Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Сынып: 3 Күні: 22.06.18 Ортақ тақырып: Жақсыдан үйрен – жаманнан жирен. Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп: № 1 Қазанбасы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Ишпанова Кулшат Кореновна Қатысқандар: 29 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
3.1.2.4. 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін біледі Көбі: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады Кейбірі: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
Кестелік көбейтудің негізінде өрнектердің мәнін табады |
|
Тілдік мақсаттар |
Көбейту, бөлу, көбейткіш, бөлінді, бөлінгіш, бөлгіш, көбейтіндінің мәні, бөліндінің мәні Диалог |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық |
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Мектеп ережелерін сақтайды |
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетініз) |
презентация |
|
Алдыңғы менгерілген білім |
Заттарды санайды, қосады, азайтады. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ширату жаттығу: «Іздер» әдісі Алдыңғы сабақта 1- ден 5- ке дейінгі сандардың көбейту мен бөлу кестесін еске түсіріп, 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрайды. Қызығушылықтары артады. Өзін – өзі бағалау
|
«Іздердің» суреті
|
|||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ӨҚ «Футбол» әдісі Өрнектердің жауабын тауып, доптарды қақпаға дәл кіргіз.
Барлығы: «Футбол» әдісі бойынша 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін біледі
«Таразыны теңестір» әдісі Өрнектің мәнедерін табу арқылы оқушылар таразыны теңестіреді.
7*9 = 9*6= 6*8= 8*5= 9/3= 6/2= 8/2= 8/4=
Көбі: «Таразыны теңестір» әдісі негізінде 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады
«Тамшыдан көлшік құралады » әдісі Оқушылар сандарды бөлгіштерге жіктеу арқылы 6,7,8,9 сандары на бөлінетін сандарды таңдап көлшікті толтырады.
35 64 28 14 21 12 10 23 72 36 42 54 56 80 18 27 15 25
|
Суреттер
сурет
сурет
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кейбірі: «Тамшыдан көлшік құралады » әдісі негізінде 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін қолданады
«Ыстық орындық» әдісі 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін айтады.
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
Ә |
|||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты дұрыс қойылған ба? Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренді? Жоспарланған саралау жақсы өтті ме? Сабақ мақсатына жетті ме? Сабақ жоспарына қандай өзгеріс еңгізілді?
|
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін үйренді |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған саралау жақсы өтті. Сабақ мақсатына жетті. |
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі 1: Ширату жаттығуы. 2: Оқушылар бүгінгі сабақта белсенді қатысуы. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады 1:Әр түрлі әдіс –тәсіл ,қызықты тапсырмалар қолдануы. 2: Жоспарға оқушы деңгейіне қарай тапсырмалар беруі. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет Саралап оқытуға көңіл бөлу. |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары
Сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: математика Сынып: 3 Күні: 22.06.18 Ортақ тақырып: Жақсыдан үйрен – жаманнан жирен. Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп: № 1 Қазанбасы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Ишпанова Кулшат Кореновна Қатысқандар: 29 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
3.1.2.4. 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін біледі Көбі: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады Кейбірі: 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін қолданады |
|
Бағалау критерийлері |
Кестелік көбейтудің негізінде өрнектердің мәнін табады |
|
Тілдік мақсаттар |
Көбейту, бөлу, көбейткіш, бөлінді, бөлінгіш, бөлгіш, көбейтіндінің мәні, бөліндінің мәні Диалог |
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет, ынтымақтастық |
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Мектеп ережелерін сақтайды |
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетініз) |
презентация |
|
Алдыңғы менгерілген білім |
Заттарды санайды, қосады, азайтады. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ширату жаттығу: «Іздер» әдісі Алдыңғы сабақта 1- ден 5- ке дейінгі сандардың көбейту мен бөлу кестесін еске түсіріп, 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрайды. Қызығушылықтары артады. Өзін – өзі бағалау
|
«Іздердің» суреті
|
|||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ӨҚ «Футбол» әдісі Өрнектердің жауабын тауып, доптарды қақпаға дәл кіргіз.
Барлығы: «Футбол» әдісі бойынша 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін біледі
«Таразыны теңестір» әдісі Өрнектің мәнедерін табу арқылы оқушылар таразыны теңестіреді.
7*9 = 9*6= 6*8= 8*5= 9/3= 6/2= 8/2= 8/4=
Көбі: «Таразыны теңестір» әдісі негізінде 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құрады
«Тамшыдан көлшік құралады » әдісі Оқушылар сандарды бөлгіштерге жіктеу арқылы 6,7,8,9 сандары на бөлінетін сандарды таңдап көлшікті толтырады.
35 64 28 14 21 12 10 23 72 36 42 54 56 80 18 27 15 25
|
Суреттер
сурет
сурет
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кейбірі: «Тамшыдан көлшік құралады » әдісі негізінде 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін қолданады
«Ыстық орындық» әдісі 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін айтады.
Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
|
Ә |
|||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты дұрыс қойылған ба? Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренді? Жоспарланған саралау жақсы өтті ме? Сабақ мақсатына жетті ме? Сабақ жоспарына қандай өзгеріс еңгізілді?
|
Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. 6, 7, 8, 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін үйренді |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған саралау жақсы өтті. Сабақ мақсатына жетті. |
|||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі 1: Ширату жаттығуы. 2: Оқушылар бүгінгі сабақта белсенді қатысуы. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады 1:Әр түрлі әдіс –тәсіл ,қызықты тапсырмалар қолдануы. 2: Жоспарға оқушы деңгейіне қарай тапсырмалар беруі. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет Саралап оқытуға көңіл бөлу. |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



роқушыға екі
жұлдыздан беріледі












