Бекітемін: Келісемін:
Мектеп директоры: Директордың
__________М.Малбасов ________А.Тулегенова
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
Толенов Айдос Мыктыбаевич |
|
|
Күні: |
20.11.2021 |
|
|
Сыныбы: 9 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатикалық элементтердің жиынтығын құру. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 кең ауқымдағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың орындалу реттілігін түсідіру және көрсете білу 9.1.1.1 арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың дене бойындағы күшін жылдамдылығын, икемділік қасиеттерін арттыру және дамыту. |
|
|
Сабақтың дискрипторы: |
саптағы және қозғалыста орындалатын жаттығуларды орындауды біледі; Жаттығуларды бұйрық бойынша орындайды; Сапта және қозғалыста жүрудің әдістерін біледі; Орында және қозғалыста бір лектен, екі, үш, төрт лекке тұруды және қозғалыста жүруді орындайды; оңға, солға, артқа бұрылу бұйрықтарын түсініп қолданады; Бөліну әдістерін көрсетеді; Жаттығу барысында қате тұстарды «ара қашықтықты сақтамау, дұрыс бұрылмау, аяқты дүрыс алып жүрмеу сияқты т.б қателерді) анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педогогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
I.Ұйымдастыру бөлімі: 15 мин |
Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру; Гимнастика сабағының қауіпсіздік ережесін айтып өту; Бір қатарлы сап түзеп, саптық жаттығуларды орындау. (оңға, солға, артқа бұрылу); Баяу жүгіріспен жүгіру
Жүгіріп болған соң, демді қалпына келтіру жаттығулары; 3-4 рет; Жүру жаттығуларына көшу:
Жүгіру секіру жаттығулары:
Гимнастикалық жалпы дамыту жаттығулар жиынтығы:
|
Сырт қиімдері дене шынықтыру сабағына сай болуы. Мұғалімнің берілген пәрменін дұрыс орындау; Жүгіру барысында ара қашықтықты сақтау. (А) суреті дұрыс жүгіріс (Ә) суреті жүгірудің дұрыс емес қимылы.
Жаттығуды өзіне сәйкес әдісіне қарай дұрыс орындау; бір-бірінің қателерін түзетіп, айтып отыру;
Жаттығуды өзінің әдісіне қарай дұрыс орындау. Бірінің көрген қателерін дер кезінде түзетіп отыру. Жаттығудың адам ағзасына және денсаулығына тигізетін әсерін түсініп білу. |
|
Сөздік әдіс, көрнекілік әдіс, демонстрациялау әдісі
|
|
II. Негізгі бөлім: 25мин |
Дене еденмен тура вертикаль
қалыпта болу қажет.Аяқтың басын созып ұстаймыз, қомен белімізді
ұстап аяқты тік ұстауға тырысамыз.
Баспен тұрмас бұрын,
қолдың және бостың орналасуын нық орналастырып, жайлап аяқты жоғары
көтереміз. Төсенішке үш бұрыш сызып алып жоғары жағына басымызды,
төменгі екі бұрышына қолымызды қойып, аяқты бүгіп жайлап жоғарыға
созамып тепе – теңдікті сақтау қажет
Жартылай шапқа отыру үшін, дене мен артқа созылған аяқ бір сызықтың бойында болуы тиіс. |
|
Білім алушылар көрсетіліп отырған жаттығуларды саналы түрде түсінуіне және сапалы орындауға ұмтылу қажет. |
|
|
III. Қорытынды бөлім: 5-мин |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардан кері байланыс алу. Мұғаліммен оқушының арасындағы кері байланыс. Оқушымен оқушының арасындағы кері байланыс. Босаңсуға арналған жаттығулар. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспар: Күйкен мектеп
Сабақ жоспар: Күйкен мектеп
Бекітемін: Келісемін:
Мектеп директоры: Директордың
__________М.Малбасов ________А.Тулегенова
|
Мұғалімнің аты -жөні: |
Толенов Айдос Мыктыбаевич |
|
|
Күні: |
20.11.2021 |
|
|
Сыныбы: 9 «В» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатикалық элементтердің жиынтығын құру. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 кең ауқымдағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың орындалу реттілігін түсідіру және көрсете білу 9.1.1.1 арнайы спорттық қимыл әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың дене бойындағы күшін жылдамдылығын, икемділік қасиеттерін арттыру және дамыту. |
|
|
Сабақтың дискрипторы: |
саптағы және қозғалыста орындалатын жаттығуларды орындауды біледі; Жаттығуларды бұйрық бойынша орындайды; Сапта және қозғалыста жүрудің әдістерін біледі; Орында және қозғалыста бір лектен, екі, үш, төрт лекке тұруды және қозғалыста жүруді орындайды; оңға, солға, артқа бұрылу бұйрықтарын түсініп қолданады; Бөліну әдістерін көрсетеді; Жаттығу барысында қате тұстарды «ара қашықтықты сақтамау, дұрыс бұрылмау, аяқты дүрыс алып жүрмеу сияқты т.б қателерді) анықтайды; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педогогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
I.Ұйымдастыру бөлімі: 15 мин |
Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру; Гимнастика сабағының қауіпсіздік ережесін айтып өту; Бір қатарлы сап түзеп, саптық жаттығуларды орындау. (оңға, солға, артқа бұрылу); Баяу жүгіріспен жүгіру
Жүгіріп болған соң, демді қалпына келтіру жаттығулары; 3-4 рет; Жүру жаттығуларына көшу:
Жүгіру секіру жаттығулары:
Гимнастикалық жалпы дамыту жаттығулар жиынтығы:
|
Сырт қиімдері дене шынықтыру сабағына сай болуы. Мұғалімнің берілген пәрменін дұрыс орындау; Жүгіру барысында ара қашықтықты сақтау. (А) суреті дұрыс жүгіріс (Ә) суреті жүгірудің дұрыс емес қимылы.
Жаттығуды өзіне сәйкес әдісіне қарай дұрыс орындау; бір-бірінің қателерін түзетіп, айтып отыру;
Жаттығуды өзінің әдісіне қарай дұрыс орындау. Бірінің көрген қателерін дер кезінде түзетіп отыру. Жаттығудың адам ағзасына және денсаулығына тигізетін әсерін түсініп білу. |
|
Сөздік әдіс, көрнекілік әдіс, демонстрациялау әдісі
|
|
II. Негізгі бөлім: 25мин |
Дене еденмен тура вертикаль
қалыпта болу қажет.Аяқтың басын созып ұстаймыз, қомен белімізді
ұстап аяқты тік ұстауға тырысамыз.
Баспен тұрмас бұрын,
қолдың және бостың орналасуын нық орналастырып, жайлап аяқты жоғары
көтереміз. Төсенішке үш бұрыш сызып алып жоғары жағына басымызды,
төменгі екі бұрышына қолымызды қойып, аяқты бүгіп жайлап жоғарыға
созамып тепе – теңдікті сақтау қажет
Жартылай шапқа отыру үшін, дене мен артқа созылған аяқ бір сызықтың бойында болуы тиіс. |
|
Білім алушылар көрсетіліп отырған жаттығуларды саналы түрде түсінуіне және сапалы орындауға ұмтылу қажет. |
|
|
III. Қорытынды бөлім: 5-мин |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардан кері байланыс алу. Мұғаліммен оқушының арасындағы кері байланыс. Оқушымен оқушының арасындағы кері байланыс. Босаңсуға арналған жаттығулар. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















