Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары 4 сынып Зергерлік бұйымдар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспары
САБАҚ: |
Мектеп: №20 ЖОББМ |
|||||
Сабақтың тақырыбы:Зергерлік бұйымдар |
||||||
Күні: 23.11.2020ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Кубешова Аккенже Базаровна |
|||||
Сынып: 4 «Г,Е,И» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Көбі: * тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтап,/кесте толтырады. Кейбірі:. тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды,/кесте толтырады,/кластер құрастырып,/болжайды. |
|||||
Бағалау критерийі |
тілдік нораларды сақтайды, жемістер мен жидектерді атай алады. |
|||||
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||||
Алдыңғы оқу: |
Әжем мейірімді |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу 7 минут |
Оқушылармен амандасып, түгендеп, сабаққа даярлықтарын тексеріп, назарларын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. «Үнсіз тілек» әдісі Оқушыларға іштен ойлап, қимыл арқылы жақсы тілектерді білдіруді ұсынамын. Үй тапсырмасын тексеру, қосымша сұрақтар қою. Тақтада тақырыпқа байланысты суреттер ілініп тұрады. Сабақ тақырыбы анықталады. |
Үй тапсырмасын айтып,, сұрақтарға жауап береді. |
||||
Мағынаны тану Ортасы 26 минут |
«Жаңа сөз үйрен» айдары оқушыларды сабаққа қатысты жаңа сөздерді меңгерту мақсатында жүргізіледі. Мыс- жез, тиын-копеек, маңызды-важный, құжат-документ 1.«Мен не білемін?» Суретпен жұмыс
Оқушылардыңықтималжауаптары: Бұл–моншақ.Бұл–жүзік. Моншақты, жүзікті кім жасайды? Мұғалім зергер сөзінің мғынасын ұғындыру үшін суретін көрсетеді. Зергер кім? Ол не істейді? Моншақты, жүзікті зергер жасайды. Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек? Зергер қандай заттарды жасайды? 2.Жаттық» айдарымен ұсынылған тапсырмада «Кешке», «ертең», «бүрсігүні», «арғыкүні» сөздерін қатыстырып, тірек сөздермен сөйлем құрайды. Үлгі: Ертең сендер сәукеле тігесіңдер. Кешке сіздер текемет жасайсыздар. 3. 4-тапсырма, мәтінді кезекпен оқу, аудару 4. 7-тапсырма «Кел сөйлесейік» айдарымен ұсынылған тапсырмадағы кластер бойынша ретімен баяндайды. 1. Ең алдымен 2. Содан соң 3. Содан кейін 4. Одан кейін 5. Ең соңында |
|
||||
Соңы 7 минут Кері байланыс |
Үйге тапсырма 6-тапсырма, 107-бет Рефлексия Сабақ соңындағы көңіл-күйлерін суретпен, смайликпен береді. |
|
||||
Қосымша ақпарат |
Зергерлік бұйымдар туралы біледі. |
|||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі) |
||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
||||||
Қорытынды бағалау |
||||||
Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) |
|
|||||
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? |
|
|||||
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
|
Суреттің орнына қажетті сөзді қойып, жаз.
2.Менде бар.
1.Менің бар.
2.Менің жоқ.
3.Бұлар нелер? Және олар қандай?
Қояндар жайлы 18 мәлімет Қояндар мысық пен
иттен кейінгі, ең танымал үй жануары. Қояндарды Антарктидадан
басқа, барлық материктерде кездестіруге болады. Шын мәнінде,
қояндар етпенде қоректенеді. Олар 70 км/сағ жылдамдықпен жүгіре
алады. Ұрғашы, еркек қоянға қарағанда 2 есе ұзақ өмір сүреді. Бұл
жануардың тістері өмір бойы өседі. Сол себептен, олар тістерін
үнемі қайрап отырады. Қоянның індерінің тереңдігі – 3 метрдей,
сондай-ақ, бірнеше бөлмеден тұрады. Ең үлкен қоян шамамен 12
миллион жыл бұрын өмір сүрген. Оның салмағы – 15 килограмм болған.
Екі аяғының ұзындығы әр түрлі. Сондықтан, жүгірген кезде маймақ
сияқты болып көрінеді. Қояндар тез көбейеді, олар бір дегенде 8-20
бала туады. Қоянды ұстап алсаңыз, оның жүрегі қатты қорыққандықтан
жарылып кетуі әбден мүмкін. Орташа өмір сүру ұзақтығы – 8-9 жыл.
Жер бетінде, қоянның 30-дан астам түрі өмір сүреді. Қоян жаңбыр
жауған кезде, құлақтарын жабады. Өйткені, құлаққа су кірсе, ол
тұмаумен ауырып қалуы мүмкін. Адамдар оларды қорқақ және әлсіз деп
ойлайды. Бірақ шын мәнінде, қояндар өз қарсыласын қатты жарақаттай
алады. Иіс сезу және есту қабілеті жақсы дамыған. Бірақ, көздері
нашар көреді. Қоянның миы кішкентай болса да, ол ақылды және тез
ойланады. Қауіпті төнген кездерде, бұл қабілеттері оларға өте қатты
көмектеседі. «Бір қоянға – жүз аңшы бар» деген мақалды барлығымыз
білеміз. Қазіргі таңда, тек қана жылдам көбеюіне байланысты ғана,
бұл жануарлар жойылып
кепеген.
1.Сенде қандай ойыншықтар бар? Олардың түсі қандай?
2.Сенде қуыршақ барма? Ол қандай? (жұмсақ/қатты?)
3.Сенде қандай жұмсақ ойыншықтар бар?
4.Отбасыңда неше адам бар?
5.Ата,апа,әже,әке,ойыншық,ана артық сөзді тап.