|
САБАҚ: 3-
Сабақ №11 |
МЕКТЕП: Ө. Жолдасбеков атындағы № 50 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:09.10.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: А. С Ормаханова Тексерілді: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: «Қыз Жібек» жырының эстетикалық құндылығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.4.1- «Қыз Жібек» жырының эстетикалық құндылығы туралы білу Заманауилығы мен жаңашылдығын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-жырдың эстетикалық құндылығын шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады - жыр кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерін үлгі етеді - жырдан алған әсерін сипаттап жаза біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Көнерген сөздер: әмеңгерлік, теріс бата, айтыс, лироэпостық жыр, жаугершілік Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным, ... Менің ойымша, ... Мен ойлаймын... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Қыз Жібек» жырының кейіпкерлерін біледі, талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тіл, тарих, өнер, өзін-өзі тану, география |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Шығармаға қатысты презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар- ды игерту |
Адалдық, құрмет, ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
Ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру
кезеңі Сәлемдеседі,
түгелденеді Сабақта «Қыз Жібек» жырының
эстетикалық құндылықтары бойынша талқыланатын тақырып, мақсат және
бағалау критерийлері таныстырылады. "Бір қадам артқа" әдісі 1. «Қыз Жібек» жырында қазақ халқының қай кездегі тарихы суреттелген? 2. «Қыз Жібек» жыры алғаш рет қашан жарық көрді? 3. «Қыз Жібек» жырында қандай оқиға баяндалады?
4. Жырдың негізгі кейіпкерлері кімдер? 5. Жібек туралы Төлеген кімнен естиді? Қандай шешім қабылдайды? 6. Жырдан үзінді айтыңыз 7. Жырдан үзінді айтыңыз 8. Жырдан үзінді айтыңыз 9. Жырдан үзінді айтыңыз 10. Жырдан үзінді айтыңыз Бағалау критерийі:
1. Концептуалды кесте Жұптық жұмыс
Бағалау критерийі: Жыр кейіпкерлерінің іс-әрекетіне,мінез-құлқына баға беріп, талдай алады Жырдан алған әсерін сипаттап айтады 2. Мағынаны тану Жеке жұмыс
Бағалау критерийі: Қазақтың салт-дәстүрлерінің мағынасын біледі Өмірмен байланыстырып айта алады 3.Семантикалық карта Жеке жұмыс
Бағалау критерийі: Жыр үзіндісімен ой бөлісе біледі
4. Шығармашылық тапсырма РАФТ әдісі Шығарма кейіпкеріне хат жазып, талдайды Р – рөл жыр кейіпкерлері А – автор оқушы Ф- форма хат Т- тақырып сырласу, өкініш, кешірім, махаббат Бағалау критерийі: Шығарма кейіпкерлеріне хат жазып, өзіндік көзқарасын білдіреді «Т кестесі» стратегиясы Жібектің Санcызбайға тұрмысқа
шыққаны дұрыс па дұрыс емес
пе? Бағалау критерийі: Әмеңгерлік салтының мағынасын ашады
Өзін-өзі бағалау |
Конфет АКТ
Дәптерлері
АКТ
А 3 қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия. «Әлемдi шарлау» әдiсi Бiр қатардан екiншi қатарға ауысып жүрiп, сабақ бойынша талқылаулар жасайды. Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі. Үйге тапсырма «Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстыру Қыздар: «Қазіргі заманның Төлегені. Ұлдар: « Қазіргі заманның Жібегі» тақырыптарында эссе жазу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. Концептуалды кесте
Жұптық жұмыс
|
№ |
Кейіпкерлер |
Адамгершілік қасиеті |
Іс-әрекеті |
Кейіпкерге баға беру |
|
1 |
Төлеген |
|
|
|
|
2 |
Жібек |
|
|
|
|
3 |
Базарбай |
|
|
|
|
4 |
Бекежан |
|
|
|
|
5 |
Сансызбай |
|
|
|
Бағалау критерийі: Жыр кейіпкерлерінің іс-әрекетіне,мінез-құлқына баға беріп, талдай алады Жырдан алған әсерін сипаттап айтады
Аты-жөні___________________________
Жібектің Санcызбайға тұрмысқа
шыққаны дұрыс па дұрыс емес
пе?
|
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
|
|
Бағалау критерийі: Әмеңгерлік салтының мағынасын ашады
1. «Қыз Жібек» жырында қазақ халқының қай кездегі тарихы суреттелген? 2. «Қыз Жібек» жыры алғаш рет қашан жарық көрді? 3. «Қыз Жібек» жырында қандай оқиға баяндалады? 4. Жырдың негізгі кейіпкерлері кімдер? 5. Жібек туралы Төлеген кімнен естиді? Қандай шешім қабылдайды? 6. Жырдан үзінді айтыңыз 7. Жырдан үзінді айтыңыз 8. Жырдан үзінді айтыңыз 9. Жырдан үзінді айтыңыз 10. Жырдан үзінді айтыңыз
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қыз Жібек жыры
Қыз Жібек жыры
|
САБАҚ: 3-
Сабақ №11 |
МЕКТЕП: Ө. Жолдасбеков атындағы № 50 мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:09.10.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: А. С Ормаханова Тексерілді: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: «Қыз Жібек» жырының эстетикалық құндылығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.3.4.1- «Қыз Жібек» жырының эстетикалық құндылығы туралы білу Заманауилығы мен жаңашылдығын түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-жырдың эстетикалық құндылығын шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады - жыр кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерін үлгі етеді - жырдан алған әсерін сипаттап жаза біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Көнерген сөздер: әмеңгерлік, теріс бата, айтыс, лироэпостық жыр, жаугершілік Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным, ... Менің ойымша, ... Мен ойлаймын... |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Қыз Жібек» жырының кейіпкерлерін біледі, талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тіл, тарих, өнер, өзін-өзі тану, география |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Шығармаға қатысты презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар- ды игерту |
Адалдық, құрмет, ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
Жоспарланған қызмет түрлері |
Ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
|
Ұйымдастыру
кезеңі Сәлемдеседі,
түгелденеді Сабақта «Қыз Жібек» жырының
эстетикалық құндылықтары бойынша талқыланатын тақырып, мақсат және
бағалау критерийлері таныстырылады. "Бір қадам артқа" әдісі 1. «Қыз Жібек» жырында қазақ халқының қай кездегі тарихы суреттелген? 2. «Қыз Жібек» жыры алғаш рет қашан жарық көрді? 3. «Қыз Жібек» жырында қандай оқиға баяндалады?
4. Жырдың негізгі кейіпкерлері кімдер? 5. Жібек туралы Төлеген кімнен естиді? Қандай шешім қабылдайды? 6. Жырдан үзінді айтыңыз 7. Жырдан үзінді айтыңыз 8. Жырдан үзінді айтыңыз 9. Жырдан үзінді айтыңыз 10. Жырдан үзінді айтыңыз Бағалау критерийі:
1. Концептуалды кесте Жұптық жұмыс
Бағалау критерийі: Жыр кейіпкерлерінің іс-әрекетіне,мінез-құлқына баға беріп, талдай алады Жырдан алған әсерін сипаттап айтады 2. Мағынаны тану Жеке жұмыс
Бағалау критерийі: Қазақтың салт-дәстүрлерінің мағынасын біледі Өмірмен байланыстырып айта алады 3.Семантикалық карта Жеке жұмыс
Бағалау критерийі: Жыр үзіндісімен ой бөлісе біледі
4. Шығармашылық тапсырма РАФТ әдісі Шығарма кейіпкеріне хат жазып, талдайды Р – рөл жыр кейіпкерлері А – автор оқушы Ф- форма хат Т- тақырып сырласу, өкініш, кешірім, махаббат Бағалау критерийі: Шығарма кейіпкерлеріне хат жазып, өзіндік көзқарасын білдіреді «Т кестесі» стратегиясы Жібектің Санcызбайға тұрмысқа
шыққаны дұрыс па дұрыс емес
пе? Бағалау критерийі: Әмеңгерлік салтының мағынасын ашады
Өзін-өзі бағалау |
Конфет АКТ
Дәптерлері
АКТ
А 3 қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия. «Әлемдi шарлау» әдiсi Бiр қатардан екiншi қатарға ауысып жүрiп, сабақ бойынша талқылаулар жасайды. Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі. Үйге тапсырма «Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстыру Қыздар: «Қазіргі заманның Төлегені. Ұлдар: « Қазіргі заманның Жібегі» тақырыптарында эссе жазу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. Концептуалды кесте
Жұптық жұмыс
|
№ |
Кейіпкерлер |
Адамгершілік қасиеті |
Іс-әрекеті |
Кейіпкерге баға беру |
|
1 |
Төлеген |
|
|
|
|
2 |
Жібек |
|
|
|
|
3 |
Базарбай |
|
|
|
|
4 |
Бекежан |
|
|
|
|
5 |
Сансызбай |
|
|
|
Бағалау критерийі: Жыр кейіпкерлерінің іс-әрекетіне,мінез-құлқына баға беріп, талдай алады Жырдан алған әсерін сипаттап айтады
Аты-жөні___________________________
Жібектің Санcызбайға тұрмысқа
шыққаны дұрыс па дұрыс емес
пе?
|
Дұрыс |
Дұрыс емес |
|
|
|
Бағалау критерийі: Әмеңгерлік салтының мағынасын ашады
1. «Қыз Жібек» жырында қазақ халқының қай кездегі тарихы суреттелген? 2. «Қыз Жібек» жыры алғаш рет қашан жарық көрді? 3. «Қыз Жібек» жырында қандай оқиға баяндалады? 4. Жырдың негізгі кейіпкерлері кімдер? 5. Жібек туралы Төлеген кімнен естиді? Қандай шешім қабылдайды? 6. Жырдан үзінді айтыңыз 7. Жырдан үзінді айтыңыз 8. Жырдан үзінді айтыңыз 9. Жырдан үзінді айтыңыз 10. Жырдан үзінді айтыңыз
шағым қалдыра аласыз













