|
Қазақ тілі |
6-сынып |
с.Батыр. №10 орта мектеп |
Мұғалім: Пазылова Бағила Жанбырбаевна |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Әлемнің жеті кереметі. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Родостағы алып мүсін. |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.2.1.1- мәтіннен негізгі және қосымша детальды ақпаратты анықтау, түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы орындай алады: Мәтінді оқып, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді оқып, негізгі ақпаратты ашу үшін қосымша детальды ақпаратты анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, қорытынды жасайды. |
|||
|
Бағалау критерийі: |
Оқушылар мәтіннен негізгі және қосымша, детальды ақпаратты анықтайды. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Родос, Гелиос, Александр Македонский, Деметрий, Полиоркет, гелеополид. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сеніңше, мәтіндегі атаулардың мәтінді танытуға көмегі қандай? |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер: |
|||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын сұрау. |
Сәлемдеседі. |
||
|
5-тапсырма: орфографиялық сөздіктен бөлек жазылатын 10-15 сөз теріп алып, сөйлем құрастырыңдар. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс. Родос аралындағы Гелиостың алып мүсіні қалай салынды? Біздің жыл санауымызға дейінгі 304 жылы Александр Македонский державасының мұрагері Деметрий Полиоркет Кіші Азия жағалауында тиіп тұрған шағын аралдың тұрғындарын ұзақ уақыт қоршауға алады. 1-тапсырма: Ескерткіштерді қалай сақтауға болатыны туралы ойларыңды дәптерге жазыңдар. Мәтіндегі ақпараттарды пайдаланып, қорытынды жасаңдар. 3-тапсырма: «Артық болмас білгенің » айдарында берілген мәтін бойынша аналитикалық талдау жасаңдар. Сұрақтарға жауап жазу арқылы өз ойларыңды еркін білдіріңдер. 1.Мәтіндегі сандақ деректер қандай мақсатта қолданылған? 2.Мәтіндегі атаулардың мәтінді танытуға көмегі қандай? 3.Бұл ақпараттар не үшін қажет? 4. Ғажайып Гелиос мүсінін қоршаған ортамен, табиғатпен қалай байланыстырар едіңдер? 5.Мәтіндегі адамдардың әрекеттерінен қандай әсер алдыңдар? Мәтіндегі жаман әрекеттер сендерге әсер етті ме? 6.Өз тұжырымдарың қандай? |
Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Сұрақ-жауап арқылы сабақты қорытындылаймын. Бағалау. Үйге тапсырма беру: 5-тапсырма: Гелиостың алып мүсіні туралы энциклопедиялар мен газет-журналдардан мәлімет жинаңдар. |
Оқушылардың күнделіктеріне жазып алады. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Радостағы алып мүсін
Радостағы алып мүсін
|
Қазақ тілі |
6-сынып |
с.Батыр. №10 орта мектеп |
Мұғалім: Пазылова Бағила Жанбырбаевна |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Әлемнің жеті кереметі. |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Родостағы алып мүсін. |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.2.1.1- мәтіннен негізгі және қосымша детальды ақпаратты анықтау, түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушы орындай алады: Мәтінді оқып, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтінді оқып, негізгі ақпаратты ашу үшін қосымша детальды ақпаратты анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, қорытынды жасайды. |
|||
|
Бағалау критерийі: |
Оқушылар мәтіннен негізгі және қосымша, детальды ақпаратты анықтайды. |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Родос, Гелиос, Александр Македонский, Деметрий, Полиоркет, гелеополид. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сеніңше, мәтіндегі атаулардың мәтінді танытуға көмегі қандай? |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер: |
|||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Оқушыларды түгелдеу. Үй тапсырмасын сұрау. |
Сәлемдеседі. |
||
|
5-тапсырма: орфографиялық сөздіктен бөлек жазылатын 10-15 сөз теріп алып, сөйлем құрастырыңдар. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс. Родос аралындағы Гелиостың алып мүсіні қалай салынды? Біздің жыл санауымызға дейінгі 304 жылы Александр Македонский державасының мұрагері Деметрий Полиоркет Кіші Азия жағалауында тиіп тұрған шағын аралдың тұрғындарын ұзақ уақыт қоршауға алады. 1-тапсырма: Ескерткіштерді қалай сақтауға болатыны туралы ойларыңды дәптерге жазыңдар. Мәтіндегі ақпараттарды пайдаланып, қорытынды жасаңдар. 3-тапсырма: «Артық болмас білгенің » айдарында берілген мәтін бойынша аналитикалық талдау жасаңдар. Сұрақтарға жауап жазу арқылы өз ойларыңды еркін білдіріңдер. 1.Мәтіндегі сандақ деректер қандай мақсатта қолданылған? 2.Мәтіндегі атаулардың мәтінді танытуға көмегі қандай? 3.Бұл ақпараттар не үшін қажет? 4. Ғажайып Гелиос мүсінін қоршаған ортамен, табиғатпен қалай байланыстырар едіңдер? 5.Мәтіндегі адамдардың әрекеттерінен қандай әсер алдыңдар? Мәтіндегі жаман әрекеттер сендерге әсер етті ме? 6.Өз тұжырымдарың қандай? |
Мәтінді түсініп оқиды. Тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Сұрақ-жауап арқылы сабақты қорытындылаймын. Бағалау. Үйге тапсырма беру: 5-тапсырма: Гелиостың алып мүсіні туралы энциклопедиялар мен газет-журналдардан мәлімет жинаңдар. |
Оқушылардың күнделіктеріне жазып алады. |
||
шағым қалдыра аласыз













