Қысқа мерзімді сабақ жоспары "6 саны және цифры" 1-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қысқа мерзімді сабақ жоспары "6 саны және цифры" 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл сабақта 6 саны құрамын оқушыларға нақты,жан-жақты түсіндіруге мүмкіндік береді.Мұғалімдерге бір септігі тиіп қалар деген ойдамын.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Математика

Сынып:

Мектеп: Ойық шағын жинақталған бастауыш мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Ахметова Нұрайым





Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Сандар және цифрлар. 6 саны және цифры.



Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау.

1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері

анықталатындығын түсіну;

1.1.1.2 бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу және

салыстыру

Сабақ мақсаттары


1.Барлық оқушылар орындайды.

Сандар құрамын біледі.

2.Көпшілігі орындай алады.

Сандардың реттік номерлерін анықтай алады.

3.Кейбірі орындай алады.

Сандарды оқиды, жазады,салыстыра алады.

Бағалау критерилері





Сандардың құрылу жолын түсіндіреді.

Бір таңбалы сандарды тура және кері бағытта санайды.

Сандардың натурал сандар қатарындағы орнын

Анықтай алады.

Сөздік қор


Алты, цифр, сан,теңдік,теңсіздік,артық,кем,сандық құрам,қосу,азайту,тең..

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер.

6 саны натурал сан ба?

Бір таңбалы сандарға қандай сандар жатады?

Құндылықтарды дарыту


Мәңгілік Ел,№3 Мәңгілік Ел, бұл – Зайырлы Мемлекет және Жоғары Руханиятты етуге мүмкіндік береді.

Мәңгілік Ел.№4 Мәңгілік Ел, бұл – Иновация негізінде тұрақты экономикалық өсім іргетасын бекітеді.

Денсаулық және

техника қауіпсіздігінің

сақталуы

Шаттық шеңберін құрғанда дене жаттығуларын дұрыс жасау.

Жеке бас гигенасының талаптарын сақтау.

Партада дұрыс отыру.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану пәні,көркем еңбек

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

W W W baіakaі kz ,бағдарламасы (тыңдалым айтылым)

Алдыңғы меңгерілген білім


5 саны туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2мин






2мин

Ынтымақтастық атмосферасы.

Оқушыларға сандарды қайталау мақсатында ширату жаттығуын жүргізу.


Бір,екі, үш бойға жинап күш,

Төрт, бес, алты отыр, тұр, шалқы.

Жеті, сегіз, тоғыз біз тартайық қобыз,

Енді болды он орынымызға қон.

Топқа біріктіру.Қоржын ішінен асыққа жазылған таңбалар алу арқылы «+», «-«, «=» топқа бірігеді.





«Сен маған , мен саған» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу.

Бірі бастап екіншісі жалғастырып бес санының құрамын пысықтау.


Кеспе сандар






Қоржын,асықтар

Сабақ ортасы

25мин
















































2мин

(Ұ) 1-тапсырма: Жазылым,айтылым.

Жұппен жұмыс істей отырып,бір таңбалы сандарды қосып алу дағдысын қалыптастыру мақсатында «Ой тастау»әдісін қолдану.

«Шалқан » ертегісін АКТ арқылы кейіпкерлермен таныстыру.

Суретте неше кейіпкер?

Шалқанды шығару үшін бізге не керек?

Тышқанды қосып санағанда ертегі кейіпкері қанша болады?

6 болатынын айта отырып,бүгінгі сабақтың мақсатын ашу.

Сызықты сауледе тұратын орнын, 5-санынан кейін тұратынын түсіндіру.

Дескриптор:

Кейіпкерлерді санайды.

бір таңбалы сандарды жазады.

сұраққа нақты жауап береді.

Қалыптастырушы бағалау: Үй құрастыру.Әр балаға үй макетін беру.Әр тапсырмаларды орындағанда үйдің бір макетін жапсыру.

2-тапсырма:(Т ) Айтылым,жазылым.

Оқушы мен оқушы арасындағы қарым-қатынасты арттыру мақсатында «Гүл жинау»әдісін қолдану арқылы әрбір суретке сәйкес келетін мысалды тауып жаздыру.




3+1 4+2 5-2

2+4 3+3 4+2

2+3 3+2 6-2



Дескриптор:

Сандар қатарын біледі.

Өрнектің мәнін табады.

Сұраққа нақты жауап береді.


Қалыптастырушы бағалау: Үй құрастыру.Әр балаға үй макетін беру. Әр тапсырмаларды орындағанда үйдің бір макетін жапсыру.

3-тапсырма: ( Т) Оқылым,жазылым.

Проблеманы шешу және сын тұрғыда ойлауын дамыту мақсатында «Кім жылдам»әдісі арқылы орындату.Үш топқа өрнектер жазылып беріледі.Оқушылар артық,кем,тең таңбаларын қойып шығады және оны оқиды.

Сандарды салыстыру.

1* 6 3*6 5*6


2*6 4*6 6*6


Дескриптор:

Сандарды оқи біледі.

Сандарды салыстырады.

Есептеу тәсілін дұрыс орындайды.


Қалыптастырушы бағалау: Үй құрастыру.Әр балаға үй макетін беру. Әр тапсырмаларды орындағанда үйдің бір макетін жапсыру.

Сергіту сәті: «Дәнді дақылдар» ойыны.


4-тапсырма: Саралау жұмысы.

(Ж)Жазылым және айтылым дағдысын дамыта отырып қарапайымнан күрделіге қарай диалог құру және шығармашылыққа баулу мақсатында «миға шабул» әдісін пайдаланып саралау жұмысын жүргізу.

1-ші деңгей.Суретте берілген көбелектерден мысал құрастырады.

2-ші деңгей.Қай гүл 6-санымен байланысты екенін ажыратады.

3-ші деңгей.6-санының құрамын жазады.

Дескриптор:

-Көбелектер мен гүлдерді санайды.

-Түстерімен ажыратады.

-Салыстыра отырып есептейді.

Сабақта игерген білімдерін қорыту,жинақтау мақсатында «Доп лақтыру» әдісін пайдалану.Жауабы алты болу үшін ,қай балықтарды жұбымен аулайды?







АКТ,ертегінің макеті

W W W baіakaі kz бағдарламасы











Гүл қималарынан жасалған өрнектер.











Түрлі-түсті қағаздар.













1ден,10-ға дейінгі сандар,математикалық таңбалар,оқулық.










Сергіту сәтіне арналған жинақ

Дәнді дақылдар суреттері







Түрлі-түсті көбелектер

Сабақтың соңы

4мин


Рефлексия:

-Балалар бүгінгі сабақта қандай сан өттік?

-Бүгін сабақ ұнады ма? Несімен ұнады?

-Түсінбеген,қиындық туғызған тапсырма болды ма?

Кері байланыс:«Екі жұлдыз бір тілек»әдісі


Доп, сандар жазылған балық макеті.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


3-тапсырма:Саралау жұмысы.


Айтылым және жазылым дағдысын дамыта отырып

Қарапайымнан күрделіге қарай диалог құру және шығармашылыққа баулу мақсатында «миға шабул»

Әдісін пайдаланып саралау жұмысын жүргізу.

1ші .Суретте берілген көбелектерден мысал

Құрастырады.

2ші .Қай гүл 6-санымен байланысты екенін ажыратады.

3ші 6-санының құрамын жазады.

Дескриптор Бағалау

1Shape1 -тап -Кейіпкерлерді санайды.

-Бір таңбалы сандарды жазады.

Shape3 Shape2 -Сұраққа нақты жауап береді.

2Shape4 -тап -Сандар қатарын біледі.

-Өрнектің мәнін табады.

3Shape6 Shape5 -тап -Сандарды оқи біледі.

-Сандарды салыстырады.

-Есептеу тәсілін дұрыс орындайды.

4Shape7 -тап - Көбелектер мен гүлдерді санайды.

-Түстерімен ажыратады.

-Салыстыра отырып есептейді.

Жеке бас гигенасының талаптарын сақтауТоптық жұмыс ережесін сақтау.Қауіпсіздік ережесін сақтау.Сандық техникаларды қолдануда қауіпсіздік шараларын сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Оқу мақсаттарына сай сабақ мақсаттары дұрыс қойылды.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді.Сабақта саралау жұмысын деңгейлік тапсырмалар арқылы орындады.Әр тапсырмада уақыт кезеңдері сақталып,тапсырманы дер кезінде орындап отырды.Сабақ жоспарында ауытқулар болған жоқ.

Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:Бағытталған оқу ретін сақтай отырып,оқулықта берілген тапсырмаларды «Гүл жинау» әдісі арқылы ,бір таңбалы сандармен,математикалық таңбаларды ажыратып,оны жаза білді.Қалыптастырушы бағалауда оқу мақсатында жетістікке жеткізді.

2:Оқылым және жазылым дағдысын қалыптастыруда «Кім жылдам»әдісі арқылы өрнектерді салыстыра білді.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Оқу мақсатына жететін тапсырма беру,ресурстарды дұрыс пайдалану.

2:Бірін-бірі оқыту,бағалау.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушылар әр тапсырманы орындағанда жоғары жетістіктерге жетті.Көпшілігі өрнектерді салыстыруда таңбаларды дұрыс қоя білмеді.Келесі сабақтарда өрнектерді салыстыруға,математикалық таңбаларды ажыратуға көп көңіл бөлу керек.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
686
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі