Материалдар / Қысқа мерзімді жоспар Қ.Сәтбаев- жан – жақты ғалым.

Қысқа мерзімді жоспар Қ.Сәтбаев- жан – жақты ғалым.

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздармен бөлісу моқсатында
Авторы:
12 Сәуір 2024
156
7 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Қ.Сәтбаев- жан – жақты ғалым.

Бөлім:

Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым

Педагогтің аты-жөні:

Сандалхан Жанерке

Күн: 01.03.2024

Сыныбы : 8

Қатысушылар саны: 27 Қатыспағандар саны: 0

Тақырыбы:

Қ.Сәтбаев- жан – жанқты ғалым.

Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру.

Сабақтың мақсаты:

Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарын анықтап картаға орналастыру;

Қ.И.Сәтбаевтың жан-жақты ғалым екенін талдап, ерекшеліктерін сипаттау;

Қаныш Сәтбаевтың Қазақстанның ғылымын дамытудағы рөліне баға беру;

Құндылықтар


Ұлттық мүдде: Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға атсалысу;

Талап: Сыни және креативті ;

Ар-ұят: Академиялық адалдық қағидасын қолдау;


Сабақ кезеңі/

уақыты

Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



10 мин

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу.

Жағымды психологиялық ахуал орнатады

Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: Топқа бөлу .

2-слайд

«Сәйкестендіру» тәсілі

Өзін-өзі тексеру

3-слайд

Өткен білімді еске түсіру


«Миға шабуыл» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.

Ғалым –

Ғылым -

Қазақ жерінен шыққан алғашқы ғалымдар:

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


Жағымды психологиялық ахуал орнатады


Жасырын бөліктер бойынша топқа бірігеді



Ой шақыру

Сәйкестендіру тесті (ХХ ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым)

1-тапсырма

«Сәйкестендіру» тест


«Миға шабуыл» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.

Оқушылар мұғалім жасырған ғалым тұлғаны анықтайды.








2 тапсырма шарты:

Қ.И.Сәтбаевтың кемінде 3 зерттеген кен орындарының аумағын картаға белгілеу және атауын жазу;


«Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады







Дескриптор:  

Білім беру жүйесін хронология бойынша сәйкестендіреді

Жалпы балл-2

ҚБ «Өте жақсы», «жақсы» «Талпын» мұғалім тарапынан бағалау

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.


Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу




Дескриптор:

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;

Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады;


«Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады.

Жалпы

балл-3

Окулык

Қазақстан тарихы

8-сынып

Топтастыру



























Сабақ ортасы

20 мин

Жаңа сабақ.

Тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді.

Оқулықтан талдайтын тапсырманы бөліп береді, топтық жұмыс ұйымдастырады

4-слайд

1-топ

Мұхтар Омарханұлы Әуезов






2-топ

Жүсіпбек Аймауытов




3-топ

Қаныш Сәтбаев




4-топ

Қазақстанда жоғары оқу орындарын құру.

Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдайды.

Топтық жұмыс орындайды.






1-топ Мұхтар Омарханұлы Әуезов

Оқулық, QR код көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды.



2-топ Жүсіпбек Аймауытов

Оқулық, QR код көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды.

3-топ Қаныш Сәтбаев

Оқулық, көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды.

4-топ Қазақстанда жоғары оқу орындарын құру.

Оқулық, көмегімен топта өз беттерінше ізденіс жұмыстарын жүргізеді, өздері қалаған форматта қорғайды.


«Смартфон» әдісі арқылы әр оқушы өзін- өзі бағалап отырады.


Дескриптор:

I-топ. Мұхтар Омарханұлы Әуезов туралы мәлімет айтады.

(2 балл)

IІ-топ. Мұхтар Омарханұлы Әуезов туралы мәлімет айтады.

(2 балл)

IІІ-топ. Қаныш Сәтбаев туралы мәлімет айтады.

(2 балл)

IҮ-топ. КСРО ҒА-ның Қазақ филиалы туралы мәлімет айтады.

(2 балл)



https://youtu.be/K1ESOPMKuRU?si=OcpUtpPXib4b_FtI






Оқулық

Қазақстан тарихы

8-сынып








10 мин

Сабақты бекіту тапсырмалары

5-слайд

Оқушылармен жеке жұмыс ұйымдастырады,бақылау жасайды.

1953 ж. Қарағанды тау кен институты

1950ж.Қарағанды медицина институты

1931 ж. Алматы медициналық институты

1928 ж.Абай атындағы педагогикалық институт

1944 ж.Қыздар пединституты

1929 ж. Малдәрігерлік зоотехникалық институт

1951ж.Семей малдәрігерлік институты

1934 ж.С.М.Киров атындағы Қазақ мемлекеттік университеті(қазіргі Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ)



Сандар сөйлейді













Дескриптор:


Белгілі жылда болған оқиғаны анықтайды.


(3 балл)
















Тапсырма жазылған парақтар


Құрылған күні

Жоғары оқу орындары

1953ж.


1950ж.


1931ж.


1928ж.


1944ж.


1929ж.


1951ж.


1934ж.




Сабактың соңы

4 минут


«банкамат» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабақты қаншалықты деңгейде түсінгендіктерін онлайн форматта көру.

6-слайд

Кері байланыс

Оқушылар сабақты қаншалықты түсінгендіктерін банкамад картасы арқылы белгілейді.

«Смартфон» әдісіндегі алған бағаларын қорытындылау







Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ