Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы | Мектеп: №105 орта мектеп
|
Күні | Мұғалімнің аты-жөні: Қаналиева Жұлдыз
|
Сынып: 7 «Б» | Қатысқандар саны: 17 | Қатыспағандар саны:17 |
Сабақтың тақырыбы | «Қыз Жібек» жыры және ұлттық құндылықтар |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Б/С4. Әдеби сын. Әдеби шығарманың эстетикалық құндылығы туралы шағын сыни шолу жазу. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушы орындай алады: «Қыз Жібек» операсы туралы мәлімет алады, бүгінгі күнде қолданылатын әдет-ғұрып, салт дәстүрлерді саралайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Жыр төнірегінде өз ойларын айтып, сыни хабарлама жазады;Кейбір оқушылар орындай алады:1. Шығармадағы тарихи құндылықтарды талдап, шынайы өмірмен байланыстырады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады:Шығарманың салыстыра алады. Қорытынды ой тұжырымдайды.Тарихи құндылығымызды анықтайды. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология): Опера,жыр,Меруерт Өтекешова, Күлаш Байсейтова, «Гәкку» әні т.с.с |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктерТалқылауға арналған сұрақтар:-Опера дегенімізді не?-Операның қандай ерекшелігі бар?
|
Алдыңғы оқу | «Қыз Жібек» тыңдау |
Құндылықтарға баулу | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу, еңбексүйгіштікке баулу,адамгершілікті дәріптеу |
Пәнаралық байланыс | География, тарих, қазақ тілі |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз | Ресурстар |
Басы
10минут
| 2 минут
| Ұйымдастыру кезеңіОқушылармен сәлемдесемін, түгелдеймін;Түрлі түсті қағаз қиындылары арқылы топқа бөлемін |
Қима қағаздар
|
|
8 минут
| Үй тапсырмасын пысықтау. «Зымыран сұрақтар» 1.Операның авторы кім? 2. Басты рөлдерді кімдер ойнаған? 3. Опера қай жылы қойылды? 4. Қайда, қай театрда қойылды? 5. Операда қойылған «Гәкку» кімнің әні? Дайын үлгі арқылы бағалау. |
Сұрақтар шеру |
Ортасы
24 минут |
| 1. Операдан үзінді тыңдату. І. Топтық жұмыс. .1.Тәуелсіз зерттеушілер. Жырдың мазмұнын қысқаша баяндап береді./ Тірек сөздер арқылы/
2. Сұхбат алушылыр. Жыр мазмұнына байланысты 6 сұрақ дайындайды. Салт-дәстүрге байнанысты?
3. Қойылым қоюшылар. Жыр мазмұнынан үзінді көрсетеді.Бағалау. «Бір ұсыныс, бір тілек»
ІІ.Жеке тапсырма..«Хан жарлығы» әдісі «Жырдың бізге айтпағы» қорытынды ой.
|
Постер
Стикер
Қағаз қиындылары
|
Соңы
6минут |
5 минут | Кері байланыс «Зерде»БІЛІМ- тақырып бойынша алған ақпаратым.Эмоция- сабақтағы көңіл күйім.БАҒА- жетістігіме берер бағам.Сын- өз бойымда нені дамытуым керек.Идея- маған келген жаңа ой. | Үлестірмелі парақшалар |
| 1 минут | Үйге тапсырма: «Күлтегін» жырын оқып келу. |
|
Қосымша ақпарат |
Саралау | Бағалау | Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс |
Ашық сұрақтар.1. Топтық жұмыс. .2. Сұхбат алушылыр.3. Қойылым қоюшылар. ІІ.Жеке тапсырма. ІІІ. «Хан жарлығы» әдісі «Жырдың бізге айтпағы» қорытынды ой.ІУ.Қалыптастырушы тапсырмалар. | Дайын үлгі арқылы.«Бір ұсыныс, бір тілек» | |
Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
- Бүгін оқушылар не білді? |
|
- Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|