|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Информатика |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растырлық және векторлық кескіндерді салыстыру |
||||||||||||||||||||||
|
Оыс сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
растрлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Барлығы: Векторлық және растрлық графиканың ұқсастықтарын мен айырмашылықтарын білу Басым бөлігі: Сипаттамасы бойынша растрлық және векторлық графиканы анықтай алу Кейбірі: Растрлық және векторлық графикада жұмыс істей алу |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Векторлық және растрлық графиканың ұқсастықтарын мен айырмашылықтарын біледі -Сипаттамасы бойынша растрлық және векторлық графиканы анықтай алады -Растрлық және векторлық графикада жұмыс істей алады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика терминология: Векторлық кескін – Векторная графика – Vektor graphics Растрлық графика – Растровое изображение - Raster graphics |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылақтарды
дарыту |
Мәңгілік елге пaтриоттық сезімін ояту; Қарым-қатынас жасау қабілеті; Достық және айналасындағыларға қамқорлық көрсету; |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Векторлық бейнелерді құру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар «Жүректен - жүрекке» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады.Топтастыру кезеңі Суреттер арқылы топқа бөлу
«сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау: Растрлық кескін тобы
Векторлық кескін тобы
Oқушылaрды уәждік бaғaлaу |
«керемет», «жақсы» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин 5 мин 6 мин
8 мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қойып жаңа сабақты ашамын.
Мұғалімнің түсіндіруі: Оқушыларға жаңа сабаққа мағлұмат беремін.
Растырлық және векторлық кескіндерді салыстырады. Дескриптор:
Бағалау: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: - тақта атауларын дұрыс таба біледі; - тақта атауларының атқаратын қызметтерін дұрыс таба біледі; - мүмкіндіктерін дұрыс таба біледі. 3-тапсырма. Практикалық жұмыс Геометриялық түрлі пішімдерді салу: шеңбер, тіктөртбұрыш, жұлдызша т.б. Дескриптор:
|
Интеро белсенді тақта
АКТ
Оқулық
Стикер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Сабақ соңында оқушылар "Инсерт" әдісі арқылы рефлексия жүргіземін:
Үй тапсырмасы: Растрлық және векторлық бейнелерді оқу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру ұшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында «сұрақ-жауап», «миға шабуыл», әдістерін қолдандым Саралау тапсырмасы Оқушылардың кабілеттерін ескере отырып сараланған тапсырмасын бердім. І-тапсырма барысында «Венн» диаграммасын орындады. Оқушылар Растрлық және векторлық кескіннің артықшылығы мен кемшілігін, ұқсастығы мен айырмашылығын жазды. ІІ – тапсырма барысында. Үлестірме қағаз бердім, әр оқушы кестені толтырады. Оқушылар үлестірме қағаз арқылы екі кескінді салыстырады ІІІ – тапсырма барысында. Кейбір оқушылар компьютерде тапсырманы орындайды. |
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
Компютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтауды үнемі ескерту. |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық және векторлық кескіндерді салыстыру
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Информатика |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растырлық және векторлық кескіндерді салыстыру |
||||||||||||||||||||||
|
Оыс сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
растрлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Барлығы: Векторлық және растрлық графиканың ұқсастықтарын мен айырмашылықтарын білу Басым бөлігі: Сипаттамасы бойынша растрлық және векторлық графиканы анықтай алу Кейбірі: Растрлық және векторлық графикада жұмыс істей алу |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Векторлық және растрлық графиканың ұқсастықтарын мен айырмашылықтарын біледі -Сипаттамасы бойынша растрлық және векторлық графиканы анықтай алады -Растрлық және векторлық графикада жұмыс істей алады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика терминология: Векторлық кескін – Векторная графика – Vektor graphics Растрлық графика – Растровое изображение - Raster graphics |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылақтарды
дарыту |
Мәңгілік елге пaтриоттық сезімін ояту; Қарым-қатынас жасау қабілеті; Достық және айналасындағыларға қамқорлық көрсету; |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, математика. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Векторлық бейнелерді құру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар «Жүректен - жүрекке» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады.Топтастыру кезеңі Суреттер арқылы топқа бөлу
«сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау: Растрлық кескін тобы
Векторлық кескін тобы
Oқушылaрды уәждік бaғaлaу |
«керемет», «жақсы» |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин 5 мин 6 мин
8 мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ қойып жаңа сабақты ашамын.
Мұғалімнің түсіндіруі: Оқушыларға жаңа сабаққа мағлұмат беремін.
Растырлық және векторлық кескіндерді салыстырады. Дескриптор:
Бағалау: «Басбармақ» әдісі
Дескриптор: - тақта атауларын дұрыс таба біледі; - тақта атауларының атқаратын қызметтерін дұрыс таба біледі; - мүмкіндіктерін дұрыс таба біледі. 3-тапсырма. Практикалық жұмыс Геометриялық түрлі пішімдерді салу: шеңбер, тіктөртбұрыш, жұлдызша т.б. Дескриптор:
|
Интеро белсенді тақта
АКТ
Оқулық
Стикер |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Сабақ соңында оқушылар "Инсерт" әдісі арқылы рефлексия жүргіземін:
Үй тапсырмасы: Растрлық және векторлық бейнелерді оқу |
|
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру ұшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында «сұрақ-жауап», «миға шабуыл», әдістерін қолдандым Саралау тапсырмасы Оқушылардың кабілеттерін ескере отырып сараланған тапсырмасын бердім. І-тапсырма барысында «Венн» диаграммасын орындады. Оқушылар Растрлық және векторлық кескіннің артықшылығы мен кемшілігін, ұқсастығы мен айырмашылығын жазды. ІІ – тапсырма барысында. Үлестірме қағаз бердім, әр оқушы кестені толтырады. Оқушылар үлестірме қағаз арқылы екі кескінді салыстырады ІІІ – тапсырма барысында. Кейбір оқушылар компьютерде тапсырманы орындайды. |
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау
Компютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтауды үнемі ескерту. |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз














