Мектеп: №5
орта мектебі
Web-жобалау
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні: С.Б.Парманов
Сынып: 10
Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
§ 4.2 HTML web –сайттарын
әзірлеу
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу
программасына
сілтеме)
|
10.4.2.1
web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін
қолдану
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық
оқушы: «HTML
тілі», «тег» ұғымдарын анықтайды
Көпшілік оқушы: HTML тілі құжатының құрылымымен танысады
Кейбір оқушы:
HTML тілінде құжаттың ішкі
элементтерін басқару тегтерін қолданады
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу,
түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау
|
Бағалау
критерийі
|
-
HTML
тілінің ішкі элементтерінің басқару командаларының
жұмысын
анықтайды.
-
HTML кодын
енгізіп, веб-бет жасай алады.
-
Жасалған
құжат жобасына HTML кодын жазып ұсына алады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәндік
лексика және терминология:
Htm, html,
HEAD, TITLE, BODY, H1, H6, P, HR, BR, I, STRONG, SUB, SUP,
DL,
LI, dt,
dd, dl, ul
|
Диалог
/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар
топтамасы
HTML
құжатының құрылымын жазыңдар.
HTML тілінде Блокнот программасына
жазылған құжатты Веб-бетке ауыстыру жолын
жазыңдар.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Ағылшын
тілінде сөздер қолданылады
|
Алдыңғы
білім
|
Web-программалау. Web-сайт туралы
түсінік
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Уақыт
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
2
мин
2
мин
6
мин
|
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеуЫнтымақтастық атмосферасын
құрамын: оқушылар бір-бірінің тек жақсы жақтарын айтып
көңіл күй сыйлайды.
Топқа
біріктіру: «Қызығушылықты ояту» әдісі
Мұғалім үш
түрлі әлеуметтік желі логотипі бар қағазды оқушыларға тарату арқылы
.
Өткен
сабақты пысықтау
|
Сурет
қиындылары
Түрлі
түсті қалпақтар
|
|
|
Оқушылардың жауаптарын ауызша
бағалау
|
|
Сабақтың
ортасы
|
2
мин
|
«Миға
шабуыл» әдісі
|
|
|
5
мин
|
«Ойлан,
жұптас, бөліс» әдісі
Оқушылар
кітаптағы тақырыпты жұптасып талқылайды. Мұғалім оқушылардың
білімдерін толықтырады.
Ауызша
бағаланады
|
Оқулық Дарын.онлайн
|
|
5
мин
|
1-тапсырма.
-
HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару командаларының жұмысын
талдаңдар. Бұл командаларды жұмыс қызметтеріне қарай топтарға
жіктеңдер.
Дескриптор:
HTML тілінің ішкі элементтерінің басқару командаларының жұмысын анықтайды.
«Бас
бармақ» әдісі арқылы бағалау
|
А4 парағы,
жұмыс дәптері
|
|
8
мин
|
-
тапсырма.
-
HTML
тілінің кодын енгізіп, нәтижесін алыңдар.
<h1>10 сынып</h1>
<h2> 10 сынып </h2>
<h3> 10 сынып </h3>
|
Компьютер,
оқулық
|
|
|
2. HTML
тілінің кодын енгізіп, нәтижесін алыңдар.
|
|
|
|
<HTML>
<BODY>
<p><b>Бұл қалың
жазу</b></p>
<p><strong>Это strong-
текст</strong></p>
<p><big>Бұл үлкен
жазу</big></p>
<p><i>Көлбеу
жазу</i></p>
</BODY>
</HTML>
|
|
|
6
мин
|
Кел, балалар,
оқылық,
Оқығанды
көңілге Ықыласпен
тоқылық. Оқысаңыз,
балалар,
(Ы.Алтынсарин)
Дескриптор:
HTML
тілінің кодын енгізіп, веб-бет жасайды.
Ауызша
арқылы бағалау
3-тапсырма.
Қарапайым
құжаттың жобасын дайындап, оның HTML тіліндегі кодын жазып ұсыныңдар
(мысалы, тәртіпті
оқушыларды маркерленгекн тізім бойынша
жасау).
Дескриптор:
Жасалған
құжат жобасына HTML тілінің кодын жазып
ұсынады.
Оқушылардың тапсырмаларды орындау нәтижесін
бағалау парағына балл қою арқылы
бағалау
|
|
Сабақтың соңы
|
3
мин
1
мин
|
Шағын
тест
Оқушылар
тест сұрақтарына жауап береді.
Өздерін
бағалайды
Кері
байланыс: «СМС» әдісі
Оқушылар
сабақтан алған әсерін 3 түрлі көрсетілген ұялы телефон суретіне
жазады.
|
|