Бекітемін:
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні:07.11 |
12.11.2024 |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарды бөлу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларға рационал сандарды бөлудің ережелерін түсіндіру және қолдануды үйрету. -Есептер арқылы бөлудің нәтижелерін талдау дағдыларын қалыптастыру. -Логикалық ойлау қабілетін дамыту. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут):
|
Оқушылар мұғалімді тыңдап, сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтайды. |
|
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
|
Сабақтың ортасы |
2.Жаңа сабақты түсіндіру (10 минут):
|
Мұғалімді тыңдап, жаңа материалды дәптерге жазып алады. Түсінбеген жерлерін сұрап, мысалдарды өз бетімен шығарады. Топ ішінде бірлесе отырып, есептерді шығарады, нәтижелерді талқылайды, бір-біріне түсіндіреді және тақтада қорғайды. Жеке тапсырмаларды орындайды, есептерді шығарады және өзіндік тексеру жасайды. . |
Оқушылардың есептерді шығару барысындағы белсенділігі мен жауаптарын бағалау. Өзара бағалау: оқушылар жұпта бір-бірінің жұмысын тексереді. |
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия (5 минут): • Мұғалім оқушылардан тақырып бойынша ауызша сұрақтар қояды. • Ережелерді қайталап, негізгі ойларды бекітеді: • «Екі теріс санды бөлгенде неге оң нәтиже шығады?» «Теріс санды оң санға бөлгенде қандай нәтиже шығады?» Оқушылар сабақ барысында алған білімдерін қорытады:
|
«Мен бүгін ... үйрендім» және «Маған ... қиын болды» деген сөйлемдерді толтырады, сабақтан алған әсерін бөліседі. |
|
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарды бөлу 6-сынып
Рационал сандарды бөлу 6-сынып
Бекітемін:
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні:07.11 |
12.11.2024 |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Рационал сандарды бөлу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларға рационал сандарды бөлудің ережелерін түсіндіру және қолдануды үйрету. -Есептер арқылы бөлудің нәтижелерін талдау дағдыларын қалыптастыру. -Логикалық ойлау қабілетін дамыту. |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут):
|
Оқушылар мұғалімді тыңдап, сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтайды. |
|
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
|
Сабақтың ортасы |
2.Жаңа сабақты түсіндіру (10 минут):
|
Мұғалімді тыңдап, жаңа материалды дәптерге жазып алады. Түсінбеген жерлерін сұрап, мысалдарды өз бетімен шығарады. Топ ішінде бірлесе отырып, есептерді шығарады, нәтижелерді талқылайды, бір-біріне түсіндіреді және тақтада қорғайды. Жеке тапсырмаларды орындайды, есептерді шығарады және өзіндік тексеру жасайды. . |
Оқушылардың есептерді шығару барысындағы белсенділігі мен жауаптарын бағалау. Өзара бағалау: оқушылар жұпта бір-бірінің жұмысын тексереді. |
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия (5 минут): • Мұғалім оқушылардан тақырып бойынша ауызша сұрақтар қояды. • Ережелерді қайталап, негізгі ойларды бекітеді: • «Екі теріс санды бөлгенде неге оң нәтиже шығады?» «Теріс санды оң санға бөлгенде қандай нәтиже шығады?» Оқушылар сабақ барысында алған білімдерін қорытады:
|
«Мен бүгін ... үйрендім» және «Маған ... қиын болды» деген сөйлемдерді толтырады, сабақтан алған әсерін бөліседі. |
|
Презентация, тақта, жұмыс дәптері, есептер жазылған карточкалар. |
шағым қалдыра аласыз















