|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2 А Рационал сандарға амалдар қолдану |
Мектеп: №94 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Ашен Л.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар: 25 оқушы |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.17 рационал сандарды қосу мен көбейтудің қасиеттерін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Рационал сандарды қосу мен көбейтуде ауыстырымдылық қасиетті қолданады. Басым бөлігі: Рационал сандарды қосу мен көбейтуде ауыстырымдылық пен терімділік қасиеттерге есептер шығарады. Кейбір оқушылар: Дәрежені қолдана алады. . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Геометрия, тұрмыста пайдалана алу.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Қосу мен көбейту
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5-минут |
«Шаңырақ» әдісімен Ыңтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, мен лентаның басын біріктіріп ұстаймын, оқу мақсатын айтамын, бағалау критериімен таныстырамын, және әрбір оқушылар бір тілектен айтып, лентаны жібергенімде, қосылған ленталар бойынша бес оқушыдан топқа бөлінеді. |
Лента |
|||
|
Сабақтың ортасы 28-минут |
«Жедел хат» әдісі
Видеоролик Тақырыпты түсіндіру «Кім жылдам?» Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану -0,2*(-5)*13=13 Дискриптор таңбалар ережесін біледі 1.шешу алгоритімін біледі. «Фишбоун әдісі»
Рационал сандарды қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеті. |
Bilim land видеоролик
Бағалау парағы
Плакаттар, маркерлер, стикерлер, смайликтер. Стикерге жазып постерге жабыстырады. Екі жұлдыз, бір тілек. |
|||
|
Сабақтың соңы 7-минут |
«Блоб ағашы» Оқушы сабақта тапсырма орындау барысында қай дәрежеде екенің көрсетіп, келесі бетіне толық жазады, не ушін белгілегенің.
|
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
Оқушыларды ынтасын арттырып, жеке қабілеттерін есепке ала отырып : Шаңырақ, Жедел хат, Кім жылдам, Фишбоун әдісі оқушыларды сыни ойлауға үйретудің тиімді тәсілдері.Ынталандыру сөздері арқылы оқушылардың қажеттілігіне қарай олардың қабілеттілігі пәнге деген қызығушылығы ескерілді. |
Жеке , топпен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар өздерін дискрипторлар арқылы бағалап, ынталандыру сөздерін, басбармақпен смайликтермен бағалап отырамын . |
Денесін тік ұстап отыру
Оқулықпен арақашықтықты сақтау. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарға амалдар қолдану
Рационал сандарға амалдар қолдану
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2 А Рационал сандарға амалдар қолдану |
Мектеп: №94 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Ашен Л.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқандар: 25 оқушы |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.17 рационал сандарды қосу мен көбейтудің қасиеттерін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Рационал сандарды қосу мен көбейтуде ауыстырымдылық қасиетті қолданады. Басым бөлігі: Рационал сандарды қосу мен көбейтуде ауыстырымдылық пен терімділік қасиеттерге есептер шығарады. Кейбір оқушылар: Дәрежені қолдана алады. . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Геометрия, тұрмыста пайдалана алу.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Қосу мен көбейту
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5-минут |
«Шаңырақ» әдісімен Ыңтымақтастық атмосферасын қалыптастырып, мен лентаның басын біріктіріп ұстаймын, оқу мақсатын айтамын, бағалау критериімен таныстырамын, және әрбір оқушылар бір тілектен айтып, лентаны жібергенімде, қосылған ленталар бойынша бес оқушыдан топқа бөлінеді. |
Лента |
|||
|
Сабақтың ортасы 28-минут |
«Жедел хат» әдісі
Видеоролик Тақырыпты түсіндіру «Кім жылдам?» Оқулықпен жұмыс, деңгейлік тапсырмаларды қолдану -0,2*(-5)*13=13 Дискриптор таңбалар ережесін біледі 1.шешу алгоритімін біледі. «Фишбоун әдісі»
Рационал сандарды қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық және терімділік қасиеті. |
Bilim land видеоролик
Бағалау парағы
Плакаттар, маркерлер, стикерлер, смайликтер. Стикерге жазып постерге жабыстырады. Екі жұлдыз, бір тілек. |
|||
|
Сабақтың соңы 7-минут |
«Блоб ағашы» Оқушы сабақта тапсырма орындау барысында қай дәрежеде екенің көрсетіп, келесі бетіне толық жазады, не ушін белгілегенің.
|
|
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||
|
Оқушыларды ынтасын арттырып, жеке қабілеттерін есепке ала отырып : Шаңырақ, Жедел хат, Кім жылдам, Фишбоун әдісі оқушыларды сыни ойлауға үйретудің тиімді тәсілдері.Ынталандыру сөздері арқылы оқушылардың қажеттілігіне қарай олардың қабілеттілігі пәнге деген қызығушылығы ескерілді. |
Жеке , топпен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар өздерін дискрипторлар арқылы бағалап, ынталандыру сөздерін, басбармақпен смайликтермен бағалап отырамын . |
Денесін тік ұстап отыру
Оқулықпен арақашықтықты сақтау. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
||||
|
|
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз















