Сабақжоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2В – Компьютерлік графика
|
Мектеп:Т. Рысқұлов атындағы жалпы орта мектебі |
||
|
Күні: 07.12.2018
|
Мұғалімніңаты-жөні: Ибрагимова Алия |
||
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру. БЖБ №3 |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.3 - растрлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалау
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлықоқушылар: Оқушылар компьютерлік графика ұғымымен таныса отырып, графиканың түрлері туралы білімдерін қалыптастырып. Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктері меңгеріп түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Орнын сипаттайды және мысалдарды пайдаланып графика сипаттамасын атай алады (айтылым мен тыңдалым дағдысы). Растырлық және векторлық бейнелерді салыстыра,қалай жұмыс жасау керектігін түсіндіре алады. Сөйлеу дағдылары қалыптасады. Лексика және терминология: Термин сөздермен танысады. GIP,JPEG,PNG,CDR(CorelDraw) |
||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||
|
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика.
|
||
|
Алдыңғы білім |
Inkscape программасы қандай редактор? |
||
|
|
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланға нжаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
- Оқушылар мен сәлемдесу. - Оқушыларды түгендеу.
«Шаттық шеңбері» сергіту сәтін ойнату. Шеңберге тұрып, қол ұстасып бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Жүйелік блок», «Пернетақта», «Монитор» суреттерді 4-ке бөлінген қимақағазды құрастыру арқылы топқа біріктіремін. Әр топ құрастырған суретін топтың аты етіп алады. Бағалау парақшаларын топтарға үлестіремін
А (Топтық жұмыс)
1. График дегеніміз не? 2. График түрлерін ата? 3. Растрлық графикаға мысал келтіріңдер? |
Кеспе қағаздар
Бағалау парақшасы
Плакат, фломастер, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
1минут
6 минут
3 минут
7минут
2 минут
6 минут
|
М.Жаңа тақырып: Растырлық және векторлық бейнелерді салыстыру Мақсаты: Растырлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалау.
Жаңа сабақты түсіндірмес бұрын оқушыларға шағын бейнебаян көрсетемін,соны жұмыс дәптеріне тақырыпқа қатысты анықтамалар мен негізгі түсініктерді ерекшелеп жазып отырады. Әрі қарай оқушылар білгісі келген сөйлемдерді толықтырып түсіндіремін. Растрлық графиканың артықшылықтары:
Растрлық графиканың кемшіліктері:
Векторлық графиканың артықшылықтары:
Векторлық графиканың кемшіліктері:
«
Топтар тақырыпты постер қорғайды.
Дескриптор: Растырлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалап түрлендіреді. Топтық өзара бағалау жасайды.
Тапсырмалар: Оқушылар берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды және сәйкестендіру кестесін орындайды.
Дескриптор:
Жұптық бағалау.
Сергіту: Көз жаттығулары.
Деңгейлік тапсырма.
Дескриптор - графиктер арасындағы сәйкестікті анықтайды; - растрлық және векторлық графиктерді артықшылықтарын ажырата біледі; - растрлық және векторлық графиктерді кемшіліктерді ажырата біледі; - орындалу ретін көрсетеді. |
Bilimland.kz
Оқулық, үлестірме қағаздар.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Үлестірме Қағаз
http://armanpv.kz/?book=67
http://armanpv.kz/?book=67
http://armanpv.kz/?book=67 Үлестірме Қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы 5 минут
|
«Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. 1.Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай? 2.Топта жұмыс істеу саған ұнады ма? Мен ......................білдім. Мен үшін................. қызықты болды Менің ............... білгім келеді. Мені ............ таң қалдырды.
Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды жазу.
|
Стикер Үлестірме Қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз?
Алдыңғы білімді пысықтау мақсатында «Суретпен жұмыс» арқылы оқушылар нені біледі, нені білмейтінін анықтаймын
Оқушыларға «Балық қаңқасы» әдісі бойынша жаңа сабаққа сұрақтар:
Деңгейлік тапсырма беру.
«Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру Деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау
Көзге арналған жаттығулар жасаймыз.
Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтауды үнемі ескерту.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуінене оң ықпал келтіреді (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тексерілді
ДОІЖО........... Г. Жумабекова
07.12.2018
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
Сабақжоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2В – Компьютерлік графика
|
Мектеп:Т. Рысқұлов атындағы жалпы орта мектебі |
||
|
Күні: 07.12.2018
|
Мұғалімніңаты-жөні: Ибрагимова Алия |
||
|
Сынып: 6 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру. БЖБ №3 |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.3 - растрлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалау
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлықоқушылар: Оқушылар компьютерлік графика ұғымымен таныса отырып, графиканың түрлері туралы білімдерін қалыптастырып. Растрлық және векторлық графиканың артықшылықтары мен кемшіліктері меңгеріп түсіндіре алады. |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Орнын сипаттайды және мысалдарды пайдаланып графика сипаттамасын атай алады (айтылым мен тыңдалым дағдысы). Растырлық және векторлық бейнелерді салыстыра,қалай жұмыс жасау керектігін түсіндіре алады. Сөйлеу дағдылары қалыптасады. Лексика және терминология: Термин сөздермен танысады. GIP,JPEG,PNG,CDR(CorelDraw) |
||
|
Құндылықтарға баулу |
|
||
|
Пəнаралық байланыс |
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика.
|
||
|
Алдыңғы білім |
Inkscape программасы қандай редактор? |
||
|
|
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланға нжаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі.
- Оқушылар мен сәлемдесу. - Оқушыларды түгендеу.
«Шаттық шеңбері» сергіту сәтін ойнату. Шеңберге тұрып, қол ұстасып бір-біріне жақсы тілектер айтады. «Жүйелік блок», «Пернетақта», «Монитор» суреттерді 4-ке бөлінген қимақағазды құрастыру арқылы топқа біріктіремін. Әр топ құрастырған суретін топтың аты етіп алады. Бағалау парақшаларын топтарға үлестіремін
А (Топтық жұмыс)
1. График дегеніміз не? 2. График түрлерін ата? 3. Растрлық графикаға мысал келтіріңдер? |
Кеспе қағаздар
Бағалау парақшасы
Плакат, фломастер, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
1минут
6 минут
3 минут
7минут
2 минут
6 минут
|
М.Жаңа тақырып: Растырлық және векторлық бейнелерді салыстыру Мақсаты: Растырлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалау.
Жаңа сабақты түсіндірмес бұрын оқушыларға шағын бейнебаян көрсетемін,соны жұмыс дәптеріне тақырыпқа қатысты анықтамалар мен негізгі түсініктерді ерекшелеп жазып отырады. Әрі қарай оқушылар білгісі келген сөйлемдерді толықтырып түсіндіремін. Растрлық графиканың артықшылықтары:
Растрлық графиканың кемшіліктері:
Векторлық графиканың артықшылықтары:
Векторлық графиканың кемшіліктері:
«
Топтар тақырыпты постер қорғайды.
Дескриптор: Растырлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктері бағалап түрлендіреді. Топтық өзара бағалау жасайды.
Тапсырмалар: Оқушылар берілген тапсырмалармен жұмыс жасайды және сәйкестендіру кестесін орындайды.
Дескриптор:
Жұптық бағалау.
Сергіту: Көз жаттығулары.
Деңгейлік тапсырма.
Дескриптор - графиктер арасындағы сәйкестікті анықтайды; - растрлық және векторлық графиктерді артықшылықтарын ажырата біледі; - растрлық және векторлық графиктерді кемшіліктерді ажырата біледі; - орындалу ретін көрсетеді. |
Bilimland.kz
Оқулық, үлестірме қағаздар.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.
Үлестірме Қағаз
http://armanpv.kz/?book=67
http://armanpv.kz/?book=67
http://armanpv.kz/?book=67 Үлестірме Қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы 5 минут
|
«Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. 1.Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай? 2.Топта жұмыс істеу саған ұнады ма? Мен ......................білдім. Мен үшін................. қызықты болды Менің ............... білгім келеді. Мені ............ таң қалдырды.
Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды жазу.
|
Стикер Үлестірме Қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз?
Алдыңғы білімді пысықтау мақсатында «Суретпен жұмыс» арқылы оқушылар нені біледі, нені білмейтінін анықтаймын
Оқушыларға «Балық қаңқасы» әдісі бойынша жаңа сабаққа сұрақтар:
Деңгейлік тапсырма беру.
«Плюс» « Минус» «Қызықты» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алу.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру Деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау
Көзге арналған жаттығулар жасаймыз.
Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтауды үнемі ескерту.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуінене оң ықпал келтіреді (оқыту мен оқуғақатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тексерілді
ДОІЖО........... Г. Жумабекова
07.12.2018
шағым қалдыра аласыз
лдыңғы
білімді пысықтау мақсатында «Суретпен жұмыс» арқылы оқушылар нені
біледі, нені білмейтінін
анықтаймын.


















