ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім |
Менің Отаным - Қазақстан |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шегарашы БЖБ 1 |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.5.1.5 *сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құрастыру |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
4.5.1.5 *сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құрастыру |
|
||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдастыру (2 мин) |
Амандасу. Мұғалім ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «шаттық микрафоны» әдісін қолданады. |
Амандасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=J846twhH8PA&list=PLltL1CKLRSMiL_LF_3Lvp8mnnAyQd0d2Q |
|
|||
|
Сабақтың басы |
Сөздікпен жұмыс. Оқушылар жаңа сөздерді «Сәйкестендіру» әдісі арқылы меңгереді. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендіреді. Шегарашының кім екені туралы жалпы түсінік беру. Шегарашы жалпы қандай қызмет атқарады,не істейді, тақырыбына арнау. Шегарашы туралы оқушыларға қазақ тілінде түсіндіру. Шегарашы қызметіне байланысты атауларын қазақ тілінде бірнеше рет айту, жазу, тыңдату арқылы оқушылардың естеріне сақтату. |
Сөздікті жазады |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
. |
Оқулық. 22 – бет. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым. Шегарашы. Оқылым әректін іске асыру мақсатында 3-тапсырманы мұғалім өзі оқып, үлгі көрсетеді. Сөйлемдерді оқып,мағынасына қарай ажыратады. Оқушылармен оқылым әрекетін жалғастыру. Сыныптағы барлық оқушыларға кезекпен оқыту. Сұрақ қойып үйрену. Шегарашы итті үйретеді.Итпен қылмыскерді ұстайды Шегарашы бақылау бекетінде тұрып,айналаны бақылайды. Шегарашы шегараны ,отанды күзетеді. Шегарашы итті жаттықтырады. 2. Есте сақтау қабілетіне тапсырма. Осы мақсатта 1-тапсырманы орындату. Ауызша. Суретке қарап сәйкес сөздерді табады. 3. Айтылым. Сурет бойынша жұмыс. Бұл мақсатта негізгі тақырып «Менің ауылым» тақырыбы бойынша суретке қарап,ауыл туралы айтып беру. Керекті сөздерді қолдану. 4. Сергіту сәті. Аяқпенен топ топ Алақанмен соқ сок соқ Бір оңға,бір солға Айналайық кел мұнда. |
Тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды. . |
8 - 10 балл - Өте жақсы. Ойын жүйелі түрде жеткізеді. Лексикалық минимумды қолдануы жоғары, стильдік қолданысы өте дұрыс. 5 - 8 балл - Ойын жақсы жеткізеді. Лексикалық минимумды жеткілікті қолданады, стильдік қолданысы дұрыс. Грамматикалық қателері бар. 3 - 5 балл – Қанағаттанарлық. Ойын жеткізуде ішінара ауытқулар кездеседі. Лексикалық минимумды қолдануға тырысады, стильдік қолданысы орташа.
Ойын жеткізе алмайды. Лексикалық минимумды қолдануы шектеулі. |
Оқулық. |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Әдісі: «Бас бармақ». Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Түсінікті Бас бармақ көлденең тұрса = түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = түсінбедім. Үй тасырмасы: 4-тапсырма. Шегарашы өлеңін талдау |
сұраққа жауап береді |
|
|
||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
|
|
|
Бағалау критерийлері
Бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, тақырып төңірегінде баяндайды. |
Пәнаралық байланыстар Өлкетану,география |
|
Рефлексия: |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. 4-сынып. Шегарашы
Сабақ жоспары. 4-сынып. Шегарашы
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім |
Менің Отаным - Қазақстан |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||||
|
Күні: |
|
|
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шегарашы БЖБ 1 |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.5.1.5 *сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құрастыру |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
4.5.1.5 *сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құрастыру |
|
||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Ұйымдастыру (2 мин) |
Амандасу. Мұғалім ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «шаттық микрафоны» әдісін қолданады. |
Амандасады. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=J846twhH8PA&list=PLltL1CKLRSMiL_LF_3Lvp8mnnAyQd0d2Q |
|
|||
|
Сабақтың басы |
Сөздікпен жұмыс. Оқушылар жаңа сөздерді «Сәйкестендіру» әдісі арқылы меңгереді. Жаңа сөздерді суреттермен сәйкестендіреді. Шегарашының кім екені туралы жалпы түсінік беру. Шегарашы жалпы қандай қызмет атқарады,не істейді, тақырыбына арнау. Шегарашы туралы оқушыларға қазақ тілінде түсіндіру. Шегарашы қызметіне байланысты атауларын қазақ тілінде бірнеше рет айту, жазу, тыңдату арқылы оқушылардың естеріне сақтату. |
Сөздікті жазады |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді.
. |
Оқулық. 22 – бет. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым. Шегарашы. Оқылым әректін іске асыру мақсатында 3-тапсырманы мұғалім өзі оқып, үлгі көрсетеді. Сөйлемдерді оқып,мағынасына қарай ажыратады. Оқушылармен оқылым әрекетін жалғастыру. Сыныптағы барлық оқушыларға кезекпен оқыту. Сұрақ қойып үйрену. Шегарашы итті үйретеді.Итпен қылмыскерді ұстайды Шегарашы бақылау бекетінде тұрып,айналаны бақылайды. Шегарашы шегараны ,отанды күзетеді. Шегарашы итті жаттықтырады. 2. Есте сақтау қабілетіне тапсырма. Осы мақсатта 1-тапсырманы орындату. Ауызша. Суретке қарап сәйкес сөздерді табады. 3. Айтылым. Сурет бойынша жұмыс. Бұл мақсатта негізгі тақырып «Менің ауылым» тақырыбы бойынша суретке қарап,ауыл туралы айтып беру. Керекті сөздерді қолдану. 4. Сергіту сәті. Аяқпенен топ топ Алақанмен соқ сок соқ Бір оңға,бір солға Айналайық кел мұнда. |
Тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындайды. . |
8 - 10 балл - Өте жақсы. Ойын жүйелі түрде жеткізеді. Лексикалық минимумды қолдануы жоғары, стильдік қолданысы өте дұрыс. 5 - 8 балл - Ойын жақсы жеткізеді. Лексикалық минимумды жеткілікті қолданады, стильдік қолданысы дұрыс. Грамматикалық қателері бар. 3 - 5 балл – Қанағаттанарлық. Ойын жеткізуде ішінара ауытқулар кездеседі. Лексикалық минимумды қолдануға тырысады, стильдік қолданысы орташа.
Ойын жеткізе алмайды. Лексикалық минимумды қолдануы шектеулі. |
Оқулық. |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Әдісі: «Бас бармақ». Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Түсінікті Бас бармақ көлденең тұрса = түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = түсінбедім. Үй тасырмасы: 4-тапсырма. Шегарашы өлеңін талдау |
сұраққа жауап береді |
|
|
||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
|
|
|
Бағалау критерийлері
Бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерін қолданып, тақырып төңірегінде баяндайды. |
Пәнаралық байланыстар Өлкетану,география |
|
Рефлексия: |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? |
|
шағым қалдыра аласыз













