Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Қысқаша көбейту формулалары | Мектеп: «Б.Нұрлыбеков» |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:Джанибекова С. |
Сынып: 7 А | Қатысқандар саны:20 | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Қысқаша көбейту формулалары |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.2.1.11
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
Сабақмақсаттары | Оқушылар: формулаларын түсіндіру,есептер шығару дағдысын қалыптыстыру формулаларын түсіндіру,есептер шығару дағдысын қалыптыстыру
формулаларды кері тәртіпте қолдана білуін меңгерту;формулаларды қорытып шығаруды түсіндіру
|
Жетістік критерийлері |
формулаларын түсінеді,есептер шығару кезінде қолдана алады.- формулаларын түсінеді,есептер шығару кезінде қолдана алады.
формулаларды кері тәртіпте қолдана біледі;формулаларды қорытып шығара алады.
|
Тілдікмақсаттар | Пәнгетән лексика мен терминология:- дәреже;- бірмүше;-көпмүше;-ұқсас мүшелер;-коэффициент;-айнымалы;Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Екі өрнектің кубтарының айырымы....;-Екі өрнектің кубтарының қосындысы...;
- Екі өрнектің қосындысының кубы...;-Екі өрнектің айырымының кубы....; |
Құндылықтардыдарыту | Азаматтық жаhандану, жауапкершілікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу, |
Пәнаралықбайланыстар | Қазақ тілі,информатика |
Бастапқы білім
| Екі өрнектің айырымы мен қосындысының квадраты,Екі өрнектің квадраттарының айырымы, санның дәрежесін табу,ортақ көбейткішті жақшаның сыртына шығару,көпмүшелерді көбейту,бірмүшені көпмүшеге көбейту. |
Сабақбарысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 3 минут
минут | Ұйымдастыру кезеңі«Өз затыңды тап » әдісі бойынша топқа бөлу.«Ұшқыр ойдан-ұтымды жауап» ауызша сұрақтар.1) Екі өрнектің қосындысының квадратының ережесін айтыңдар.2) Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласын жазыңдар3) Екі өрнектің айырымының квадратының ережесін айтыңдар 4) Екі өрнектің айырымының квадратының формуласын жазыңдар.5) Екі өрнектің қосындысы мен айырымының көбейтіндісін табудың ережесін айтыңдар «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау
|
Слайд №1
Бағдаршам түстері |
Сабақтыңортасы
15 минут
5минут
10 минут
3 минут
|
|
Слайд №2
Слайд №3
оқулық
Слайд №4
|
Сабақтың соңы4 минут | Үйге тапсырма :тақырыпты оқу;№ 213,214
Рефлексия.БББ кестесі арқылы
| Стикермаркер |
|
| Білемін | Білмеймін | Білгім келеді |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Қабілеті жоғары оғушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.Деңгейлік тапсырмалар жазылған үлестірме қағаздар таратылады. | Топтық жұмыс.Ауызша есептер.Тақтамен жұмыс.Тест жұмысы. | Сергіту сәті.Қауіпсіздік техника ережелерінің тармақтары. |