Материалдар / сабақ жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Колледж оқтушыларының қазақ тілінен сабақ жоспарын жазу үлгісін жіберіп отырмын,әріптестермен тәжірибе алмасу үшін.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Ақпан 2021
311
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚОСТАНАЙ ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ

РУДНЫЙ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ



Сабақ жоспары


Сабақ № 36

1.Пән атауы: Қазақ тілі және әдебиеті

2.Дайындаған : Нартаева Сара Табановна

3. Өткізілу күні: 26.02. 2021

4. Курс, топ: І- курс ; Д-20-ТОиРГЭО.

5.Сабақтың тақырыбы:

Шешендік сөз өнері,I.Жансүгіров. «Күй» поэмасы (үзінді).

6.Сабақтың мақсаты:

1.Көркем шығарманы тыңдау, басқа өнер туындыларымен (кино, театр, музыка, би, сурет-мүсін өнері, сәулет) салыстырып, тақырып ортақтығына сипаттама жасау.


2. Сын есім сөздердің синонимдік қатарын стильдік ерекшеліктеріне сәйкес қолдану

7.Сабақтың түрі:аралас

8.Сабақ өтуі:қашықтықта

9. Бағалау критерийі:

1)Мәтіндердегі күрделі сөздер мен терминдердің жасалу жолын анықтайды.

2)Сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданады.

3)Мәтін мазмұны бойынша монолог және диалог құрайды.

10.Сабақты жабдықтау:

- техникалық жабдықтар(zoom жүйесі), тапсырмалар платформада.

- ОӘҚ: Оқулық: https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/

11. Пән аралық байланыс:орыс тілі


САБАҚ БАРЫСЫ


Кезеңдері

Оқытушының қызметі

Білім алушылардың қызметі

Ұйымдастыру кезеңі

1.Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру

2.Жаңа тақырыпты түсіндіру

3.Тапсырмаларды

қалай орындау керектігін түсіндіру

4.Сұрақ-жауап

1. Сәлемдесу.

2. Оқытушы зум жүйесі арқылы білім алушылармен сабақты бастайды, бір-бірімен амандасады.

3.Психологиялық жағдаят.

4.Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру.

5.Оқытушы білім алушылардың тапсырмаларын тексеріп,бағалайды.

1.Білім алушылар оқытушымен амандасады.

2.Сабақ мақсатын тыңдап,жаңа сабақ мазмұнын түсінеді,ұғынады.

3.Платформадан тапсырмаларды ашып,түсінбеген тапсырмаларын сұрап,жауап алады.

4.Білім алушылар бір-біріне сәтілік тілеп тапсырмалар орындауға кіріседі,орындаған тапсырмаларын пардың соңында платформаға жібереді.

5.Платформадан бағаларын қарайды.

1-тапсырма

Жаңа сабақ

Мәтінмен жұмыс


Мәтін.42 бет.2-тапсырма.

https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/ Қазақ ілі мен әдебиеті­

Г.Косымова, М.Бисенбаева,

К.Берденова.

1 Мәтінді оқып,қысқаша мазмұнын түсінеді,ұғынады.

2.Мәтіннің негізгі идеясы не?

Дескриптор:

-мәтінді оқып,түсінеді,ауызша аударады;

- мәтіннің негізгі идеясын жазады;

2-тапсырма

Мәтінмен жұмыс

Сөздікпен жұмыс

Жазылым

42-бет/стр,2-тапсырма.

https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/

Қазақ ілі мен әдебиеті­ Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова

1.Тірек сөздерді көшіріп алып,аударады орысшаға.Мәтіннен жаңа сөздерді теріп алып жазып алады.

Дескриптор:

-мәтіннен жаңа сөздер мен термин сөздерді анықтайды;

- тірек сөздерді орыс тіліне аударады;

3-тапсырма

Оқылым

Жазылым

1.Ілияс Жансүгіровтің өмірі мен шығармашылы-ғын қайталау

2.Тақырып бойынша қысқаша диолог құрып жазу

https://infourok.ru/iliyas-zhansgirov-mirini-beymlim-irlari-prezentaciya-1929733.html

Презентация .

Қазақ ілі мен әдебиеті­ Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова.

44 бет,1-тапсырма



1 Презентацияны қарап,түсінеді ,ұғынады.

Жансүгіровтың өмірі мен шығармаларын

оқып еске түсіреді.

2.Жазушының шығармалары туралы мәтінге диолог құрып жазады.

3.Мәтіннен түсіндірме сөздіктер мен сөз тіркестерін көшіріп алады,аударады.

Дескриптор:

-презентацияны тыңдап,негізгі ақпараттарды бойынша мазмұнын түсінеді;

- сөйлеу әдебін қолданып, диолог құрайды;

-тақырыпқа қатысты тіркестерді,терминдерді анықтайды,аударады;


4-тапсырма

1.Поэманы мәнерлеп оқу

2.Сұраққа жауап

жазу.




https://www.okulyk.kz/aza-tili/686/

Қазақ ілі мен әдебиеті­ Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова.

2-тапсырма,44 бет


1.І.Жансүгіровтің «Күй»поэмасын мәнерлеп оқиды,мазмұнын түсінеді, аударады.

2.Поэма үзіндісі бойынша сұрақтарға жауап береді(жазбаша).

Дескриптор:

- «Күй»поэмасын мәнерлеп оқиды,түсінеді;

-сұрақтарға жауап береді; (жазбаша)

5-тапсырма

Грамматикалық тапсырмалар орындау


Оқулық

Қазақ ілі мен әдебиеті­ Г.Косымова,М.Бисенбаева,К.Берденова.

44 бет,4-тапсырма



2-тапсырма 44 беттегі «Күй» поэмасынан алынған үзіндіден етістіктерді пайдаланып,төмендегі сұраққа жауап жазыңдар

Қобызшы--------не істеді?

Дескриптор:

- сұраққа дұрыс жауап жазады;

- өлең мәтінін дұрыс түсінеді,ұғынады;

Сабақ бойынша рефлексия

Жазылым

1.Бүгін не үйрендіңдер?

2. Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

3.Осы тақырып бойынша не түсініксіз болды?

1.Білім алушылар шығу парағын пайдаланып сұрақтарға жазбаша жауап береді.



Бағалау:





Оқытушы сабақ барысында жасалған жұмыстарын нақты атап өтіп, оқушылар-дың әр жұмысын ортақ баллдық бағамен

бағалайды.

Оқушылар берілген баллдық бағаларын естіп, қабылдайды.





Үй тапсырмасы



Оқыту нәтижелері:

1.Шешендік өнерге тән ерекшеліктері туралы тыңдап,жаңа мәліметтер алады.Осы тақырыпқа байланысты жаңа сөздер үйренеді.

3.Ілияс Жансүгіровтің өмірі мен шығармашылығын оқып ,түсінеді,мәнерлеп оқиды.

1.Ілияс Жансүгіровтің өнер тақырыбындағы алғашқы шығармасы – «Күй» поэмасын оқиды. мәнерлеп,тірек сөздіктерді жаттайды.

2.Поэманың сюжеті,поэманың кейіпкері – Молықбай шал туралы қосымша мәліметтер тауып,оқиды.






Бұл ұяшықта мұғалім берілген тапсырмалар үшін ұпай алу мүмкіндігін жазады (0-ден 100 баллға дейін)

Оценка по буквенной системе

Процентное содержание баллов

Оценка по традиционной системе

А

95-100

Отлично

А-


90-94

В+


85-89

Хорошо

В


80-84

В-


75-79

С+


70-74

С


65-69

Удовлетворительно

С-


60-64

D+


55-59

D


50-54

F


0-49

Неудовлетворительно






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!