Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып: 3Г
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Бөлім:
|
1-бөлім. Жанды
табиғат
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№8
Қандай әдемі балапан! \
Кітап, 25 - бет
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
|
3.1.4.1* тыңдаған мәтіннің тақырыбын, жағымды
және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар ретін
анықтау
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу
(3-4 сөйлем)
|
Сабақ
мақсаттары:
|
- тыңдаған мәтіннің тақырыбын,
жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар
ретін анықтау
- берілген тірек сөздер
негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем), сөйлей
білу;
|
Бағалау
критерийлері:
|
- тыңдаған мәтіннің тақырыбын,
жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді, мұғалімнің қолдауымен оқиғалар
ретін анықтай біледі.
- берілген тірек сөздер
негізінде сөйлей біледі. Өз ойын қысқа сөздерді (3-4 сөйлем)
қолдана отырып айта біледі.
|
Ресурстар:
|
Оқулық: Қазақ тілі. Учебник для 3 кл.
общеобразоват. шк. с рус. яз. обуч. /Ф.Ш.Оразбаева,
Ж.Т.Дәулетбекова, А.Қ.Рауандина т.б. – Алматы: Көкжиек-Горизонт,
2018. – 128 с., илл. (1 оқулық) https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/750/
Сабаққа қатысты сілтеме:
https://www.youtube.com/watch?v=MI_cLCceg4w
Қосымша ақпараттарға
сілтеме:
Жіктік
жалғауы: https://www.youtube.com/watch?v=t8fJGT24J8Y
Тәуелдік
жалғауы: https://www.youtube.com/watch?v=e1f1HC7ChOs
Қосымша ереже мен
жаттығулар: http://kaz-tili.kz/su_prit.htm
Оқулықтың электронды нұсқасына
сілтеме:
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
(2 мин)
|
Мұғалім ынтымақтастық
атмосферасын орнату үшін «шаттық микрфоны» әдісін
қолданады.
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер
тілейді.
|
|
https://www.youtube.com/watch?v=J846twhH8PA&list=PLltL1CKLRSMiL_LF_3Lvp8mnnAyQd0d2Q
|
Сабақтың басы
|
Өткен сабақ бойынша үй жұмысын
сұрау.
5-тапсырма. Оқы. Жаз.
Құс+тың балапан+ы
Қарлығаш+тың балапан+дар+ы
Көгершін+нің
балапан+ы
Мұғалім оқушыларға мәтінді оқытып,
қайталады.
Оқы. Қайтала.
|
Оқушылар өздерінің жасаған үй жұмыс-тарын
көрсетеді.
5-тапсырма. Оқы. Жаз.
Оқы. Қайтала.
|
Жаңа сөздердің мағына-сын
түсінеді.
балапан мекендейді ұшады ұя
салады
-
птенец живет летает
гнездится
|
Оқулық. 25 –
бет.
https://kaz-tili.kz/su_prit.htm
Оқулық. 25 –
бет
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың ортасы
|
Мұғалім оқушыларға суретке қарап, мәтінді
толықтырып жазуды үйретеді.
2-тапсырма. Суретке қарап, сөйлемдерді
толықтыр.
... жоғары ұшады.
...
үйдің шатырына ұя
салады
Бұл — қарлығаштың ...
.
Құстың
балапаны ... өседі.
|
2-тапсырма. Суретке қарап, сөйлемдерді
толықтыр.
... жоғары ұшады. ...
үйдің шатырына ұя салады
Бұл — қарлығаштың ... .
Құстың балапаны ... өседі.
|
8 - 10 балл - Өте
жақсы. Ойын жүйелі түрде жеткізеді. Лексикалық минимумды қолдануы
жоғары, стильдік қолданысы өте дұрыс.
5 - 8 балл - Ойын жақсы
жеткізеді. Лексикалық мини-мумды жеткілікті қолдана-ды, стильдік
қолданысы дұрыс. Грамматикалық қателері
бар.
3 - 5 балл
– Қанағат-
танарлық.
Ойын жеткізуде ішінара ауытқулар кездеседі.
Лексикалық минимумды
қолдануға тырысады, стильдік қолданысы орташа.
1- 3 балл
- Өте төмен
Ойын жеткізе алмайды. Лексикалық минимумды
қолдануы шектеулі.
|
Кітап, 26 – бет.
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Сабақтың
соңы
|
Мәтінді рөлге бөліп оқуға
үйретеді.
3-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп
оқыңдар.
—
Қандай әдемі балапан! Бұл — ненің
балапаны?
—
Бұл — тоқылдақтың балапаны.
—
Тоқылдақ қайда мекендейді? — Тоқылдақ орманда
мекендейді.
—
Тоқылдақ ұясын қайда
салады?
—
Ол ұясын ағаштың басына салады.
—
Тоқылдақты неге «орман дәрігері» деп
атайды?
— Себебі ол ағаштарды қорғайды.
|
3-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп
оқыңдар.
—
Қандай әдемі балапан! Бұл — ненің
балапаны?
—
Бұл — тоқылдақтың балапаны.
—
Тоқылдақ қайда мекендейді? —
Тоқылдақ орманда мекендейді.
—
Тоқылдақ ұясын қайда салады?
—
Ол ұясын ағаштың басына салады.
—
Тоқылдақты неге «орман дәрігері» деп
атайды?
—
Себебі ол ағаштарды қорғайды.
|
Кітап,
26-бет
https://www.okulyk.kz/kazahskij-jazyk/42/
|
Үй жұмысы:
|
5-тапсырма. Оқы. Сөздерді
тіркестіріп жаз.
үйдің бұтағы қораның қабырғасы ағаштың беті
талдың төбесі көлдің арасы таудың етегі тоғайдың шатыры үйдің
басы
|
|
|
Кітап,
27 – бет
https://okulyk.kz/kazahskij-jazyk/65/
|
Кері байланыс:
|
Маған сабақ ұнады.
Себебі.... \ Менің түсінбегенім бар. Мысалы:
.....
Маған сабақ ұнамады.
Себебі... \ Менің түсінгенім бар. Мысалы:
.....
|
Қосымша
ақпарат
|
https://www.youtube.com/watch?v=BtbE1n_yfNw
|