Пән: Алгебра
Қысқа мерзімді жоспар №3-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мадарбекова А.А. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; 11.2.1.4 – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін біледі; – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты еске түсіру
мақсатында жеке тапсырма алынады, тез тексеріліп, оқушыларға
керібайланыс беріледі. А
|
Өткенді қайталау. Миға шабуыл Сұрақтар: 1. Жазба нені білдіреді ап 2. а дегеніміз не? 3. п дегеніміз не? 4. а-п =? 5. Бүтін санмен берілген дәреженің қасиеттерін дәптерге жазып көрсетіңіз. 6. Қандай сандар натурал, бүтін санға, рационалға жатады? Эйлер шеңберлерінің көмегімен оларды сызыңыз. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім рационал көрсеткішті дәреже ұғымын таныстырады, және қарапайым есептер береді. Оқушылар жұптарда жұмыс жасайды, және тақтада есептер талқыланады. Анықтама. 1-мысал.
1) 2-мысал. Қайсы өрнектердің мағынасы бар?
3-мысал.Салыстырыңыздар:
4-мысал. Өрнектерді ықшамдаңдар:
Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін мұғалім көмегімен оқушылар дәлелдейді. Егер
сандары үшін
теңдіктері орындалады. Жұптарға бөлу. Оқушыларға кезкелген бір карточка алуға ұсынылады. Сәйкестендіру арқылы оқушылар жұптарға бөлінеді.
І. Формативті бағалау жүргізуге өзіндік жұмыс
ІІ. Рационал дәрежесі бар өрнектерді ықшамдау дағдыларын қалыптастыру мақсатында келесі есептерді топтарда қарастырады. |
Егер
1-мысалды талдап көрейік: бесінші дәреженің түбірі түрінде рационалды индикаторы бар дәреже жазыңыз: 1) Шешуі1) 2)
3,7-0,7= 3)
Жеке жұмыс Әр оқушы жеке отырып қосымша 2 тапсырмасын орындайды. Егер тапсырманы орындауда қиындықтар туындап жатса, қасындағы сыныптастарынан көмек сұрауына болады. Бағалау Дайын жауаптары бойынша оқушылар даптерлерімен ауысып бірін – бірі тексереді.
Оқушылар сол жұптарында келесі есептерді шығарады. Ал мұғалім әр топтың іс-қыймылын бақылайды. Өрнекті ықшамдаңыздар: a) b)
c)
d) e)
а) b)
c)
d) |
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма:
|
Рефлексия.
Әріқарайменіңбілгімкелетінім… Сабақта белсенді болған оқушыларды бағалау |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Пән: Алгебра
Қысқа мерзімді жоспар №3-сабак
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мадарбекова А.А. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 11ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; 11.2.1.4 – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
- рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін біледі; – алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Амандасу.Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты еске түсіру
мақсатында жеке тапсырма алынады, тез тексеріліп, оқушыларға
керібайланыс беріледі. А
|
Өткенді қайталау. Миға шабуыл Сұрақтар: 1. Жазба нені білдіреді ап 2. а дегеніміз не? 3. п дегеніміз не? 4. а-п =? 5. Бүтін санмен берілген дәреженің қасиеттерін дәптерге жазып көрсетіңіз. 6. Қандай сандар натурал, бүтін санға, рационалға жатады? Эйлер шеңберлерінің көмегімен оларды сызыңыз. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім рационал көрсеткішті дәреже ұғымын таныстырады, және қарапайым есептер береді. Оқушылар жұптарда жұмыс жасайды, және тақтада есептер талқыланады. Анықтама. 1-мысал.
1) 2-мысал. Қайсы өрнектердің мағынасы бар?
3-мысал.Салыстырыңыздар:
4-мысал. Өрнектерді ықшамдаңдар:
Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін мұғалім көмегімен оқушылар дәлелдейді. Егер
сандары үшін
теңдіктері орындалады. Жұптарға бөлу. Оқушыларға кезкелген бір карточка алуға ұсынылады. Сәйкестендіру арқылы оқушылар жұптарға бөлінеді.
І. Формативті бағалау жүргізуге өзіндік жұмыс
ІІ. Рационал дәрежесі бар өрнектерді ықшамдау дағдыларын қалыптастыру мақсатында келесі есептерді топтарда қарастырады. |
Егер
1-мысалды талдап көрейік: бесінші дәреженің түбірі түрінде рационалды индикаторы бар дәреже жазыңыз: 1) Шешуі1) 2)
3,7-0,7= 3)
Жеке жұмыс Әр оқушы жеке отырып қосымша 2 тапсырмасын орындайды. Егер тапсырманы орындауда қиындықтар туындап жатса, қасындағы сыныптастарынан көмек сұрауына болады. Бағалау Дайын жауаптары бойынша оқушылар даптерлерімен ауысып бірін – бірі тексереді.
Оқушылар сол жұптарында келесі есептерді шығарады. Ал мұғалім әр топтың іс-қыймылын бақылайды. Өрнекті ықшамдаңыздар: a) b)
c)
d) e)
а) b)
c)
d) |
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -2-ші сұраққа жауап береді. 1-балл -3-ші сұраққа жауап береді. 1-балл Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады
|
ДК экраны Сұрақтар топтамасы. Оқулық 11-сынып.
|
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма:
|
Рефлексия.
Әріқарайменіңбілгімкелетінім… Сабақта белсенді болған оқушыларды бағалау |
Бағалау. Оқушылар бір-бірін ауызша критерий бойынша бағалайды. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
шағым қалдыра аласыз

, 
,

бүтін сан, ал














2)3,7-0,7 3)





























