|
Білім беру ұйымының атауы |
№61 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаңабаева А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.11.2021 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§13. Деректер типтері. Электронды кестеде деректер түрлерін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.5 электрондық кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: деректерді типтерге жіктейді. Оқушылардың көбі үшін: ұяшықтарды пайдаланатын деректердің түрлеріне қарай форматтайды. Кейбір оқушылар үшін: форматтау бөлімдерін пайдаланып, ұяшықтарды өз бетінше толық форматтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Өткен білімді еске түсіру 1.Кесте деген не? 2.Ұяшық деген не? 3.MS Excel программасының атқаратын қызметтері қандай? 4.MS Excel электрондық кестесінің негізгі ұғымдарын атаңыз; 5.Excel бағдарламасын қалай іске қосуға болады? 6.Электронды кестеге қандай мәліметтер енгізуге болады? ҚБ: пен бағалау |
Мұғаліммен амандасады. Өткен тақырып бойынша сұраққа жауап береді |
Смайлик
|
Карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 35 минут |
Оқушылар Microsoft Excel электрондық кестесінде деректерді пішімдеу жайында бейнеролик көреді. Мәтін –текст –тext Caн-число-The number Формула-Формула-Formula Тапсырма №1 Сұрақтар жауап берейік 1.Деректер типі дегеніміз не? 2.Деректер типтерінің қандай түрлерін білесіңдер? 3.Автотолтыру дегеніміз не? 4.Сандық деректер типі дегенді қалай түсінесіңдер? Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді ҚБ:Смайлик Тапсырма №2 Компьютерлік жұмыс Мәтіндік және сандық деректер типтерімен жұмыс жасау . 1.Microsoft Excel программасын іске қосыңдар 2.Берілген кестені толтырыңдар
3.Ұяшықтарды пішімдеу терезесінің көмегімен түрлендіріңдер. 2.Формулалар типімен жұмыс жасау
3.Автотолтыру Оқулық 102 бет. Кестеде берілген деректер типтерін автолтыру маркері көмегімен толтырыңдар (А1,F10 ауқым) Дескриптор: 1.Microsoft Excel программасын іске қосады. 2.Берілген кестені толтырады. 3. Microsoft Excel программасында формулаларды пайдаланып есептер шығарады. 4. Microsoft Excel программасында Автотолтыру маркерін пайдалынады,танысады. Б: Формативті бағалау Тапсырма №3
Деректер типі Дескриптор: 1.Кестені толтырады 2. Электронды кестеде деректер типін ажыратады. 3.Деректер типін анықтайды. ҚБ: Стикер |
Сұрақтарға жауап береді дәптерге орындайды
Компьютерде орындайды. |
|
Видео Слайд Оқулық Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут Кері байланыс |
Кері байланыс. «Блоб ағашы» стратегиясы. Блоб ағашына оқушы өз аты жазылған стикерін апарып жапсырады, сабақты қандай деңгейде түсінгенін білуге болады. Үй тапсырмасы: Тақырыптан алған білімдерімен кесте жасау. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспар: Деректер типі. Электрондық кестеде деректер түрлерін қолдану
Қысқа мерзімді сабақ жоспар: Деректер типі. Электрондық кестеде деректер түрлерін қолдану
|
Білім беру ұйымының атауы |
№61 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаңабаева А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.11.2021 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
§13. Деректер типтері. Электронды кестеде деректер түрлерін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.5 электрондық кестеде деректердің әртүрлі түрлерін қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: деректерді типтерге жіктейді. Оқушылардың көбі үшін: ұяшықтарды пайдаланатын деректердің түрлеріне қарай форматтайды. Кейбір оқушылар үшін: форматтау бөлімдерін пайдаланып, ұяшықтарды өз бетінше толық форматтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру 5 минут Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. Түгелдеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Өткен білімді еске түсіру 1.Кесте деген не? 2.Ұяшық деген не? 3.MS Excel программасының атқаратын қызметтері қандай? 4.MS Excel электрондық кестесінің негізгі ұғымдарын атаңыз; 5.Excel бағдарламасын қалай іске қосуға болады? 6.Электронды кестеге қандай мәліметтер енгізуге болады? ҚБ: пен бағалау |
Мұғаліммен амандасады. Өткен тақырып бойынша сұраққа жауап береді |
Смайлик
|
Карточка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 35 минут |
Оқушылар Microsoft Excel электрондық кестесінде деректерді пішімдеу жайында бейнеролик көреді. Мәтін –текст –тext Caн-число-The number Формула-Формула-Formula Тапсырма №1 Сұрақтар жауап берейік 1.Деректер типі дегеніміз не? 2.Деректер типтерінің қандай түрлерін білесіңдер? 3.Автотолтыру дегеніміз не? 4.Сандық деректер типі дегенді қалай түсінесіңдер? Дескриптор 1.Сұрақтарға жауап береді ҚБ:Смайлик Тапсырма №2 Компьютерлік жұмыс Мәтіндік және сандық деректер типтерімен жұмыс жасау . 1.Microsoft Excel программасын іске қосыңдар 2.Берілген кестені толтырыңдар
3.Ұяшықтарды пішімдеу терезесінің көмегімен түрлендіріңдер. 2.Формулалар типімен жұмыс жасау
3.Автотолтыру Оқулық 102 бет. Кестеде берілген деректер типтерін автолтыру маркері көмегімен толтырыңдар (А1,F10 ауқым) Дескриптор: 1.Microsoft Excel программасын іске қосады. 2.Берілген кестені толтырады. 3. Microsoft Excel программасында формулаларды пайдаланып есептер шығарады. 4. Microsoft Excel программасында Автотолтыру маркерін пайдалынады,танысады. Б: Формативті бағалау Тапсырма №3
Деректер типі Дескриптор: 1.Кестені толтырады 2. Электронды кестеде деректер типін ажыратады. 3.Деректер типін анықтайды. ҚБ: Стикер |
Сұрақтарға жауап береді дәптерге орындайды
Компьютерде орындайды. |
|
Видео Слайд Оқулық Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту 5 минут Кері байланыс |
Кері байланыс. «Блоб ағашы» стратегиясы. Блоб ағашына оқушы өз аты жазылған стикерін апарып жапсырады, сабақты қандай деңгейде түсінгенін білуге болады. Үй тапсырмасы: Тақырыптан алған білімдерімен кесте жасау. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














