Жеке сабақ жоспары.
Тақырыбы: «М - П дыбысы мен әріпі.»
Мақсаты: деңгейі төмен оқушының ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту, қолының ұсақ мотрикасын жетілдіру,сабаққа деген қызығушылығын арттыру.
Көрнекіліктер: заттық суреттер, жалауша.
Сабақ барысы:
Дефектолог: бүгін біз М - П дыбыстарымен танысамыз. Мама, мысық, машина
Қандай дыбыс жие естіліп тұр?
Бала: М дыбысы.
Бала:Пышақ, піл, парта.
Қандай дыбыс жие естіліп тұр?
Бала: П дыбысы.
Дефектолог: енді М дыбысын екеміз бірге айтып көрейкші?
Бала : м м м м м.(п п п п п)
Дефектолог : дәптеріне үлгімен м - п дыбысын толтыруға тапсырма беру.
Бала : оқушы тапсырманы орындайды.
Дефектолог: Жарайсың балақай! Енді осы сөздерді нақтылап айтып берші қандай дыбыстармен танысып жатырмыз?
Бала : М - П дыбыстарымен.
Дефектолог : Енді мен саған суреттерді көрсетемін сен солардың атауларын атап шық.
Бала : Маймыл, мысық, машина. Піл, папка, пенал.(дефектолог суреттерін көрсетіп отырады)
Дефектолог :Жарайсың. Енді өзіңнің толық аты жөніңді айтып берші?
Бала : (бала өзінің толықтай аты жөнін айтып беру керек)
Дефектолог: Бәрекелді. М әріпінен келетін адам аттарын атап көрші?
Бала: Есіне түсіріп айту.
Дефектолог: Оқушыға суретті көрсетіп қайтадан суреттердің атауларын сұрау.
Бала: балық, бақа, барабан, бесік.
Дефектолог: Балақай жарайсың бүгін сабаққа жақсы қатыстың. компьютермен ойын тапсырмалар орындату.
Сабақ қорытындысы : Оқушының іс әрекетін бағалау.
Үй тапсырмасы : М және П әріптерін жазып үйрен және жаттығуларды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары, 1 сынып
Сабақ жоспары, 1 сынып
Жеке сабақ жоспары.
Тақырыбы: «М - П дыбысы мен әріпі.»
Мақсаты: деңгейі төмен оқушының ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту, қолының ұсақ мотрикасын жетілдіру,сабаққа деген қызығушылығын арттыру.
Көрнекіліктер: заттық суреттер, жалауша.
Сабақ барысы:
Дефектолог: бүгін біз М - П дыбыстарымен танысамыз. Мама, мысық, машина
Қандай дыбыс жие естіліп тұр?
Бала: М дыбысы.
Бала:Пышақ, піл, парта.
Қандай дыбыс жие естіліп тұр?
Бала: П дыбысы.
Дефектолог: енді М дыбысын екеміз бірге айтып көрейкші?
Бала : м м м м м.(п п п п п)
Дефектолог : дәптеріне үлгімен м - п дыбысын толтыруға тапсырма беру.
Бала : оқушы тапсырманы орындайды.
Дефектолог: Жарайсың балақай! Енді осы сөздерді нақтылап айтып берші қандай дыбыстармен танысып жатырмыз?
Бала : М - П дыбыстарымен.
Дефектолог : Енді мен саған суреттерді көрсетемін сен солардың атауларын атап шық.
Бала : Маймыл, мысық, машина. Піл, папка, пенал.(дефектолог суреттерін көрсетіп отырады)
Дефектолог :Жарайсың. Енді өзіңнің толық аты жөніңді айтып берші?
Бала : (бала өзінің толықтай аты жөнін айтып беру керек)
Дефектолог: Бәрекелді. М әріпінен келетін адам аттарын атап көрші?
Бала: Есіне түсіріп айту.
Дефектолог: Оқушыға суретті көрсетіп қайтадан суреттердің атауларын сұрау.
Бала: балық, бақа, барабан, бесік.
Дефектолог: Балақай жарайсың бүгін сабаққа жақсы қатыстың. компьютермен ойын тапсырмалар орындату.
Сабақ қорытындысы : Оқушының іс әрекетін бағалау.
Үй тапсырмасы : М және П әріптерін жазып үйрен және жаттығуларды.
шағым қалдыра аласыз













