Сабақ жоспар "Қазақ шешендік өнерінің үшінші кезеңі"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспар "Қазақ шешендік өнерінің үшінші кезеңі"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ шешендік өнерінің үшінші кезеңінің өкілдерімен таныстыру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні: 11.10 Пән : қазақ тілі Сынып : 11 «а»


Сабақтың тақырыбы: Қазақ шешендік өнерінің үшінші кезеңі


Сабақтың мақсаты: Қазақ шешендік өнерінің үшінші кезеңінің өкілдерімен таныстыру

Міндеттері: білімділік –оқушылардың алған теориялық білімдерін практикада қолдана білуі; дамытушылық – оқушылардың топпен жұмыс істеу дағдыларын дамыту, олардың өз көзқарастарын дәйектеп айта білуге дағдыландыру; тәрбиелік – оқушыларды өзара сыйластыққа, мейірімділікке баулу.

Сабақтың типі: білім мен шеберлікті меңгерту сабағы

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақты өту әдісі: түсіндіру, талдау, диалогтық оқыту, жеке және топтық жұмыс

Қолданылған модульдер: оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, талантты баланы оқыту, АКТ пайдалану, оқуды және оқытуды бағалау.

Көрнекілігі : қима қағаздар, тірек сөздер, флипчарттар, стикерлер, таратпа қағаздар.

Пәнаралық байланыс: тарих, әдебиет

Күтілетін нәтиже: өз ойларын еркін айтады, сабақ кезінде көшбасшы оқушы айқындалады, сыни ойлауы қалыптасады, оқушы шығармашылығы , ізденісі дамиды.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі. 3 - мин

  • Оқушыларды түгендеу.

  • Топтарға бөлу. Билердің қанатты сөздерімен топтарға бөлу. 3- мин

  • 1-топ. «Халқыңа адал бол, жауыңа қатал бол, досыңа адал бол !» Төле бидің сөзі

  • 2- топ. «Ашу бар жерде ақыл тұрмайды» Әйтеке бидің сөзі.

  • 3- топ. «Бірлігі кеткен ел жаман, егесіп өткен ер жаман» Қазыбек бидің сөзі

Осы үш бидің сөзін құрастыра отырып үш топқа бөлемін. Тақырыптың мақсатын ашып аламын.

Психологиялық ахуал орнату.

  • Мұғалім сөзі:

  • Қол бастау қиын емес,

  • Шабатын жерден ел табылады.

  • Ел бастау қиын емес,

  • Қонатын жерден көл табылады.

  • Шаршы топта сөз бастаудан қиынды көргем жоқ

  • Тауып айтсаң мереке қылады,Таппай айтсаң келеке қылады, - деген екен сөз құдіретін қалың қазаққа танытқан Досбол би. Ал, балалар көпщілік алдында сөйлейтін сөз орамдары жайлы не білеміз деп,- тақырыптың мағынасын ашамын. Оқушы сөзі: «Құрметті ұстаздар Тәуелсіздігіміз мәңгілік болсын!», «Ханымдар мен мырзалар қош келіпсіздер!», « Сіздерді көргеніме өте қуаныштымын.»




ІІ Үй жұмысын сұрау. Қазақ шешендік өнерінің екінші кезеңі . 22 – жаттығу.


Блум жүйесі бойынша сабақ жоспары.


Уақыт

Мұғалім қызметі




Оқушы қызметі

Тапсырмалар жүйесі

Бағалау жүйесі

Күтілетін нәтиже

Білу 5 – мпн

Факт -------- Осылайша .......

Бұл әдісте оқушылар жаңа сабаққа қатысты мәліметтер айтып , түсінгендерін басқа топпен бөліседі. түсініктерін



Топтық жұмыс.

Топтаса отырып әр оқушы жаңа сабақ бойынша білетін мәліметтерін ортаға салады.


Фактермен дәлелдер келтіре отырып, сөйлемді аяқтайды.

Оқушылардың сұрақтарға берген жауаптарын топта бір –біріне бағалатамын.


Өз бетінше ізденуді үйренеді.Өткен тақырыптарды есіне түсіреді; Топтық жұмыста талдайды, оқиды, білімдерін салыстырады.

Түсіну 7 – мин

Өзіндік жұмыс.

Негіздеме ------------------ Растау


Екі жақты күнделік.

Жақсы

Жаман




Білімді жете меңгеру үшін өзінің барлық мүмкіндік пен іскерлігін пайдаланады.

Өзбетінше жұмыс.

Оқытушы бағасы.

Оқушының дербестігі өз –өзіне сенімділігі артады.


Қолдану 5 – мин

Негіздеме ----------- Себебі....

«Сөздер банкісі» .

Топтарға әр түрлі жазылған сөздер беріледі.Осы сөздерді тақырыпқа байланыстыру керек.

«Шешен» , «Ақыл» т.б. сөздерін тақырыппен байланыстыру керек.


Салыстыра отырып, ауызша сөйлеу мәдениеті қалыптасады.

Топтың бірін – бірі бағалауы.

Өз ойлары мен еркін пікірлеуі қалыптасады.

Талдау 8- мин

1-Топ. Дауды әділ, тура шешкен билерді халық «Қара қылды қақ жарған» деп мадақтаған. Сөйлемді сөйлем мүшесіне талдау.

2- топ. Таза мінсіз асыл тас , Су түбінде жатады. Морфологиялық талдау.

3- топ. Жарғы сөзіне фонетикалық талдау.



Әрбір оқушыда өз бетінше жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.

Сыни тұрғысынан ойлау

Белсенді оқушыны бағалау

Оқушының ойлау, ауызша сөйлеу, салыстыру мәдениеті артады.


Жинақтау 2- мин

Негіздеме ------------ Қорытынды

«Егер мен би болсам»

Әр топ өздерінің «Жеті жарғысын» жасап көрсетуі керек.

Білімдерін жинақтай біледі. Оқушы өзін жазушы орнында қойып, не ойтолғау, не әңгіме, не шағын мәтін жазуы тиіс.

Сыни тұрғысынан ойлау

Өз жұмысын өзіне бағалатамын.

Өз бетінше ізденеді. Ойлау,саралау, салыстыру қабілеттері артады.

Бағалау 3- мин

Оқушылардың жасаған шығармашылық жұмыстарын жұбына бағалатамын. Бағалау қағазын смайликтерге жабыстырады.

Жұбының жұмысын бағалай біледі.

Жеке жұмыс

Оқытушы бағасы

Әділ бағалауды үйренеді

Үйге тапсырма


«Ел басқару және сөз құдіреті» тақырыбында эссе жазу






Ауызша кері байланыс. Кері байланыс үш бағытта жүреді. 2- мин

  • Мұғалімнен оқушыға

  • Оқушыдан мұғалімге

  • Оқушыдан оқушыға




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
21.12.2017
778
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі