Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Қуып жету және қалып қоюға берілген есептер 4 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Қуып жету және қалып қоюға берілген есептер 4 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Қалып қалу және қуып жету қозғалысына берілген есептерді шығару жолдары қарастырылды. Бұл материал топпен жұмыс істеуге бағытталған. Бұл сабақ жоспары 4-сынып ұстаздарына көмек болар.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Алматы
қаласы
Алатау
Алатау ауданы
№180
жалпы білім беретін мектеп
Бастауыш сынып
мұғалімі
Алпыспаева Раушан Ануарбековна
Педагогтің
аты-жөні
Алпыспаева Раушан
Ануарбековна
Сынып: 4
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Ортақ
тақырып
Табиғат
құбылыстары
Бөлім:
3(A)Қозғалысқа берілген
есептер
Сабақтың тақырыбы
Бір бағыттағы қуып жету және
қалып қою қозғалыстарына берілген
есептер
Оқу
мақсаты
4.3.3.2 нысандардың бастапқы
орны мен қозғалыс бағытын (бір-біріне қарама қарсы, бірінен - бірі
қарама-қарсы бағытта)
анықтау
4.3.3.1 қозғалыстың басталуы
мен бағытын пайдалана отырып, нысандар қозғалысы сызбасын құру,
сәйкес есептеулер жүргізу
Сабақтың мақсаты
Бір бағыттағы қуып жету
қозғалысына берілген есептерді
түсінеді.
Бір бағыттағы қуып жету
қозғалысына берілген есептерді талдайды және
шығарады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
10мин
Сәлемдесу
Назарларын сабаққа
аудару
Үй жұмысын
тексеремін
42 бет №
9
Өрнектердің мәнін таба отырып,
сандарды-әріптермен алмастырса сөз
шығады.
-Олай болса бүгінгі сабағымыз
неге байланысты?
-Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстырамын.
-Қандай өозғалыстарды
білеміз?
- Формулалардағы жазу нені
білдіреді?
Көркем жазу
минуты
32526
10 100 1000
дейін дөңгелектейді
Сәлемдеседі
Сабаққа
дайындалады
Дәптерлерінен үй жұмысын
тексереді
Ш: (10-5) ∙3=
15м
Оқушылар өрнектің мәнін
табады,
Оқушылар формула нені
білдіретінін айтады?
Оқушылар сандарды жазады,
дөңгелектейді.
Топ басшысы дұрыс шығарған
оқушыға жұлдызша таратады.
Дұрыс
жауапқа
жұлдызшаберіледі
Қима қағаздарға жазылған
өрнектер
Формула жазылған қима
қағаздар
Сабақтың
ортасы
25
мин
Тақтаға назар
аударамын
Кестеде берілген сызба бойынша
жылдам есепті шығартамын.
Дискриптор
1.Өрнек
құрады.
2.Мәнін
табады.
3.Өлшем бірлігін
анықтайды.
Кестедегі қозғалысқа берілген
сызбадан шешуін орындайды, қай қозғалысқа берілгенін
анықтайды.
Дұрыс орындағанға жұлдызша
беріледі
Слайд-1
Оқулықпен
жұмыс
44-бет
№3
Талдау
∙Есеп не
туралы?
— Бізге не белгілі?
— Біз нені табу керекпіз?
Дискриптор
-Есептің шартын
жазады
-Өрнекқұрады, мәнін
табады
-Өлшем бірлігін
жазады
Топпен
жұмыс
Бір бағыттағы қуып жету
қозғалысына берілген есептерді
шығартамын.
І-топ
Алмат пен Мирас бәйгеге
қатысты. Алматтың атының жылдамдығы 25
м/мин, ал Мирастың атының жылдамдығы 18
м/мин. 12
минуттан кейін аттардың арақашықтығы неше метр
болады?
ІІ-топ
Есептің сызбасын көрсетіп,
есепті шығар.
Екі велосипедші бір уақытта
қарай жолға шықты. Біріншісі 18км/сағ, екіншісі 21км/сағ
жылдамдықпен қозғалады. 3 сағаттан кейін олардың арақашықтығы
қандай болады?
ІІІ-топ
Есептің сызбасын көрсетіп,
есепті шығар.
Бір елді мекеннен бір уақытта
бір бағытқа қарай екі өртсөндіргіш машина жолға шықты. Бірінші
машина 70км/сағ жылдамдықпен жүрді. Екінші жылдамырақ жүріп, 2сағат
кейін біріншінен 40км-ге озып кетті. Екінші машинаны қандай
жылдымдықпен жүрді?
ІV-топ
Есептің сызбасын көрсетіп,
есепті шығар.
Ауылдан қалаға бір
бағытқа қарай 55 км/сағ жылдамдықпен
автобусжәне жеңіл машина шықты. Жеңіл
машина жылдамдырақ қозғалып, 3сағаттан кейін автобусты 75 км-ге
озып кетті. Жеңіл машина қандай жылдамдықпен
қозғалды?
Сергіту
сәті
Оқулықпен
жұмыс
44 бет №
6
44-бет
№5
Күрделі теңдеуді
шешеді
1)
27401:к=398+119к=53
2)d-863=39565 :205 d=1056
3)
5020+z=360∙ 23 z=3260
4)
14728 : х=28 ∙2 х=263
5)163 + а∙ 45 =1018
а=19
Оқушылар
талдайды
V1=7м/сек
V2= 5
м/с
S=50м
t-
Шешуі;
V
= 7 -5 =2м/с
t=
50 : 2=25с
Жауабы:t=25с
Шешу
V=25-18=7м/мин
S=7∙12=84м
Шешуі:
v=21-18=3км/сағ
S=3∙3=9км
Жауабы: 3 сағаттан кейін 9 км
болады.
Шешуі:
(v-70) ∙
2=40
v-70=40:2
v-70=20
v=20+70
v=90км/сағ
Жауабы:
Шешуі:
(v-55) ∙
3=75
v-55=75:3
v-55=25
v=25+55
v=80км/сағ
Жауабы:
Оқушылар өлең шумақтарын бірге
дауыстап айтады
Оқушылар теңдеу құрып,
теңдеудің шешімін табады
Топта орындап,
қорғайды
-Күрделі теңдеуді жай теңдеуге
айландырады
-Теңдеуді
шешеді
Дұрыс шығарған топты
жұлдызшамен бағалайды.
Дұрыс шығарған топты
жұлдызшамен бағалайды.
Дұрыс шығарған топты
жұлдызшамен бағалайды.
578тг - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз