Материалдар / Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
7.2.1.10a^2-b^2=(a-b)(a+b) ,(a±b)^2=a^2±2ab+b^2 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.11 a^3-b^3=(a-b)(a^2∓ab+b^2 ), (a±〖b)〗^3=a^3±3a^2 b+3ab^2±b^3 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2021
694
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Қысқаша көбейту формулалары

Педагогтың аты-жөні

Утенова Г.А.

Күні

19.02.2021

Сынып 7 «Б»

Қатысушалыр саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: , қысқаша көбейту формулаларын біледі

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: , қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді ықшамдауда қолданады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: күрделі алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктейді

Бағалау критерийлері

  • , қысқаша көбейту формулаларын біледі

  • алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктейді


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин








5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі

- ZOOM платформасына сілтеме беру

https://us04web.zoom.us/j/4119093588?pwd=R1c1cnV5MHFmNnhiZnd6V2wyNXpSQT09

Идентификатор : 411 909 3588

Код : 7W2nSp

- Оқушылармен амандасу.

- Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


Білім алушылардың назарын сабаққа шоғырландыру «Қатесін тап» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Білім алушылар берілген тапсырмалардағы қатені табады

1. (x-4)(16+ 3x +x2) = x3 -64

2. 25x6 – 9y4 = (3y2 -5x3)(5y2 +3x3)

3. (2x-y)2 = y4 -6yx2 +4x2

Дескриптор:

  • Екі өрнектің кубтарының айырмасының форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады

  • Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласы арқылы көбейткіштерге жіктейді

  • Екі өрнектің айырмасының квадраты форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады



Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтап, талдау.

7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу;

- ZOOM платформасына қосылады

- Мұғаліммен амандасады.

- Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

- Сабақтың мақсаттарымен танысады.






Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласы арқылы көбейткіштерге жіктейді

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Екі өрнектің айырмасының квадраты форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Екі өрнектің кубтарының айырмасының форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады













ҚБ: «Өзара бағалау»











Слайд


Сабақтың ортасы





7 мин













13 мин
















5 мин



2-тапсырма. Топтық жұмыс

Өрнекті ықшамдаңдар

І топ: (5a-6)2 – (5a-6)(5a+6)

ІІ топ: (7b-t)(t+7b) + (7b+t)2

ІІI топ: (m+8)2 –(m-2n)(m+2n)

Дескриптор:

  • Қажет қысқаша көбейту формуланы қолданып, түрлендіруді орындайды;

  • Өрнектің мәнін табады.








3- тапсырма. «Жұбын тап» әдісі. Жеке жұмыс



Дескриптор:

  • Дұрыс жауабын табады





Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Екі өрнектің квадраттарының айырымы формуласын қолданып, көпмүшеге келтіреді

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Екі өрнектің айырмасының/қосындысының квадраты форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Қажет қысқаша көбейту формуланы қолданып түрлендіруді орындайды және мәнін табады.


Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласы арқылы көбейткіштерге жіктейді

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Екі өрнектің айырмасының квадраты форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Екі өрнектің кубтарының айырмасының форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады


ҚБ: «Өзара бағалау»

















ҚБ: Дұрыс жауап арқылы «Өзін-өзі» бағалау


Слайд

















Cілтеме: learningapps.org













Сабақтың соңы

8 мин


Рефлексия


«ҚҚҚ» әдісі.

1.Мен үшін қиын болды.....

2. Мен үшін қызық болды....

3.Мен үшін құнды болды....

Google Form платформасында жіберілген сілтеме бойынша, оқушылар сабаққа кері байланыс береді.




Cілтеме:


Бағалау

Балл қою парағы бойынша мұғалім бағалайды







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!