Материалдар / Қыста. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қыста. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.

Материал туралы қысқаша түсінік
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Ақпан 2023
364
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Дыбыс және әріп

Пәні:

Ана тілі

Күні:

17.01.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Рустемова К.М.

Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қыста

Дауысты және дауыссыз дыбыстар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану

1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;

1.1.7.1. сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау;

Сабақтың мақсаты

Өлеңді тұтас оқу, мазмұнын әңгімелеу

Сурет бойынша мәтін құрау

Өлеңді көшіріп жазу, дауысты , дауыссыз дыбыстардың астын сызу

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы















(3 мин)



































5 мин.











Сабақтың ортасы

2 мин















2 мин.





















8 мин





























































































































4 мин.



































5 мин.



























Сергіту сәті

2 минут











5 мин.





























Сабақтың соңы







3 мин









Рефлексия

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Топқа бөлу

Қызыл ,көк дөңгелекшелер арқылы оқушылар екі топқа бөлінеді

1-топ «Дауысты дыбыстар»

2-топ «Дауыссыз дыбыстар»





Психологиялық ахуал орнату.

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.







Үй тапсырмасы

«WordWall тақта» әдісі

8–сабақ ,1-жаттығуды түсініп оқу













«Құмыра»әдісі

Дауысты,дауыссыз әріптерді бөліп ажырату











«Қолғаптар» әдісі

Буындардан сөздер құрау

Дыбыстық талдау жасау (ауызша)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау









1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу ауызша орындалады. Өлеңнің авторы жайлы қысқаша мағлұмат беріледі. Ескен Елубай 1942 жылы 18 ақпанда Жамбыл облысы Қордай ауданындағы Отар стансасында туған. 1966 жылдан бастап балаларға арналған «Қазақстан пионері» (қазіргі «Ұлан») газетінде,«Балдырған» журналының бас редакторының орынбасары болып қызмет істеген. Қырықтан астам кітаптары қазақ және орыс тілдерінде жарық көрген.

Сөздік жұмысы

Құлақтарды үсітті дегенді қалай түсінесіңдер?

  • Қыста табиғатта қандай өзгерістерболады?

  • Қыс несіменқызықты?

Дескриптор:

  • өлеңді мәнерлеп оқиды;

сұрақтарға жауап береді.



«Спиральді оқу» әдісі

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Сұрақтарға жауап жаз.

Дескриптор:

-өлеңді тұтас оқиды

-өлеңнің мазмұын айтады

-бірінші сұраққа жауап береді.

- екінші сұраққа жауап береді.









2- тапсырма

Дәптермен жұмыс (жеке)

Сөздің басында, ортасында келгенімен, сөздің соңында кездеспейді.



«Анықта» әдісі

Өлеңді көшіріп жаз.

Қарамен берілген сөздердегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажырат.

Дескриптор:

- өлеңді көркем жазады

-бірінші сөздегі дауысты,дауыссыз дыбыстардың астын сызады

-екінші сөздегі дауысты,дауыссыз дыбыстардың астын сызады













«Көңілді би»















3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Құрастыр» әдісі

Суреттер бойынша мәтін құра.

Дескриптор:

- суретке сәйкес сөйлемдер құрайды

-сөйлемдер мағынасы жағынан бір –бірімен байланысады

-тірек сөздерді пайдаланады





Кері байланыс

«Қар атысу» әдісі

Дыбыстар нешеге бөлінеді?

Дауысты дыбыстарды атай аласың ба?

Дауыссыз дыбыстарды атай аласың ба?









«Тик-ток» әдісі

Бүгінгі сабақты толық түсінсе жүрекше таңдап,жібереді.

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар болса хабарлама таңдайды.

Бүгінгі сабақты досыммен бөлісемін.




Оқушыларды екі топқа бөлінеді

















Оқушылар сабаққа назар аударады.



Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындаймыз



Оқушылар үй тапсырмасын интернеттегі «WordWall» тақтадағы шеңбер арқылы оқып шығады









Оқушылар дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырату мақсатында құмыраларға әріптерді бөліп салады





Оқушылар тақтадағы қолғаптарға жазылған сөздерді оқиды,жұптарын табады.

Сөздерге дыбыстық талдау жасайды









1-жаттығу. Өлеңнің авторы жайлы мағлұмат алады.



ң

Үсітті – суықтан қатты тоңып, домбығу.

Қойылған сұраққа жауап береді. Өз сөздерімен өлең мазмұнын әңгімелеуге тырысады.

















































1. мәтінді тұтас оқиды

2.мәтіннің мазмұын айтады

3. бірінші сұраққа жауап береді

4.екінші сұраққа жауап береді.

















Көркем жазу

Ё Ё Ё Ё Ё Ё

ё ё ё ё ё ё













1. өлеңді көркем жазады

2.бірінші сөздегі дауысты,дауыссыз дыбыстардың астын сызады



3.екінші сөздегі дауысты,дауыссыз дыбыстардың астын сызады























Оқушылар сергіп алу мақсатында би билейді















1. суретке сәйкес сөйлемдер құрайды

2.сөйлемдер мағынасы жағынан бір –бірімен байланысады

3. тірек сөздерді пайдаланады











Сұраққа жауап беріп, қорытынды шығарады















Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жүрекше,хабарлама,бөлісу қағаздары арқылы анықтайды.

















































Медальдар



















770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!