Тексерілді: _______________
Пән: Өзін-өзі тану
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицей
Күні: 20.11.2020ж.
Мұғалім: Кадиева А.
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы: №11. Болу – болып көріну емес
Құндылық: Ақиқат.
Қасиеттер: ойдың, сөздің және істің бірлігі, өз-өзіне адал болу; шыншылдық
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сөздің және істің бірлігінде болу керектігін түсіндіре отырып, ақиқат құндылығының мәнін ашу. 1. Білімділік: Оқушыларды өз – өзіне адал болуға үйрету. 2. Дамытушылық: Оқушылардағы шыншылдық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды ойдың, сөздің және істің бірлігіне тәрбиелеу. |
Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) 1.https://kk.wikipedia.org 2. bilim-all.kz 3. http://www.metod-kopilka.ru |
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмасын тексеру. 1. №10 - сабақ. «Мінез» өлеңін жаттау. 2. Келесі сабақ. №11, Әбен Нұрмановтың «Уәде туралы» мәтінін оқып келу. Сұрақтар: 1. Әкесі мен анасы Әбенге уәде беру дегенді қалай түсіндірді? 2. Уәдесіне берік адамның бойында қандай қасиеттер болады? 3. Уәде бермес бұрын неліктен ойлану қажет? 4. Сөз бен істің бірлігі дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Өзің берген уәдеңді қалай орындап жүрсің? |
5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5.
Татулық. |
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Адамды айтқан сөзінен емес, Сұрақтар:
1. Сөз
бен істің бірлігі дегенді қалай
түсінесіз? |
|
|
4.
Оқиға айту. (Мұғалім сыйы) Қайырымды қоян
Сұрақтар: 3. Әңгімеден не түсіндіңіздер? |
|
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Оқушылар төрт топқа бөлінеді. Тапсырма: Ойы, сөзі, ісі бірлікте болатын адамға сипаттама жазыңдар. |
|
|
6.
Топпен ән айту. Жас
ұлан |
|
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №11 – сабақ. Дәптердегі тапсырманы орындап келу. 2. Келесі сабақ. №12, Жағдаят бойынша сұрақтарға жауап жазу. |
|
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 5-сынып №11. Болу – болып көріну емес
Сабақ жоспары 5-сынып №11. Болу – болып көріну емес
Тексерілді: _______________
Пән: Өзін-өзі тану
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицей
Күні: 20.11.2020ж.
Мұғалім: Кадиева А.
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы: №11. Болу – болып көріну емес
Құндылық: Ақиқат.
Қасиеттер: ойдың, сөздің және істің бірлігі, өз-өзіне адал болу; шыншылдық
|
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сөздің және істің бірлігінде болу керектігін түсіндіре отырып, ақиқат құндылығының мәнін ашу. 1. Білімділік: Оқушыларды өз – өзіне адал болуға үйрету. 2. Дамытушылық: Оқушылардағы шыншылдық қасиеттерін дамыту. 3. Тәрбиелік: Оқушыларды ойдың, сөздің және істің бірлігіне тәрбиелеу. |
Ресурстар: (материалдар, дереккөздер) 1.https://kk.wikipedia.org 2. bilim-all.kz 3. http://www.metod-kopilka.ru |
|
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Үй тапсырмасын тексеру. 1. №10 - сабақ. «Мінез» өлеңін жаттау. 2. Келесі сабақ. №11, Әбен Нұрмановтың «Уәде туралы» мәтінін оқып келу. Сұрақтар: 1. Әкесі мен анасы Әбенге уәде беру дегенді қалай түсіндірді? 2. Уәдесіне берік адамның бойында қандай қасиеттер болады? 3. Уәде бермес бұрын неліктен ойлану қажет? 4. Сөз бен істің бірлігі дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Өзің берген уәдеңді қалай орындап жүрсің? |
5 Т – ережесі: 1. Тәртіп. 2. Талап. 3. Тыныштық. 4. Тазалық. 5.
Татулық. |
|
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) Адамды айтқан сөзінен емес, Сұрақтар:
1. Сөз
бен істің бірлігі дегенді қалай
түсінесіз? |
|
|
4.
Оқиға айту. (Мұғалім сыйы) Қайырымды қоян
Сұрақтар: 3. Әңгімеден не түсіндіңіздер? |
|
|
5. Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Оқушылар төрт топқа бөлінеді. Тапсырма: Ойы, сөзі, ісі бірлікте болатын адамға сипаттама жазыңдар. |
|
|
6.
Топпен ән айту. Жас
ұлан |
|
|
7. Үй тапсырмасы. 1. №11 – сабақ. Дәптердегі тапсырманы орындап келу. 2. Келесі сабақ. №12, Жағдаят бойынша сұрақтарға жауап жазу. |
|
|
8. Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
шағым қалдыра аласыз













