Қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың: Дизайн және технология бөлімі |
Сабақтың тақырыбы: Үстел ойыны. Шығу тарихы Күні: Мектеп: Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы М.Қаратаев атындағы №51орта мектебі Сыныбы: 8 Пән мұғалімі: Ахметов Ерман Айтмағанбетұлы |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
8.1.2.1. Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы түсінігін көрсету |
|
Ойлау дағдысының деңгейі (Блум таксономиясы бойынша): |
Білу және түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтайды |
|
Бағалау критерийлері: |
Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтап көрсетеді; Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін зерттейді |
|
Тілдік мақсаттар: |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: үстел ойындары, үстел ойындарының шығу тарихы, ойнау әдістері. Талқылауға арналған cұрақтар: - Үстел ойынының шығу тарихы несімен сіздің есіңізде қалды? - Ойын үстелі алғашқыда қандай өнімнен жасалынды? Неге? -Үстел ойынының адамға тигізер қандай пайдасы бар деп ойлайсыз?
Негізгі сөздер мен тіркестер: пазл, домино, го, монополия |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Зайырлы қоғам және жоғары руханият» - әртүрлі мемлекеттердің мәдениетіне құрмет сезіммен қарайды, топта, сыныпта өзара ынтымақтастық пен сыйластықта жұмыс жасайды |
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, әдебиет, математика |
|
Алдыңғы білім: |
Түрлі тақырыптағы өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері мен үстел ойыны дизайн және технология бөлімі бойынша алдынғы сабақтағы түсініктерін ортаға салады . |
|
Ресурстар: |
ҚР Білім және ғылым министрлігі ұсынған 8-сыныпқа арналған оқулық, «Көркем еңбек (ұл балаларға арналған нұсқа)» авторлары: В.Г. Чукалин, Р.М. Яковлев, Х.К. Танбаев, Е.В. Ермилова, Е.Е. Велькер, О.С. Лосенко. «Көкшетау» - 2018; Слайд, суреттер |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланаған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ауал: «Тілек айту» Оқушылар жұп болып бір-біріне тілек айтады: - Бүгін мен саған…. - Үнемі … бол. - Есіңде болсын… . Шахмат , домино ойындарының суреттері, аллеясы арқылы 2 топқа бөлу. Қызығушылығын ояту - Ойынның қандай түрлерін білесіңдер? (Үстел ойындары, қимыл-қозғалыс, компьютерлік, интеллектуалдық т.б.) Топ аттарына берілген шахмат, домино ойындарының қай ойын түріне жататынын анықтай отырып, білім алушы сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. Бағалау: Ауызша кері байланыс беру арқылы. |
слайд сурет |
|||||||||||||||
|
Cабақтың ортасы 12 минут 20 минут |
Сабақтың мақсатын анықтау үшін білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Бинго» ойыны арқылы топтар сәйкестендіру кестесінде берілген үстел ойындарының атаулары мен олардың шыққан уақытын, елін бірінші болып сәйкестендіру керек.
Дескриптор Білім алушы
Бағалау: «Қол шапалақтау»
2-тапсырма Жеке жұмыс. «Кім алғыр?» саралау тапсырмасы А деңгейі Сәйкестендіру кестесінде берілген бір үстел ойынының ойналу ерекшелігін түсіндіріңдер. Дескриптор Білім алушы
В деңгейі Көптеген адамдар не себепті үстел ойындарын ойнауға қызығушылық танытады? Ассоциация жасаңдар.
Дескриптор Білім алушы
С деңгейі А4 қағазына өздеріңнің үстел ойыныңның таныстырылымын дайындаңдар. Дескриптор Білім алушы
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі |
қазақша уникипедия |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Оқушылар өтілген сабаққа кері байланыс береді. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Үйге: |
Интернет арқылы үстел ойыны туралы қызықты ақпараттар жинақтау |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар: Үстел ойыны. 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар: Үстел ойыны. 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың: Дизайн және технология бөлімі |
Сабақтың тақырыбы: Үстел ойыны. Шығу тарихы Күні: Мектеп: Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы М.Қаратаев атындағы №51орта мектебі Сыныбы: 8 Пән мұғалімі: Ахметов Ерман Айтмағанбетұлы |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
8.1.2.1. Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы түсінігін көрсету |
|
Ойлау дағдысының деңгейі (Блум таксономиясы бойынша): |
Білу және түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтайды |
|
Бағалау критерийлері: |
Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтап көрсетеді; Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін зерттейді |
|
Тілдік мақсаттар: |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: үстел ойындары, үстел ойындарының шығу тарихы, ойнау әдістері. Талқылауға арналған cұрақтар: - Үстел ойынының шығу тарихы несімен сіздің есіңізде қалды? - Ойын үстелі алғашқыда қандай өнімнен жасалынды? Неге? -Үстел ойынының адамға тигізер қандай пайдасы бар деп ойлайсыз?
Негізгі сөздер мен тіркестер: пазл, домино, го, монополия |
|
Құндылықтарға баулу: |
«Зайырлы қоғам және жоғары руханият» - әртүрлі мемлекеттердің мәдениетіне құрмет сезіммен қарайды, топта, сыныпта өзара ынтымақтастық пен сыйластықта жұмыс жасайды |
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, әдебиет, математика |
|
Алдыңғы білім: |
Түрлі тақырыптағы өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері мен үстел ойыны дизайн және технология бөлімі бойынша алдынғы сабақтағы түсініктерін ортаға салады . |
|
Ресурстар: |
ҚР Білім және ғылым министрлігі ұсынған 8-сыныпқа арналған оқулық, «Көркем еңбек (ұл балаларға арналған нұсқа)» авторлары: В.Г. Чукалин, Р.М. Яковлев, Х.К. Танбаев, Е.В. Ермилова, Е.Е. Велькер, О.С. Лосенко. «Көкшетау» - 2018; Слайд, суреттер |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың жоспарланаған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ауал: «Тілек айту» Оқушылар жұп болып бір-біріне тілек айтады: - Бүгін мен саған…. - Үнемі … бол. - Есіңде болсын… . Шахмат , домино ойындарының суреттері, аллеясы арқылы 2 топқа бөлу. Қызығушылығын ояту - Ойынның қандай түрлерін білесіңдер? (Үстел ойындары, қимыл-қозғалыс, компьютерлік, интеллектуалдық т.б.) Топ аттарына берілген шахмат, домино ойындарының қай ойын түріне жататынын анықтай отырып, білім алушы сабақтың тақырыбын, мақсаты мен бағалау критерийлерін талдау. Бағалау: Ауызша кері байланыс беру арқылы. |
слайд сурет |
|||||||||||||||
|
Cабақтың ортасы 12 минут 20 минут |
Сабақтың мақсатын анықтау үшін білім алушының қажеттілігіне қарай тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Бинго» ойыны арқылы топтар сәйкестендіру кестесінде берілген үстел ойындарының атаулары мен олардың шыққан уақытын, елін бірінші болып сәйкестендіру керек.
Дескриптор Білім алушы
Бағалау: «Қол шапалақтау»
2-тапсырма Жеке жұмыс. «Кім алғыр?» саралау тапсырмасы А деңгейі Сәйкестендіру кестесінде берілген бір үстел ойынының ойналу ерекшелігін түсіндіріңдер. Дескриптор Білім алушы
В деңгейі Көптеген адамдар не себепті үстел ойындарын ойнауға қызығушылық танытады? Ассоциация жасаңдар.
Дескриптор Білім алушы
С деңгейі А4 қағазына өздеріңнің үстел ойыныңның таныстырылымын дайындаңдар. Дескриптор Білім алушы
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі |
қазақша уникипедия |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Оқушылар өтілген сабаққа кері байланыс береді. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Үйге: |
Интернет арқылы үстел ойыны туралы қызықты ақпараттар жинақтау |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз



















