Расул Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Расул Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесі

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақ қазақ әдебиеті

Күні:Мүғалімнің аты жөні:Жолдас Гулшат
Сынып6
Сабақ тақырыбы Расул Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесіҚатысқаны қатыспағаны
Оқу мақсатыТ\Ж 6.1.2.1 - әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіруА\И 6.2.1.1 - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау;

Сабақ мақсаттары















Барлық оқушылар орындай аладыӘдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені таба алады


Оқушылардың көпшілігі орындай аладыӘдеби шығармада көтерілген әлеуметтік қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре алады


Кейбір оқушылар орындай аладыШығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады
Тілдік мақсат



Оқушылар орындай алады

Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіріп,шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминАна тілі, Дағыстан, аврлар


Диалог құруға арналған тіркес,талқылауға арналған сұрақР.Ғамзатовтың «Ана тілі» шығармасында қандай мәселе көтерілген?Р.Ғамзатов
Алдыңғы оқуРасул Ғамзатов «Ана тілі»
Ойлау дағдыларының деңгейіБілу.Түсіну.Қолдану.
Бағалау критерийлеріӘдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені таба аладыӘдеби шығармада көтерілген әлеуметтік қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіре аладыШығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасай алады
ҚұндылықТарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы
Пән аралық байланысҚазақ тілі, география
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
Сабақтың басы5 минут«Бір қадам алға» әдісі арқылы мұғалім сыныпқа кірген бойда өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды.Оқушылардың жауабы дұрыс болса, мұғалім алға бір адым басады, бұрыс болса артқа бір қадам басады.Мұғалім үстеліне жеткенше сұрақ қою жалғаса береді.Рөл арқылы топқа бөлу:Оқушылар тобыАта-аналар тобыДиректорлар тобыМинистрлер тоюыЖаңа әдіс-тәсілдер24-бет





Сабақтың ортасы 30 минут1-тапсырма 15 минут









2-тапсырма 15 минут




РАФТ тәсілі арқылы оқушылар шығармадағы ең басты идея тіл мәселесі туралы ой қозғайдыҚалыптастырушы бағалауДескриптор«DEAL» әдсі арқылы шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды D – Describe –Шығарма бойынша белгілі бір эпизодты сынайды; E – Explain –оқиға бойынша не білетіндерін түсіндіреді; A – Anallуse – ақпараттты талдайды L – Links – өзінде бар біліммен байланыстырып, қорытынды жасайды.Қалыптастырушы бағалауДескриптор






Оқулық «Арман ПВ» баспасы, 181-бет















Жаңа әдіс-тәсілдер, 27-бет













Сабақтың соңы 5 минут



Рефлексия«Жетістік баспалдағы»

«Жетістік баспалдағы» әдісі оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды. Баспалдақ тақтаға ілінеді (ватманда, қағаз парағында), балалар өздері орындаған жұмысты магниттермен немесе стикерлермен өздері қалаған баспалдаққа орналастырады. Не үшін ондай баға қойғандарын түсіндіреді. Өте жақсы түсіндім Жақсы түсіндім Түсіндім Аздап түсіндім Түсінбедім

Жаңа әдіс-тәсілдер 36-бет


Үй тапсырмасы Шығармадағы басты кейіпкерге мінездеме жазып келу









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.02.2019
4446
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі