Материалдар / Қысқа мерзімді жоспары 5 cынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қысқа мерзімді жоспары 5 cынып

Материал туралы қысқаша түсінік
- Желіде жұмыс істеуде қандай қауіп-қатер бар деп ойлайсың? - Интернетте қандай ақпаратты жариялауға болмайды? - Әлеуметтік желілерді пайдалануда қандай қауіп-қатер бар? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2022
277
14 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім


Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 10

Қатысушалыр саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

§ 1.5 ЖЕЛІДЕЖҰМЫС ІСТЕУ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК ШАРАЛАРЫ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


10.6.2.1 1 «Ақпараттық қауіпсіздік», «құпиялылық», «тұтастық» және

«қолжетімділік» терминдерінің маңызын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

«Ақпарат» және «ақпараттық қауіпсіздік» ұғымдарымен

танысады

Көптеген оқушылар:

Қазақстан Республикасындағы заңмен қорғалатын

құпияларды анықтайды

Кейбір оқушылар:

Жүйенің сенімділігіне тұжырым жасайды


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сәлемдесу, түгендеу

Шаттық шеңбері: «Қуат беру»

Шаттық шеңберіне барлық оқушылар тұрады. Бастапқы

бастаушы қолын бір рет қысады, екінші айналымда екі

рет, үшінші айналымда үш рет қысады. Соңында

бастауыш оқушыға жеткенде қанша қуат бергенін

анықтайды.

Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді.

Өткен сабақты пысықтау: «Биопоэма» әдісі

А4 парақты 8 бөлікке бөліп, әр бөлікке өткен тақырып

туралы маңызды ақпаратты толтырады. Мәліметтерді

толықтырып болған соң, бүкіл топ мүшелерінің

біреуінен ұқсастықтарды байқайды, саралайды,

мәліметтерді толықтырады.

Жұмысты медальдар арқылы бағалау

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

4.Сұрақтарға жауап береді.









Сабақтың ортасы

«Миға шабуыл» әдісі

- Желіде жұмыс істеуде қандай қауіп-қатер бар деп

ойлайсың?

- Интернетте қандай ақпаратты жариялауға болмайды?

- Әлеуметтік желілерді пайдалануда қандай қауіп-қатер

бар?

«Джигсо» әдісі

Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада

талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін

толықтырады.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма.

- Біздің еліміздегі ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз

етудің қандай шаралары, заңдары бар? Талдаңдар. ҚР-дағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды.

Медальдар арқылы бағалау

2-тапсырма.

- Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін Венн

диаграммасы арқылы салыстырыңдар.

Дескриптор:

Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін

салыстырады.

Медальдар арқылы бағалау

3-тапсырма.

Кестемен жұмыс



Дескриптор:

- Қауіпсіздік жүйелерін анықтайды.

- Қауіпсіздік жүйелерін салыстырады.

Оқушылардың жұмыстарын топбасшы шәкіл арқылы

бағалайды. «Температура» әдісі. Термометр шәкіліне

оқушылардың аттарын жазады.

Дескриптор:


Мұғалімді тыңдайды
















Дәптерге командаларды жазады











SketchUp программасының құралдарын пайдаланып моделін құрастырады





Сыныпта заттың сипаттамасын береді






























Стикер

5 балл













Стикер

4 балл






Интербелсенді тақта/компьютер

Сабақтың соңы

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды

Өзін-өзі бағалау.







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!