Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледж» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Пәні: Музыка
Тақырыбы: «Домбыра – асыл мұра»
Іс-тәжірибе базасы: «№ 23 ЖОББМ» КММ
Әдіскер:.............. Аманбаева Х. А
Пән мұғалімі:.............. Шакинур Оралхановна
Машықкер:.............Ардабекова Назгүл
Сыныбы: 4«Ә»
Күні: 20.11.2020ж
Баға____________
Семей,2020
|
Сабақтың тақырыбы: Музыкадағы : Домбыра – асыл мұра.20.11.2020 Ардабекова Назгүл 48-топ |
||||
|
СЫНЫП: 4«Ә » |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау; |
|||
|
Сабақ нәтижесі: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
|||
|
Сабақтың жоспары |
||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут |
Сәлеметсіз бе-деп келген ұстаздармен амандасады. Танысу. Мысалы: Мен есімім – Назгүл мен нәзікпін... ( оқушылар өз есімдерін айту арқылы есімінің бірінші әрпімен басталатын мінезін сипаттайды)
Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. |
|
||
|
Жаңа білім 10 минут
Күй тыңдату
Сұрақ-жауап |
Білу және түсіну. Оқушыларға 1ге, 2ге, 3ке саналу арқылы 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқушыларға күй тыңдату. (Құрманғазы Сағырбаевтың «Балбырауын» күйінен үзінді қойылады)
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы : «Домбыра-асыл мұра» деп аталады.
Балалар сендер қандай күйшілерді және күйлерді білесіңдер? (оқушылар жауаптарын айтады) 1-кезең: "Бинго" ойыны (сұрақтар қойылады) 2-кезең: "Ойлан тап!" (жұмбақ жасыру)
1.Сұраққа жауап беру: 1.Домбыра аспабы қай халықтың аспабы болып табылады? 2.Домбыра неше ішекті аспап? 3.Қ.Сағырбаевтың «Балбырауын» күйі қандай сипат береді? (Оқушылар сұраққа жауап береді) 2. Ойлан тап!
1.Құлақтан кіріп бойды алар, Көңілге түрлі ой салар. (Ән -күй )
2. Басып көрсең бір – бірлеп, Үн шығады күмбірлеп. (Домбыра)
|
https://youtu.be/OlR6vqyyq08
|
||
|
|
|
|
||
|
Сергіту сәті 3 минут
Дауыс жаттықтыру 1минут
Ән үйрету 7минут |
Сергіту сәті. «флешмоб»
Видеоролик көрсету арқылы дауыс жаттығуын жасау.
«Домбыра болып сөйледім»
Сөзі: Б.Қарағызұлы Әні: И. Елубаева
|
|
||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут
Кері байланыс 3минут |
Ой қорыту «Күн шуағы» әдісімен.
Берілген смайликтер арқылы керібайланыс :
Үйге тапсырма: оқу, жаттау. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспар
Сабақ жоспар
Қазақстан Республикасының Білім және Ғылым министрлігі
«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледж» ҚМКҚ

Сабақ жоспары
Пәні: Музыка
Тақырыбы: «Домбыра – асыл мұра»
Іс-тәжірибе базасы: «№ 23 ЖОББМ» КММ
Әдіскер:.............. Аманбаева Х. А
Пән мұғалімі:.............. Шакинур Оралхановна
Машықкер:.............Ардабекова Назгүл
Сыныбы: 4«Ә»
Күні: 20.11.2020ж
Баға____________
Семей,2020
|
Сабақтың тақырыбы: Музыкадағы : Домбыра – асыл мұра.20.11.2020 Ардабекова Назгүл 48-топ |
||||
|
СЫНЫП: 4«Ә » |
Қатысқан оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.1.1.1-музыканың көркемдеуші құралдарын және музыканың сипатын анықтау; |
|||
|
Сабақ нәтижесі: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
|||
|
Сабақтың жоспары |
||||
|
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут |
Сәлеметсіз бе-деп келген ұстаздармен амандасады. Танысу. Мысалы: Мен есімім – Назгүл мен нәзікпін... ( оқушылар өз есімдерін айту арқылы есімінің бірінші әрпімен басталатын мінезін сипаттайды)
Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. |
|
||
|
Жаңа білім 10 минут
Күй тыңдату
Сұрақ-жауап |
Білу және түсіну. Оқушыларға 1ге, 2ге, 3ке саналу арқылы 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқушыларға күй тыңдату. (Құрманғазы Сағырбаевтың «Балбырауын» күйінен үзінді қойылады)
Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы : «Домбыра-асыл мұра» деп аталады.
Балалар сендер қандай күйшілерді және күйлерді білесіңдер? (оқушылар жауаптарын айтады) 1-кезең: "Бинго" ойыны (сұрақтар қойылады) 2-кезең: "Ойлан тап!" (жұмбақ жасыру)
1.Сұраққа жауап беру: 1.Домбыра аспабы қай халықтың аспабы болып табылады? 2.Домбыра неше ішекті аспап? 3.Қ.Сағырбаевтың «Балбырауын» күйі қандай сипат береді? (Оқушылар сұраққа жауап береді) 2. Ойлан тап!
1.Құлақтан кіріп бойды алар, Көңілге түрлі ой салар. (Ән -күй )
2. Басып көрсең бір – бірлеп, Үн шығады күмбірлеп. (Домбыра)
|
https://youtu.be/OlR6vqyyq08
|
||
|
|
|
|
||
|
Сергіту сәті 3 минут
Дауыс жаттықтыру 1минут
Ән үйрету 7минут |
Сергіту сәті. «флешмоб»
Видеоролик көрсету арқылы дауыс жаттығуын жасау.
«Домбыра болып сөйледім»
Сөзі: Б.Қарағызұлы Әні: И. Елубаева
|
|
||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут
Кері байланыс 3минут |
Ой қорыту «Күн шуағы» әдісімен.
Берілген смайликтер арқылы керібайланыс :
Үйге тапсырма: оқу, жаттау. |
|
||
шағым қалдыра аласыз














