Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: Есіл ауданы, Свободный ауылы «Свободный орта мектебі» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Манарбек Гауһар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тыңдалым және айтылым Оқылым, Жазылым Ортақ тақырып: «Дені саудың жаны сау», «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті». |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (ОБ сілтемесі) |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биікті мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, естелік) ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
1.Мәтіннің тақырыбы негізінде, оның мазмұнын болжау. 2.Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қою және жауап беру. 3.Бас әріп пен кіші әріптің биікті мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 4.Зат есімді ажырату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Мәтіннің тақырыбын болжайды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды және жауап береді. Бас әріп пен кіші әріптің биікті мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Зат еімді ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Сөз сөйлеу мәтін, тілдік, бірлік мәтінді ажыратады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құңдылықтарды дарыту |
Өзгелерге құрмет,ынтымақтастық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта қолданылатын іс-әрекеттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.Кезекшімен сұхбат. Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Шаттық шеңберін құрып, бір-біріне сәттілік тілеу. Сандық ішінен қиынды қағаздар алып пазылды құрастырады. Зат еімге байланысты сурет арқылы топқа бөлінеді. («Кім? Кімдер? Не? Нелер?» сұрағына жауап беретін сөздер арқылы топқа бөлінеді) «Миға шабуыл» әдісі -Алдарыңда қандай сурет шықты? -Суретке байланысты қандай сұрақ қоясыңдар? -Суреттер немен байланысты? -Сонымен,балалар зат есім дегеніміз не? (Заттың атын білдіретін сөздерді зат есім деп айтады. Зат есімдерге Кім? Кімдер? Не? Нелер? деген сұрақтар қойылады. Мысалдар келтіріледі) Тақырып пен мақсаты ашады. Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді -зат есімді анықтайды -пазл арқылы ортақ тақырыпты анықтайды (Ө) Тапсырма. «Бэкроним» әдісі Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Өс-өс, балам, өсе бер, ... бол палуан білекті, ... бол таймас жүректі, ... созайық, ... жазайық. -Керекті сөздер: саусағыңды, батыр, батыл, аяғыңды. -Зат есімдердің астын сыз. Дескриптор: -көп нүктенің орнына бірінші керекті сөзді қояды; -көп нүктенің орнына екінші керекті сөзді қояды; -көп нүктенің орнына үшінші керекті сөзді қояды; -көп нүктенің орнына төртінші керекті сөзді қояды; -зат есімдерді тауып астын сызады. - бас әріп пен кіші әріптің биікті мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі. (Тапсырма дұрыс орындалса «жасыл» түсті көтереді, егер қателер болса «қызыл» түс көтереді.) |
Ресурстар Топқа бөлуге арналған «Пазл» әдісі. Кеспе қағаздар, сандықша.
Оқулық Дәптермен жұмыс, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 10 мин |
(Т) Мәтіннің тақырыбы «Ат қою» қарап, оның мазмұнын болжа. Сұрақтар: - «Ат қою» -деп қалай түсінесіңдер? -Балалар, балаға Ұлболсын, Наурызбай, Серікбол, есімдерінің қойылу себебі неде деп ойлайсыңдар? -Ат қою салты калай жүзеге асады? Ойыңды ортаға сал. «Ат қою» бейнежазба. «Кинометафора» әдісі («Ат қою» видеоматериалдан сәбиге қалай? және неліктен? ат қоюын терең мағлумат беру) Ат қою. Айша мен атасы көрші апайдың үйіне келді. Оларды сый құрметпен төрге шығарды. Біраздан соң үй иесі сәбиді алып келді. -Сәбиге ат қою - үлкен міндет,-деп, Айшаның атасы сәбиді ептеп қолына алды. Сәбидің құлағына «Сенің атың-Мирас!» деп үш рет айқайлайды . Айшаның атасы үй иесіне бұрылып: - Енді Нарұлыңды өз қолыңа алып, апарып бесігіне жатқыз,- деді. Келген қонақтар «Мирас өмір жасы ұзақ болсын!» деп лебіздерін айтып жатты . Сұрақтар: - Сәбиге ат қою неліктен үлкен міндет деп саналады? - Өйткені, жаңа туылған сәбиге ат қою ата-ананың үлкен міндеті. - Неліктен баланың құлағына қойылған атын үш рет қайталайды? - Себебі, жаттанды қалу үшін айтады. - Жаңа туған сәбиді неге бесікке жатқызады? - Бесік денсаулығына пайды! Мысалы: Бесік – бесігі. Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын болжайды; -мәтінді тізбектеп оқиды; - берілген тақырып бойынша сұрақ қояды; -сұхбаттасының қойған сұрақтарына жауап береді; -сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды. (Ж)-Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. (Т)-Мәтіннен кім? не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап. Кері байланыс: «Ия, жоқ» әдісі
(Ө) Ой ширату Пішіндер арқылы сөзді тауып оқы. Р Ы С Е Ж Б І К Ы
(Жауабы: «Бесік жыры») - Бесік жыры кай уақытта жасалынады? - Сәби бірінші қадамын жасағанда, қандай рәсім жасалынады? - Қандай тағы қазақтың салт дәстүрлерін білесіңдер? Сараланған тапсырма. (АВС) Берілген сөздерден зат есімдерді теріп жазыңдар: бесік, еңбек, адам, ұйықтады, жетпіс бір, сандық, жүгірді, суыр, керілді, жүз биік, айна, маржан, жыр, әже. А тапсырмасы: зат есімдерді теріп жазыңдар. В тапсырмасы: зат есімдерді теріп жазып, қарамен берілген сөздерді сөз құрамына талдаңдар. С тапсырмасы: зат есімдерді анықтаңдар, қарамен берілген сөздерді сөз құрамына талдап бір тірек сөзден сөйлем құра. Дескриптор: -зат есімді анықтайды -қарамен берілген сөздерді талдайды -тірек сөздер арқылы сөйлем құрайды -бас әріп пен кіші әріптің биікті мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Кері байланыс: «Екі жұлдыз бір тілек» |
АКТ, кесте, оқулық. Бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=pYkPXlCQuCE Кесте
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Манарбек ГауһарШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қысқа мерзімді жоспар "Қазақ тілі" 3 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қысқа мерзімді жоспар "Қазақ тілі" 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге арналған қысқа мерзімді жоспар, қазақ тілі пәнінен 3 сыныпқа арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















