«Бекітемін» Оқу ісінің меңгерушісі________
|
Б.Амалбеков ат.тірек мектебі |
||||
|
Бөлім |
Роботтар жарысы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
22.12.2023ж |
|||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал Сабақ эпиграфы: Білекке сенген заманда ешкімге дес бермедік, Білімге сенген заманда қапы қалып жүрмелік (Ел билеген бабамыз - Абылай хан) Өткенді қайталау. 1-кезең: Жеке жұмыс. «Жасырылған ұяшықтарды ашу» әдісі "Робототехника" бөлімін жалпы қайталау сұрақтарына жауап беру Топқа бөлу: онлайн топқа бөлу |
Мұғаліммен амандасады, бір- біріне сәттілік тілейді. 2 мин Сұрақтарға жауап береді. 6 мин |
Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады |
Интербелсенді тақта, компьютер https://learningapps.org/display?v=phpie5vh323 https://www.classtools.net/random-group-generator/ |
|
Сабақтың ортасы |
2-кезең. Жаңа сабақ. «Миға шабуыл» 1. «Қазақ күресінің» қандай ерекшеліктерін білесіңдер? 2. «Сумо» күресі туралы не білесіңдер?
Дескриптор: - Оқушылар қазақ күресі мен жапон күресінің айырмашылығын анықтайды. «Кинометафора» әдісі «Сумо тарихы» Видеороликтен нені түсінгендерін айтады. 3-кезең Топтық жұмыс. «Робо-сумо» жарысы Тапсырма: Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программасын жүктеп, сайысқа қатыстыру. Дескриптор:
Сабақты бекіту. «Дөңгелекті айналдыру» әдісі Бекіту сұрақтары қойылады. Интербелсенді тақтадан сұрақтар қойылады. Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді
|
Оқушылар тапсырманы бірлесіп орындайды 10 мин Видеоролик көреді. 2 мин Программа құрастырады 15мин
7 мин (Оқушыларды кезеңдер бойынша жинаған ұпайларына қарап, бағалау) |
Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады
|
Интербелсенді тақта, компьютер https://youtu.be/rfBoblLPglo?si=jxaBV0tzdyEfFqJ Лего ЕВ3 бөлшектері |
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма 101 бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы Робот жарыстарына ребус құрастыру Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі |
2мин 1мин |
|
Оқулық Интербелсенді тақта, тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робо-сумо. 5 сынып Ашық сабақ
Робо-сумо. 5 сынып Ашық сабақ
«Бекітемін» Оқу ісінің меңгерушісі________
|
Б.Амалбеков ат.тірек мектебі |
||||
|
Бөлім |
Роботтар жарысы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
22.12.2023ж |
|||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану
|
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал Сабақ эпиграфы: Білекке сенген заманда ешкімге дес бермедік, Білімге сенген заманда қапы қалып жүрмелік (Ел билеген бабамыз - Абылай хан) Өткенді қайталау. 1-кезең: Жеке жұмыс. «Жасырылған ұяшықтарды ашу» әдісі "Робототехника" бөлімін жалпы қайталау сұрақтарына жауап беру Топқа бөлу: онлайн топқа бөлу |
Мұғаліммен амандасады, бір- біріне сәттілік тілейді. 2 мин Сұрақтарға жауап береді. 6 мин |
Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады |
Интербелсенді тақта, компьютер https://learningapps.org/display?v=phpie5vh323 https://www.classtools.net/random-group-generator/ |
|
Сабақтың ортасы |
2-кезең. Жаңа сабақ. «Миға шабуыл» 1. «Қазақ күресінің» қандай ерекшеліктерін білесіңдер? 2. «Сумо» күресі туралы не білесіңдер?
Дескриптор: - Оқушылар қазақ күресі мен жапон күресінің айырмашылығын анықтайды. «Кинометафора» әдісі «Сумо тарихы» Видеороликтен нені түсінгендерін айтады. 3-кезең Топтық жұмыс. «Робо-сумо» жарысы Тапсырма: Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программасын жүктеп, сайысқа қатыстыру. Дескриптор:
Сабақты бекіту. «Дөңгелекті айналдыру» әдісі Бекіту сұрақтары қойылады. Интербелсенді тақтадан сұрақтар қойылады. Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді
|
Оқушылар тапсырманы бірлесіп орындайды 10 мин Видеоролик көреді. 2 мин Программа құрастырады 15мин
7 мин (Оқушыларды кезеңдер бойынша жинаған ұпайларына қарап, бағалау) |
Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады Бағалау әр топ басшысы өз командасын бағалап отырады
|
Интербелсенді тақта, компьютер https://youtu.be/rfBoblLPglo?si=jxaBV0tzdyEfFqJ Лего ЕВ3 бөлшектері |
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма 101 бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы Робот жарыстарына ребус құрастыру Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі |
2мин 1мин |
|
Оқулық Интербелсенді тақта, тақта |
шағым қалдыра аласыз













