Сабақ жоспары
|
Мектеп: № 63 орта мектеп Күні: 23.09.2020 жыл Машықкердің аты-жөні: Ертілеу Ақнұр Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||
|
Тақырыбы |
«Қыз Жібек» жыры. Қыз Жібек пен Төлегеннің бейнесі. |
|
|
Оқу мақсаттары |
7.1.2.4. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашу. |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: жырдан үзінділерді жатқа айтады, Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды. Кейіпкер мінезін басты оқиғалармен сипаттайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойын дәлелдейді. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, жоғары ойлау деңгейлері |
|
|
Бағалау критерийлері |
Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды. Жырдағы кейіпкерді оқиғамен байланыстырып әңгімелейді. Жыр мазмұны бойынша кейіпкер бейнесін жасайды. Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойын дәлелдейді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер: Қыз Жібек, Төлеген. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығы. Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, бейнелеу өнері. |
|
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтаған. |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. 1 минут. Қызығушылықты ояту. 2 минут. Бейнефильмнен үзінді. Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды |
https://www.youtube.com/watch?v=bv7skR0E3pg&spfreload=10 ресурсы |
|
Сабақтың ортасы 32 минут |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар. 1 - тапсырма. 10 минут. Ж. Жырдан үзіндіні жатқа айтыңыз. Өзара бағалау. «Смайликтер» 1 минут
2 - тапсырма. ТЖ. 10 минут. «Қабырғадағы рөл» әдісі арқылы жыр мазмұны бойынша кейіпкерлер бейнесін ашыңыз. 1 - топ – Қыз Жібек 2 - топ – Төлеген
Топты өзара бағалау. «Бағдаршам» 1 минут
3 - тапсырма. 5 минут. Ж. Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойыңызды дәлелдеңіз. Өзара бағалау. «Бас бармақ» 1 минут
|
Смайликтер «Қыз Жібек» фильміндегі кейіпкерлер суреті, флипчарт, маркер
« |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс «Аймақтылық алаңы»
3
2
1 1 – маңызды 2 – маңыздырақ 3 – маңызды емес |
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
«Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстырыңыз. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Тапсыр малар дың реті |
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
Білу |
1 |
Жырдан үзінді жаттап айтады. |
|
|
Түсіну |
2 |
Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды, кейіпкерді оқиғамен байланыстырып әңгімелейді. |
|
|
Жоғары ойлау деңгейлері |
4 |
Кейіпкерді бүгінгі өмірмен байланыстырып, ойын дәлелдейді. |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз. |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
А деңгейіндегі оқушыларға «Жалғыз құты» дара диаграмма арқылы басты кейіпкердің қасиеттерін топтастырып жазуды ұсынамын. В деңгейіндегі оқушыларға «Тоғыз маржан» әдісі арқылы кейіпкердің маңызды, маңызды емес әркеттерін, көркем сөз оралымдарын ромбдық жіктелімге толтырып жазуын ұсынамын. С деңгейіндегі оқушыларға «Пікір күнделігі» әдісі арқылы шығармашылық тапсырманы орындатамын. |
Оқушылар бірін-бірі топта марапаттап, қолдау көрсетеді. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. Оқыту үшін бағалауда «Смайликтер», «Бағдаршам», «Бас бармақ» қолданылады. «Аймақтылық алаңы» әдісі бойынша бүгінгі сабақта не маңызды, не маңыздырақ, не маңызды емес екендігі жөнінде кері байланыс жасалады. |
Оқушылардың білім алуына ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады. |
Жалпы бағалау
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе: оқыту мен оқуға қатысты. Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқу мақсатын негізге алып, сабақ жоспарын жасадым. Оқушы критериалды бағалау арқылы жұмыс жасайды. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қыз Жібек" жыры. Қыз Жібек пен Төлегеннің бейнесі
Сабақ жоспары
|
Мектеп: № 63 орта мектеп Күні: 23.09.2020 жыл Машықкердің аты-жөні: Ертілеу Ақнұр Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||
|
Тақырыбы |
«Қыз Жібек» жыры. Қыз Жібек пен Төлегеннің бейнесі. |
|
|
Оқу мақсаттары |
7.1.2.4. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашу. |
|
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: жырдан үзінділерді жатқа айтады, Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды. Кейіпкер мінезін басты оқиғалармен сипаттайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойын дәлелдейді. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, жоғары ойлау деңгейлері |
|
|
Бағалау критерийлері |
Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды. Жырдағы кейіпкерді оқиғамен байланыстырып әңгімелейді. Жыр мазмұны бойынша кейіпкер бейнесін жасайды. Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойын дәлелдейді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер: Қыз Жібек, Төлеген. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мəдениет пен тілдің біртұтастығы. Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, бейнелеу өнері. |
|
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтаған. |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. 1 минут. Қызығушылықты ояту. 2 минут. Бейнефильмнен үзінді. Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды |
https://www.youtube.com/watch?v=bv7skR0E3pg&spfreload=10 ресурсы |
|
Сабақтың ортасы 32 минут |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар. 1 - тапсырма. 10 минут. Ж. Жырдан үзіндіні жатқа айтыңыз. Өзара бағалау. «Смайликтер» 1 минут
2 - тапсырма. ТЖ. 10 минут. «Қабырғадағы рөл» әдісі арқылы жыр мазмұны бойынша кейіпкерлер бейнесін ашыңыз. 1 - топ – Қыз Жібек 2 - топ – Төлеген
Топты өзара бағалау. «Бағдаршам» 1 минут
3 - тапсырма. 5 минут. Ж. Жыр кейіпкерін бүгінгі өмірмен байланыстырып, өз ойыңызды дәлелдеңіз. Өзара бағалау. «Бас бармақ» 1 минут
|
Смайликтер «Қыз Жібек» фильміндегі кейіпкерлер суреті, флипчарт, маркер
« |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс «Аймақтылық алаңы»
3
2
1 1 – маңызды 2 – маңыздырақ 3 – маңызды емес |
стикерлер |
|
Үй тапсырмасы |
«Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстырыңыз. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Тапсыр малар дың реті |
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
|
Білу |
1 |
Жырдан үзінді жаттап айтады. |
|
|
Түсіну |
2 |
Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін анықтайды, кейіпкерді оқиғамен байланыстырып әңгімелейді. |
|
|
Жоғары ойлау деңгейлері |
4 |
Кейіпкерді бүгінгі өмірмен байланыстырып, ойын дәлелдейді. |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз. |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
А деңгейіндегі оқушыларға «Жалғыз құты» дара диаграмма арқылы басты кейіпкердің қасиеттерін топтастырып жазуды ұсынамын. В деңгейіндегі оқушыларға «Тоғыз маржан» әдісі арқылы кейіпкердің маңызды, маңызды емес әркеттерін, көркем сөз оралымдарын ромбдық жіктелімге толтырып жазуын ұсынамын. С деңгейіндегі оқушыларға «Пікір күнделігі» әдісі арқылы шығармашылық тапсырманы орындатамын. |
Оқушылар бірін-бірі топта марапаттап, қолдау көрсетеді. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. Оқыту үшін бағалауда «Смайликтер», «Бағдаршам», «Бас бармақ» қолданылады. «Аймақтылық алаңы» әдісі бойынша бүгінгі сабақта не маңызды, не маңыздырақ, не маңызды емес екендігі жөнінде кері байланыс жасалады. |
Оқушылардың білім алуына ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады. |
Жалпы бағалау
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе: оқыту мен оқуға қатысты. Жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша оқу мақсатын негізге алып, сабақ жоспарын жасадым. Оқушы критериалды бағалау арқылы жұмыс жасайды. |
шағым қалдыра аласыз






