Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем/Қосу және азайту амалдары
|
Бөлім: |
Оқуға дайындық /Арифметикалық амалдар |
|
Арнайы педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 сынып (жеке сабақ) |
Қатысушылар саны: 1 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөйлем/Қосу және азайту амалдары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
1.2.2.1 мұғалімнің көмегімен көрнекілікке сүйене отырып, сөйлем құрастыру; 2.3.1.2 қосуды көптіктің бірігуі деп түсіну керек және жалпы элементтері жоқ, жиын бөлігін жою ретінде азайту; Орындалған оқу тапсырмалары бойынша ауызша баяндап беру (1-2 сөйлеммен) |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мұғалімнің көмегімен көрнекіліктерге сүйене отырып, сөйлем құрастыра алады; Қосу және азайту амалдарын түсінеді; Орындалған оқу тапсырмалары бойынша бір-екі сөйлеммен жауап береді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Арнайы педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
І.Кіріспе кезеңі
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Армысың алтын
күн! |
Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
-Сырым,көңіл-күйің қалай? -Сырым сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда алдыңғы өткен сабағымызды еске түсірейікші. -Сөйлем дегеніміз не? -Сөз дегеніміз не?
- Бір бананды Сырым жеді? Енді неше банан қалды? - Бананның саны азайды ма, әлде көбейді ме?
|
Сұраққа жауап береді.
|
Өте жақсы, жарайсың!
|
Сөйлемнің сызбалары Суреттер Карточкалар Қима қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
- Сырым, біз бүгінгі сабақта біз не істедік? - Не білдік?
|
Сөйлем құрадық.
|






















