Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары 7 сынып
|
Бөлім |
VI-бөлім Шытырман оқиғалы ойындар және команда құрушы ойындар 10 сағат. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы,Жаңақала ЖОББМ педагог-зерттеуші Губайдуллин Абзал Аманжолович |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 7 « а » |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойындар кезіндегі көшбасшылық және командалық іс-әрекет. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.4.1 денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу. 7.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді қолдана білу. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Жаттығулары кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаттығуларды орында,қозғалыста орындай алады. Түсіндіру, көрсету, үйрету, қайталау, жаттығу, ойын. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10-15
|
Сапқа тұру, саптық
жаттығулар,сәлемдесу, |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Мадақтау сөздер
Жақсы орындаған және орындай алмаған оқушыларға кері байланыс беру.
|
|
|
Негізгі бөлім 25мин |
||||
|
Оқушылар екі командаға бөлінеді. Әрбір командада капитан таңдалады, ол қарсылас алаңының соңында белгіленген шеңберге тұрады. Бір команданың ойыншылары допты өз капитанына лақтырады, ал басқа команданың ойыншылары оны қағып әкетуге және өз капитанына беруге тырысады. Балалар бір-бірінен 2 м қашықтықта жұп болып тұрады, әрбір жұпта – бір доптан. Белгі бойынша олар допты түсіріп алмауға тырысып, берілген тәсілмен допты бір-біріне беруге тырысады. Допты жерге түсірмей, жылдамырақ 10 рет берілісті орындаған жұп жеңіске жетеді. (С, Ж, Ф) Ойынды 10-20 оқушымен өткізуге болады. Сыныпты екі командаға бөлу. Допты иеленуші команданың міндеті – 10 беріліс жасау, басқа команда допты қағып әкетіп, өздерінің 10 берілісін орындауы тиіс. Допты жерге түсірмей, жылдамырақ 10 рет берілісті орындаған команда жеңіске жетеді. Дескриптор: -саптағы және қозғалыста орындалатын жаттығуларды орындауды біледі; -жаттығуларды бұйрық бойынша орындайды; -сапта және қозғалыста жүрудің әдістерін біледі; |
|
. Баскетбол доптары |
||
|
Сабақтың соңы 5мин Рефлексия |
Қай кезде жаттығуды бастаймыз? Қандай белгіде тоқтатамыз? қандай пәрмен берілгенде жалғастырамыз? . |
Оқушылар үш жерге бөлініп, ойларын айтады. |
Оқушыларға кері байланыс беру. |
Секундомер, ысқырық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзіміді сабақ жоспары
Қысқа мерзіміді сабақ жоспары
Дене шынықтыру пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары 7 сынып
|
Бөлім |
VI-бөлім Шытырман оқиғалы ойындар және команда құрушы ойындар 10 сағат. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданы,Жаңақала ЖОББМ педагог-зерттеуші Губайдуллин Абзал Аманжолович |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 7 « а » |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойындар кезіндегі көшбасшылық және командалық іс-әрекет. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.4.1 денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу. 7.2.8.1 түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді қолдана білу. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Жаттығулары кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаттығуларды орында,қозғалыста орындай алады. Түсіндіру, көрсету, үйрету, қайталау, жаттығу, ойын. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10-15
|
Сапқа тұру, саптық
жаттығулар,сәлемдесу, |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Мадақтау сөздер
Жақсы орындаған және орындай алмаған оқушыларға кері байланыс беру.
|
|
|
Негізгі бөлім 25мин |
||||
|
Оқушылар екі командаға бөлінеді. Әрбір командада капитан таңдалады, ол қарсылас алаңының соңында белгіленген шеңберге тұрады. Бір команданың ойыншылары допты өз капитанына лақтырады, ал басқа команданың ойыншылары оны қағып әкетуге және өз капитанына беруге тырысады. Балалар бір-бірінен 2 м қашықтықта жұп болып тұрады, әрбір жұпта – бір доптан. Белгі бойынша олар допты түсіріп алмауға тырысып, берілген тәсілмен допты бір-біріне беруге тырысады. Допты жерге түсірмей, жылдамырақ 10 рет берілісті орындаған жұп жеңіске жетеді. (С, Ж, Ф) Ойынды 10-20 оқушымен өткізуге болады. Сыныпты екі командаға бөлу. Допты иеленуші команданың міндеті – 10 беріліс жасау, басқа команда допты қағып әкетіп, өздерінің 10 берілісін орындауы тиіс. Допты жерге түсірмей, жылдамырақ 10 рет берілісті орындаған команда жеңіске жетеді. Дескриптор: -саптағы және қозғалыста орындалатын жаттығуларды орындауды біледі; -жаттығуларды бұйрық бойынша орындайды; -сапта және қозғалыста жүрудің әдістерін біледі; |
|
. Баскетбол доптары |
||
|
Сабақтың соңы 5мин Рефлексия |
Қай кезде жаттығуды бастаймыз? Қандай белгіде тоқтатамыз? қандай пәрмен берілгенде жалғастырамыз? . |
Оқушылар үш жерге бөлініп, ойларын айтады. |
Оқушыларға кері байланыс беру. |
Секундомер, ысқырық |
шағым қалдыра аласыз


















