Бекітемін: ОІЖОУлмесекова А.А
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қойшыбаева Лайла Амангелдиевна |
|
|
Күні: |
30.10.2020ж |
|
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сыныптан тыс уақытта .С дыбысы мен әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.6.1 сөйлеу барысындасипаттау/салыстыру сөздерін, вербалдыемес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара,қимыл), дауыс ырғағын, мəнерін, қарқынын,сөз арасындағы кідірісті қолдану)1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
А.қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізе алады. В.оқиғаны ретін сақтай отырып баяндай алады. С. Білімдерін өмірде қолдана алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! |
Оқушылар орындарынан тұрып қимылмен көрсетеді. |
Жарайсыңдар |
Шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Сансызбай деген бала болыпты.
Оның Сандуғаш деген қарындасы бар екен. Ол екеуі бір күні тоғайға
серуенге шығыпты. Тал түбінде өсіп тұрған нені көріпті?
Саңырауқұлақты. Шықылықтаған дауысқа қараса сауысқан екен. Алға
қарай жүріңкірегенде ағаш кесушілерге кездеседі. Сансызбай олардың
сүргі деген құралына қызыға қарады. Ұстап қарап бір ағашты жонып
қалып еді. алдынан сылдырап су аға жөнелді. Сандуғаш су түбіне
үңіліп еді, сақина, сырға жатыр екен. Сол сақина мен сырғаға сол
бойда су жағасынан бір ғажайып сандық ашыла кетті. Сақина мен
сырғаны алып, соған сала қойды. Ішінен бір бүктелген қағаз алды.
Оның сыртында мынандай жазу бар екен. Біреу мұны ай деді, біреу
орақ деді. Мына заттардың атын қайта - қайта айта береді. Қандай
дыбыс шықты? С С
С. Міне, мынау С әрпі. С с дауыссыз дыбыс. Олар әлгі бүктелген
қағазды жазып көріп еді, толған жазу екен. Мен оларға көмектесіп
оқып берейін. Жеке сөздер оқылады, мағынасы түсіндіріледі. Сс
әрпінің жазбаша түрі түсіндіріледі. Ауаға жазылады. |
Оқушылар оқулықтағы суреттерге қарап жауап береді. |
Қызыл түс Сары түс Жасыл түс |
Түрлі түсті стакандар. |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
Қимылмен көрсетеді. |
Тамаша ! |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
Кітаппен
жұмыс. №1 Тыңдалым. Жылан қандай дыбыс шығарады? Л қандай дыбыс. |
Оқушылар буындарды жинап сөз құрастырады.. |
Жарайсыңдар! Өте тамаша! Керемет! |
Смайлингтер арқылы |
|
Аяқталуы 16 минут |
Тапсырма № 2 Оқылым. СОЛ САНАТ СУ САУ САН АСАУ САНА СУАТ Дескриптор: Сөздерді кезек пен кезек оқи алады. Ойлан,тап. «Ребус» Дескриптор: Ребусты шеше алады. |
Оқушылар берілген тапсырманы ынтамен ұқыпты орындайды. |
Керемет жарадыңдар |
Жұлдызшалар Беріледі. |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. Б |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бейнелейді. |
|
Микрафон арқылы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С дыбысы мен әрпі
С дыбысы мен әрпі
Бекітемін: ОІЖОУлмесекова А.А
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қойшыбаева Лайла Амангелдиевна |
|
|
Күні: |
30.10.2020ж |
|
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: 3 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сыныптан тыс уақытта .С дыбысы мен әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.6.1 сөйлеу барысындасипаттау/салыстыру сөздерін, вербалдыемес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара,қимыл), дауыс ырғағын, мəнерін, қарқынын,сөз арасындағы кідірісті қолдану)1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
А.қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізе алады. В.оқиғаны ретін сақтай отырып баяндай алады. С. Білімдерін өмірде қолдана алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! |
Оқушылар орындарынан тұрып қимылмен көрсетеді. |
Жарайсыңдар |
Шаттық шеңбері |
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Сансызбай деген бала болыпты.
Оның Сандуғаш деген қарындасы бар екен. Ол екеуі бір күні тоғайға
серуенге шығыпты. Тал түбінде өсіп тұрған нені көріпті?
Саңырауқұлақты. Шықылықтаған дауысқа қараса сауысқан екен. Алға
қарай жүріңкірегенде ағаш кесушілерге кездеседі. Сансызбай олардың
сүргі деген құралына қызыға қарады. Ұстап қарап бір ағашты жонып
қалып еді. алдынан сылдырап су аға жөнелді. Сандуғаш су түбіне
үңіліп еді, сақина, сырға жатыр екен. Сол сақина мен сырғаға сол
бойда су жағасынан бір ғажайып сандық ашыла кетті. Сақина мен
сырғаны алып, соған сала қойды. Ішінен бір бүктелген қағаз алды.
Оның сыртында мынандай жазу бар екен. Біреу мұны ай деді, біреу
орақ деді. Мына заттардың атын қайта - қайта айта береді. Қандай
дыбыс шықты? С С
С. Міне, мынау С әрпі. С с дауыссыз дыбыс. Олар әлгі бүктелген
қағазды жазып көріп еді, толған жазу екен. Мен оларға көмектесіп
оқып берейін. Жеке сөздер оқылады, мағынасы түсіндіріледі. Сс
әрпінің жазбаша түрі түсіндіріледі. Ауаға жазылады. |
Оқушылар оқулықтағы суреттерге қарап жауап береді. |
Қызыл түс Сары түс Жасыл түс |
Түрлі түсті стакандар. |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады) Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды) Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) |
Қимылмен көрсетеді. |
Тамаша ! |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
Кітаппен
жұмыс. №1 Тыңдалым. Жылан қандай дыбыс шығарады? Л қандай дыбыс. |
Оқушылар буындарды жинап сөз құрастырады.. |
Жарайсыңдар! Өте тамаша! Керемет! |
Смайлингтер арқылы |
|
Аяқталуы 16 минут |
Тапсырма № 2 Оқылым. СОЛ САНАТ СУ САУ САН АСАУ САНА СУАТ Дескриптор: Сөздерді кезек пен кезек оқи алады. Ойлан,тап. «Ребус» Дескриптор: Ребусты шеше алады. |
Оқушылар берілген тапсырманы ынтамен ұқыпты орындайды. |
Керемет жарадыңдар |
Жұлдызшалар Беріледі. |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді. Б |
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бейнелейді. |
|
Микрафон арқылы |
шағым қалдыра аласыз
ұл сабақта
оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді
деп ойлаймын.












