgbfVYdEY
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 158 бет.
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 156 бет. |
|||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Рефлексия «Ұстазға хат» әдісін қолданып, кері байланыс жасаймын.
Үй жұмысы: №26.4 есеп |
Геометрия 11 сынып. Алматы «Мектеп» 2020ж. 156 бет. |
|||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
|
Тапсырманы жылдам орындаған оқушыларға қосымша материал дайындау. Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар дайындау. |
Түрлі фигуралар арқылы , мадақтау сөздер арқылы, жест арқылы бағалаймын. |
Оқушылар құрал-жабдықтарды пайдаланғанда қауіпсіздік ережесін есте сақтау |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз






