|
Бөлім: 5.1B Интернеттегі қауіпсіздік |
Мектеп: «№4 аралас жалпы орта білім беретін мектеп» КММ Пән: Информатика |
||||
|
Күн: |
Мұғалім: Жумагулова Айнур Ришатовна |
||||
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатыскан оқушылардын саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ такырыбы |
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини жобасы |
||||
|
Осы сабақта жететін мақсаттар (оқу жоспарына сілтеме) |
5.1.3.1 -ортақ қолжетімді файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқушылардың қолжетімді файлдардың жұмыс істеу дағдыларын дамыту. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: - оқушылар тақырыптар бойынша компьютерді пайдаланып түрлі жобалар жасай алады, жобаны іске асыру үшін қажетті ақпаратты таба алады және іріктейді, Аяқталған жобаның бағалау критерийлерін талқылайды және толықтырады Көптеген оқушылар: - ақпараттарды талдайды, жобаны құруды үйренеді, компьютерлік бағдарламалар арқылы практикалық жұмыстар орындайды. Кейбір оқушылар:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
- Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды - Жоба тақырыбын таңдау себептерін атайды -өз жобасына қажетті кілтті сөздерді сипаттайды -жобаның таңдалған критерийлерге сәйкестігін анықтайды |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология -проект, ақпаратты іздеу, зерттеу, жоба этаптары Диалог/жазылым үшін қажетті тілдік бірліктер: Интернеттен пайдаланылған ақпараттардын сілтемесін көрсету қажет
|
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих |
||||
|
Алдынғы білім |
процессор мен қатты дискінің қызметін, программалық қамтамасыз ету жолдарын біледі |
||||
|
Ресурстар |
1.Информатика-оқулық 5 сыныпқа Г. А. Көпеева, Ү.М. Ділманова – Арман ПВ баспасы 2017, ІІ тарау Компьютер және қауіпсіздік, 44 – 46 беттер, сабаққа катысты суреттер,
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Сыныпта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы 5 минут
Сабақтың ортасы 22 минут Сабақтың аяқталуы 3 минут
|
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды мозайка арқылы топқа бөлу Бір-бірімізге күлімдей қарап, өз қуанышымызды мынадай сөздермен білдірейік. Мына сұлу әлемде, Адам өмір сүреді. Үлкен менен кішіге, Күн сәулесін төгеді. Топтастыру: 1-топ: Медицина 2-топ: Интернет 3-топ: Роботтар
Тапсырма №1 «Джигсо» әдісі арқылы «Әлемді өзгерткен жаңалықтар!» тақырыбында өз ойларын ортаға салады.
1 1 - топ
1 2 - топ
1 3 - топ
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Жасыл – тақырыпты толық аша алды Сары – тақырыпты толық аша алмады Қызыл – тақырыпы мүлде ашқан жоқ
Тапсырма № 2 «Ақпараттық техника саласындағы жаңалықтар» тақырыбы бойынша кітапша жасау Талаптары:
Қолданылатын әдіс –тәсілдер: «Ойлан – жұптас - бөліс» әдісі Екі жұлдыз, бір тілек
Тапсырма № 3 «Дені саудың – жаны сау» тақырыбына тұсаукесер дайындау Талаптары:
Қолданылатын әдіс –тәсілдер: «Уақыт шеңбері» әдісі Көңіл күй смайликтер арқылы бағалау
«Серпілген сауал» әдісі
«Досыма сыйлық» әдісі қолданылады. Сабақта жанындағы досы белсенді қатысса сыйлық ұсынады. Егерде белсенділік танытпаса жақсы тілек айтады Дискриптор
|
|
|||
|
Ішкі жиынтық бағалау Үйге тапсырма беру |
Кері байланыс: «Табыс ағашы» Сабақ соңында бүгінгі сабақ бойынша алған әсерлерін жазып, стикерлерге жазып, табыс ағашына іледі. |
|
|||
|
Саралау. Оқушыларға алдыңғы тақырыптарды еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан дарынды балалары бар топтардың тапсырмасын күрделендіріп беремін. |
Қолданылатын әдіс – тәсілдер. : Джигсо әдісі, Ойлан – жұптас - бөліс, Уақыт шеңбері әдісі, «Серпілген сауал» әдісі Бағалау әдістері: «Бағдаршам» әдісі, «Екі жұлдыз, бір тілек», «Көңіл күй смайликтері», «Досыма сыйлық» әдісі, «Табыс ағашы»
|
Оқушыларға қауіпсіздік техникасын сақтау ескертіліп, компьютер құрылғыларын пайдалана отырып мазмұнды сызба жасау айтылды. АКТ - мен байланыс, бірін –бірі тыңдау, бірлесе отырып жақсы жұмыс нәтижесіне жету. |
|||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақытты тиімді пайдалана алдым ба? Мен өз жоспарымен қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақ барысында оқу мақсаттары сабаққа сай жүргізілді. Оқушылар жоба құруды, жоба істеуді, ақпарат көздерін қолдануды білді. |
|
|||
|
Жалпы баға Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспарлау "Әлемді өзгерткен жаңалықтар" 5 сынып, информатика пәні
Қысқа мерзімді жоспарлау "Әлемді өзгерткен жаңалықтар" 5 сынып, информатика пәні
|
Бөлім: 5.1B Интернеттегі қауіпсіздік |
Мектеп: «№4 аралас жалпы орта білім беретін мектеп» КММ Пән: Информатика |
||||
|
Күн: |
Мұғалім: Жумагулова Айнур Ришатовна |
||||
|
Сынып: 5 |
Сабаққа қатыскан оқушылардын саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақ такырыбы |
«Әлемді өзгерткен жаңалықтар» мини жобасы |
||||
|
Осы сабақта жететін мақсаттар (оқу жоспарына сілтеме) |
5.1.3.1 -ортақ қолжетімді файлдарды орналастыру, өзгерту, жүктеу |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқушылардың қолжетімді файлдардың жұмыс істеу дағдыларын дамыту. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: - оқушылар тақырыптар бойынша компьютерді пайдаланып түрлі жобалар жасай алады, жобаны іске асыру үшін қажетті ақпаратты таба алады және іріктейді, Аяқталған жобаның бағалау критерийлерін талқылайды және толықтырады Көптеген оқушылар: - ақпараттарды талдайды, жобаны құруды үйренеді, компьютерлік бағдарламалар арқылы практикалық жұмыстар орындайды. Кейбір оқушылар:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
- Әлемді өзгерткен жаңалықтар мәселесін талқылайды - Жоба тақырыбын таңдау себептерін атайды -өз жобасына қажетті кілтті сөздерді сипаттайды -жобаның таңдалған критерийлерге сәйкестігін анықтайды |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология -проект, ақпаратты іздеу, зерттеу, жоба этаптары Диалог/жазылым үшін қажетті тілдік бірліктер: Интернеттен пайдаланылған ақпараттардын сілтемесін көрсету қажет
|
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, тарих |
||||
|
Алдынғы білім |
процессор мен қатты дискінің қызметін, программалық қамтамасыз ету жолдарын біледі |
||||
|
Ресурстар |
1.Информатика-оқулық 5 сыныпқа Г. А. Көпеева, Ү.М. Ділманова – Арман ПВ баспасы 2017, ІІ тарау Компьютер және қауіпсіздік, 44 – 46 беттер, сабаққа катысты суреттер,
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Сыныпта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ басы 5 минут
Сабақтың ортасы 22 минут Сабақтың аяқталуы 3 минут
|
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды мозайка арқылы топқа бөлу Бір-бірімізге күлімдей қарап, өз қуанышымызды мынадай сөздермен білдірейік. Мына сұлу әлемде, Адам өмір сүреді. Үлкен менен кішіге, Күн сәулесін төгеді. Топтастыру: 1-топ: Медицина 2-топ: Интернет 3-топ: Роботтар
Тапсырма №1 «Джигсо» әдісі арқылы «Әлемді өзгерткен жаңалықтар!» тақырыбында өз ойларын ортаға салады.
1 1 - топ
1 2 - топ
1 3 - топ
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау Жасыл – тақырыпты толық аша алды Сары – тақырыпты толық аша алмады Қызыл – тақырыпы мүлде ашқан жоқ
Тапсырма № 2 «Ақпараттық техника саласындағы жаңалықтар» тақырыбы бойынша кітапша жасау Талаптары:
Қолданылатын әдіс –тәсілдер: «Ойлан – жұптас - бөліс» әдісі Екі жұлдыз, бір тілек
Тапсырма № 3 «Дені саудың – жаны сау» тақырыбына тұсаукесер дайындау Талаптары:
Қолданылатын әдіс –тәсілдер: «Уақыт шеңбері» әдісі Көңіл күй смайликтер арқылы бағалау
«Серпілген сауал» әдісі
«Досыма сыйлық» әдісі қолданылады. Сабақта жанындағы досы белсенді қатысса сыйлық ұсынады. Егерде белсенділік танытпаса жақсы тілек айтады Дискриптор
|
|
|||
|
Ішкі жиынтық бағалау Үйге тапсырма беру |
Кері байланыс: «Табыс ағашы» Сабақ соңында бүгінгі сабақ бойынша алған әсерлерін жазып, стикерлерге жазып, табыс ағашына іледі. |
|
|||
|
Саралау. Оқушыларға алдыңғы тақырыптарды еске түсіруге бағыт беремін. Тапсырмалар топтық болғандықтан дарынды балалары бар топтардың тапсырмасын күрделендіріп беремін. |
Қолданылатын әдіс – тәсілдер. : Джигсо әдісі, Ойлан – жұптас - бөліс, Уақыт шеңбері әдісі, «Серпілген сауал» әдісі Бағалау әдістері: «Бағдаршам» әдісі, «Екі жұлдыз, бір тілек», «Көңіл күй смайликтері», «Досыма сыйлық» әдісі, «Табыс ағашы»
|
Оқушыларға қауіпсіздік техникасын сақтау ескертіліп, компьютер құрылғыларын пайдалана отырып мазмұнды сызба жасау айтылды. АКТ - мен байланыс, бірін –бірі тыңдау, бірлесе отырып жақсы жұмыс нәтижесіне жету. |
|||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақытты тиімді пайдалана алдым ба? Мен өз жоспарымен қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақ барысында оқу мақсаттары сабаққа сай жүргізілді. Оқушылар жоба құруды, жоба істеуді, ақпарат көздерін қолдануды білді. |
|
|||
|
Жалпы баға Қандай екі нәрсе табысты болды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз






















