Материалдар / Сабақ жоспары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
1-сынып мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Маусым 2018
393
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 22.11.2017 ж.

Сынып: 1

Пәні: “Сауат ашу”

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:Жалтыр негізгі мектебі

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Менің отбасым. Қ дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллеграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары:

Барлығы: Қ дыбысы және әрпімен таныс.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. Қ дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі.

Бағалау критерийлері:

Оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи біледі, түсініп оқи алады)

Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады.

Құндылықтарды дарыту:

Мәңгілік Ел, бұл- Тәуелсіздік және Астана.

Пәнаралық байланыс:

Көркем еңбек, музыка, орыс тілі, ағылшын тілі және математика

Тілдік мақсат:

Қ дыбысы мен әрпі, Қала-город – city, қол-рука-arm, қалам-карандаш-рencil

Денсаулық қауіпсіздік техникасын сақтау:

Көрнекіліктерді дұрыс қолдану, партада дұрыс отыру.

АКТ қолдану дағдылары:


Алдыңғы білім:

Балалар Қ дыбысын таниды, оқиды, мысалдар келтіре алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Сабақтың жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут


Шаттық шеңбері

Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

-Қане, кім айтады дыбыс дегеніміз не?
-Дыбысты біз естиміз, айтамыз, ал әріпті біз жазамыз, көреміз.

Қазір біз дауыссыз дыбыстарды өтіп жатырмыз.

-Балалар тақтаның алдында нені көріп тұрсыңдар?

Суреттер

Саралау.

Айтылым








Сабақтың ортасы

30 минут


Оқулықпен жұмыс
Айтылым. ТЖ.

  • Мына суреттегі қандай жидек екен?

/қарақат/

Дыбыстық талдау жасалады.

Менің отбасым” тақырыбында әңгіме құрау.

1-топ Суретте не көріп тұрғанын әңгімелейді.

2-топ Өз отбасымен байланыстырып айтады.

3- топ Мәтін құрап айтады.

Picture 2

Оқылым. Ж Ж.

қала

қара

Қа лақ

Қал та

қо ла

қо ра

қо нақ

тақ та

а сық

қар мақ

тал қан

Қанат

қа сық

сылдырмақ

тыш қан

Қу ат

мы сық

та мақ

а ла қан

Қа сым

та уық

тымақ

қо ша қан

Қалам қас


- Осы сөздердің ішінен адам аттарын тап?

- Олар қандай әріппен жазылады?

- Сылдырмақ сөзідеқ дыбысы қай буында тұр?

Әріптер суреттер

Суреттер



Қалыптасты-рушы бағалау


Сөздер суреттер



Дәптермен жұмыс
Жазылым. ЖЖ.

- Ққ әрпін ауада жазып үйрету, элементін пысықтау.

-Үлгі дәптерге әріптерді жазу,

- Сөздік диктант жазу.

Суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап.

Белсенді оқу. ЖЖ.

жазу үлгісі


Қалыптастырушы бағалау


Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру.

Қ дыбысы

-Кәне, бәріміз Қ деп айтып көрейікші

- Қ Қ Қ қалай айтылып тұр?

-Қысқа кедергіге ұшырау арқылы айтылып тұр...

-Қ дыбысы дауыссыз дыбыс.

Қоян, қонжық, қасқыр сөздерін буынға бөлейік

Қо-янқас-қырқон-жық

Әріптер, суреттер


Кері байланыс

5 минут






Рефлексия

Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған оқушылар әріпті таныды, ажырата алды. Сөз, сөйлем сызбасын оқып алды. Оқушылардың барлығын оқу мақсатына қол жеткізе алды. Сабақтың уақытының кезеңдері сақталды. Сабақ жоспарында ауытқулар болған жоқ. Кейбір оқушыларға келесі сабақтарда жеке тапсырмалар дайындауым керек.


Қолдау көрсету қабілеті жоғары оқушылар сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Жалпы баға:

Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл-күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Оқушылар бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.













«Тексерілді»

Оқу ісінің меңгерушісі:__________________________

















Күні: 11.2017 ж.

Сынып: 1

Пәні: “Сауат ашу”

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:Жалтыр негізгі мектебі

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллеграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары:

Барлығы: Ұ дыбысы және әрпімен таныс.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. Ұ дыбысына қатысты мысалдар келтіріп, сөйлемдер құрай біледі.

Бағалау критерийлері:

Оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи біледі, түсініп оқи алады)

Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады.

Құндылықтарды дарыту:

Мәңгілік Ел, бұл- Тәуелсіздік және Астана.

Пәнаралық байланыс:

Көркем еңбек, музыка, орыс тілі, ағылшын тілі және математика

Тілдік мақсат:

Ұ дыбысы мен әрпі,

Денсаулық қауіпсіздік техникасын сақтау:

Көрнекіліктерді дұрыс қолдану, партада дұрыс отыру.

АКТ қолдану дағдылары:


Алдыңғы білім:

Балалар Ұ дыбысын таниды, оқиды, мысалдар келтіре алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері:

Сабақтың жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

3 минут


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Аққу болып ұшамыз

Көлге келiп қонамыз

Көлдiңбетiн құшамыз

Қайта самғап ұшамыз.

"Миға шабуыл" әдісі арқылы өткенге шолу жасау

-Қане, кім айтады дыбыс дегеніміз не?
-Дыбысты біз естиміз, айтамыз, ал әріпті біз жазамыз, көреміз.

Қазір біз дауыссыз дыбыстарды өтіп жатырмыз.

-Балалар тақтаның алдында нені көріп тұрсыңдар?

Суреттер








Сабақтың ортасы

28 минут


Оқулықпен жұмыс
Айтылым. ТЖ.

- Балалар, мен сендерге тақпақ оқимын, соның ішінде қай дыбыс жиі естіледі екен?
«Ұлпабастың басына
Ұлу шықты асыға.
Ұстап алмақ боп оны, 
Ұзақ қонды қасына.
Ұмтылғанда ол енді, 
Ұлу қашты жөнелді»

Мына суреттегі қандай жәндік екен? /ұлу/

Дыбыстық талдау жасалады.

- Ұлу дегеніміз жәндік міне мынандай болады. Оның өзінің үйшігі болады. Көбінесе сулы жерлерде тіршілік етеді.
* Балалар қай дыбыс жиі естіледі екен? (Ұ дыбысы)
* Ұ дыбысын бәріміз бірге айтайықшы!
* Ұ - ұ - ұ
* Ұ дыбысы қалай айтылады?
* Иә, әндетіліп, созылып айтылады, екен.
* Ұ дыбысы қандай дыбыс?
* Иә, дауысты дыбысты қандай текшемен белгілейміз?
«Зейінді бол» ойынын ойнатамын.

Мақсаты:Фонетикалық есту қабілетін дамыту.
* Мен, сендерге дауысты және дауыссыз дыбыстарды айтамын, ал сендер, дауысты дыбысты естігенде қызыл текшені, дауыссыз дыбысты естігенде көк текшені көтересіңдер.
* А, Н, Е, В,, С, О, О, О, 
* М, Н, Г, Ш, А, Б, А, У, Ұ, Ұ, Ұ
* М, А, Р, О, М, Н, О, Ұ, К
* Жарайсыңдар, балалар!
* Балалар, енді мен сендергедауыстыдыбыстарайтамын, соныңішінде Ұ дыбысынестігендешапалақтайсыңдар.
* А, Ә, Ұ, Ә, Ү, О, А, О, Ұ,
VI. Оқыпжатқандыбысқаталдаужасау.
- Балалар, қолымыздыалдымызғақойып, бойымыздытүзуұстапотырамыз.
- Осы аптабойы не жайлыайтыпжатырмыз?
- Қыстанкейінқайжылмезгілікеледі?
- Көктемдежылыжақтаннелерұшыпкеледі?
- Құстарсөзінде ұ дыбысы бар ма?
- Ендешеқұстарсөзінедыбыстықталдаужасайық.
- кәне, еңалдыменбәрімізбіргеқұстарсөзінайтайықшы!
- құстар...
- Құстарсөзінденешедыбыс бар?
- нешедауыстыдыбыс бар?
- ереженікімайтады?
- Иә, бірсөзденешедауыстыдыбысболса, соншабуынболадыекен.
- Құстарсөзінбуынғабөлейік. Құс – тар.
Бәрімізорындадықпа?
*біріншідыбыстыңастынсызыпкөрсетші!
* Екіншідыбыстыңастынсызыпкөрсетші!
* Үшіншідыбыстыкөрсетші.
* Соңғыдыбыстыаташы!
«Топтастыр» ойыны.
Мынасуреттердіңішінен Ұ дыбысы бар суреттіалыпіріктейміз.
* Сен не алдын?
* Ұшақсөзінде ұ дыбысықайжеріндетұр?
* Құлпынайсөзінде ұ дыбысысөздіңқайжеріндетұр?
* Қарбызсөзінде ұ дыбысы бар ма?
* Ал енді ұ дыбысыбасындакелетінсуреттібасынақойшы!

Оқылым. Ж Ж.

Ұр

Ұн

Ұт

Ұс та

Ұр шық

Ұн тақ

Ұт қыр

Ұ сақ

Құлын

Құрақ

Ұ ран

Нұр лан

Құ лан

Құ лақ

Ұ лан

Ақ нұр

- Осы сөздердің ішінен адам аттарын тап?

- Олар қандай әріппен жазылады?

- Құмырсқа сөзінде ұ дыбысы қай буында тұр?

Дискрептор

-Сөздерді буындап немесе тұтас оқиды.

-Сөздерді сәйкес суреттермен байланыстырып сызады.

Әріптер суреттер

Суреттер



Сергіту сәті

2 минут

Қарлығашқа ұқсайық ,
Кәне қанат қағайық .
Қарлығаш  боп ұшайық ,
Ұшып, ұшып алайық.





Дәптермен жұмыс
Жазылым. ЖЖ.

- Ұұ әрпін ауада жазып үйрету, элементін пысықтау.

-Үлгі дәптерге әріптерді жазу,

- Сөздік диктант жазу.

Суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап.

Белсенді оқу. ЖЖ.

«Баспалдақ» ойыны.
Ұ  Л
Ұ  Л  У
Ұ  Ш  А  Қ
Ұ  Ш  Қ  Ы  Ш

жазу үлгісі






А4 парағы


Сабақтың соңы

5 минут

Балалар ұ әрпін тауып бояйды.

Shape7 Shape8 Shape5 Shape3 Shape2 Shape13 Shape9 Shape10 Shape12 Shape1 Shape4 Shape6 Shape11 Shape14



Кері байланыс

2 минут


Shape15




Саралау

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті жоғары оқушыларға

Ұұ дыбысы бар сөздерден сөйлем құрату.

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы бағалаймын

Қаламдар мен қаламсаптарды пайдаланғанда абай болу.









«Тексерілді»

Оқу ісінің меңгерушісі:__________________________



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!