Оқу ісінің меңгерушісі: Салыбаев О.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Pressure . Қысым |
Мектеп: Қ.Өмірәлиев атындағы жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 09,02,2018ж Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаңлыбаева Б |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысым бөлімінің өткен тақырыптары бойынша есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.3 – есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану 7.3.1.5- сұйықтардағы гидростатикалық формуласын қолданып есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу дағдысы |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты Learning objectives |
Барлық оқушылар:. Есептің берілгенін біледі Көпшілік оқушылар есептер шығаруды түсінеді Кейбір оқушылар:есептер шығаруда формуланы қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар Language objectives |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекке және шығармашылыққа баулу, ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland.kz |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері Plannedtimings
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Planned activities |
Ресурстар resources |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы Firstlesson 5 мин
|
1.Ұйымдастыру: 1.топқа бөлу. ГАЛЕРЕЯҒА САЯХАТ 2. сөйлейтін доп (теориялық білімін тексеру) 3. физикалық эстафета (формула түрлендіру) 5.есеп шығару (практикалық жұмыс) 6.қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма 7.журналист (рефлекция ) 8 оқушыларды ынталандыру (бағалау) |
А4 форматтағы қағаз Оқулық, АКТ Оқулық, дәптерлері Формула |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин
15 мин
5 мин
2 мин |
сөйлейтін доп (теориялық білімін тексеру)
Белгілі бір бетке түсетін күш
әрекетінің нәтижесін сипаттайтын шама.
. p=F/S. p=ρgh. S=ab F ρ a= S g b= . p=mg/S. h V=abc m ρ=m/V a= g m b= S v c= F=mg V= Sh F/S= ρgh m S ρ g h h F/S= ρgh F=kx g F k S
Қатты денелердің қысымын анықтау.
Бағалау 1. топтық 2 жеке
|
А4 форматтағы қағаз Оқулық, АКТ Маркер, Бор, Стикер парақшалары,
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 минут
|
А4 парағына сабақтан алған әсерлерін жазып өткізеді «журналист» әдісі
кездесетінін білдіңіз?
|
А4 форматтағы қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Келесі сабаққа тапсырма 1 минут |
Үйге тапсырма: атмосфералық қысым. Атмосфералық қысыды өлшеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Саралап оқыту математикалық дайындықтың әртүрлі деңгейін талап ететін, сонымен қатар оқушылардың жас ерекшеліктерін және ойлау жылдамдықтарын ескеретін тапсырмалар түрінде көрінеді. |
Бағалау: Оқушылардың танымдық және білімділік қабілеттері, белсенділігін ескере отырып бағалау. Әр топқа сабақ барысында білімдері мен белсенділігі үшін берілген мақтау сөздермен бағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау: Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелері мен тазалық-гигиеналық талаптарды сақтайды; Жұмыс барысында олар жазатын (қаламсап) құралдарды пайдаланады; Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды; Оқу-құралдарын тек қажетті жағдайда ғана пайдаланады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысым тарауына есептер шығару. 7 сынып
Қысым тарауына есептер шығару. 7 сынып
Оқу ісінің меңгерушісі: Салыбаев О.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Pressure . Қысым |
Мектеп: Қ.Өмірәлиев атындағы жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 09,02,2018ж Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қаңлыбаева Б |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысым бөлімінің өткен тақырыптары бойынша есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.3 – есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану 7.3.1.5- сұйықтардағы гидростатикалық формуласын қолданып есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу дағдысы |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты Learning objectives |
Барлық оқушылар:. Есептің берілгенін біледі Көпшілік оқушылар есептер шығаруды түсінеді Кейбір оқушылар:есептер шығаруда формуланы қолдана алады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар Language objectives |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекке және шығармашылыққа баулу, ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland.kz |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері Plannedtimings
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Planned activities |
Ресурстар resources |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Басы Firstlesson 5 мин
|
1.Ұйымдастыру: 1.топқа бөлу. ГАЛЕРЕЯҒА САЯХАТ 2. сөйлейтін доп (теориялық білімін тексеру) 3. физикалық эстафета (формула түрлендіру) 5.есеп шығару (практикалық жұмыс) 6.қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма 7.журналист (рефлекция ) 8 оқушыларды ынталандыру (бағалау) |
А4 форматтағы қағаз Оқулық, АКТ Оқулық, дәптерлері Формула |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин
5 мин
15 мин
5 мин
2 мин |
сөйлейтін доп (теориялық білімін тексеру)
Белгілі бір бетке түсетін күш
әрекетінің нәтижесін сипаттайтын шама.
. p=F/S. p=ρgh. S=ab F ρ a= S g b= . p=mg/S. h V=abc m ρ=m/V a= g m b= S v c= F=mg V= Sh F/S= ρgh m S ρ g h h F/S= ρgh F=kx g F k S
Қатты денелердің қысымын анықтау.
Бағалау 1. топтық 2 жеке
|
А4 форматтағы қағаз Оқулық, АКТ Маркер, Бор, Стикер парақшалары,
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 минут
|
А4 парағына сабақтан алған әсерлерін жазып өткізеді «журналист» әдісі
кездесетінін білдіңіз?
|
А4 форматтағы қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Келесі сабаққа тапсырма 1 минут |
Үйге тапсырма: атмосфералық қысым. Атмосфералық қысыды өлшеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Саралап оқыту математикалық дайындықтың әртүрлі деңгейін талап ететін, сонымен қатар оқушылардың жас ерекшеліктерін және ойлау жылдамдықтарын ескеретін тапсырмалар түрінде көрінеді. |
Бағалау: Оқушылардың танымдық және білімділік қабілеттері, белсенділігін ескере отырып бағалау. Әр топқа сабақ барысында білімдері мен белсенділігі үшін берілген мақтау сөздермен бағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау: Сабақ барысында оқушылар қауіпсіздік техникасы ережелері мен тазалық-гигиеналық талаптарды сақтайды; Жұмыс барысында олар жазатын (қаламсап) құралдарды пайдаланады; Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен бастайды; Оқу-құралдарын тек қажетті жағдайда ғана пайдаланады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















