
Сабақтың барысы
Сабақ
тың
кезеңі
/уақы
ты
Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
I-II
кезең
Жаңа
тақыр
ып
40-
минут
Сөйлеуші өз сөзінің ішінде біреудің айтқан
сөзін дәл сол күйінде, ешбір өзгеріссіз беруі төл
сөз деп аталады. Мысалы: «Мал жұтайды, өнер
жұтамайды», – деген Абай. Осы сөйлемде «мал
жұтайды, өнер жұтамайды» деген Абайдың
сөзі ешқандай өзгеріссіз айтылған күйінде беріліп
тұр.
Төл сөзбен байланысты айтылған сөйлеушінің өз
сөзі автор сөзі деп аталады. Жоғарыдағы
мысалдағы деген Абай- автор сөзі. Төл сөз бен
автор сөзі «де» көмекші етістігінің деді, деп, деген,
дейді, дегендей, дей жаздады, деген
екен тұлғасындағы түрінің бірімен байланысады.
Мәтін бойынша төмендегі сөздердің мағынасын
түсіндіріп өту.
Туризм (франц. tourіsme, tour – серуендеу, жол
жүру) – адамның бос уақытында негізінен айтқанда
жұмыстық, не мәлім міндеттік мәжбүрлеумен емес,
туысшылаумен емес, өз еркінше көңіл көтеру мен
демалу үшін, тәуекел жасау үшін, көріп қызықтау
үшін, яғни субъективті рухани қажеттілік бойынша
1-тапсырма: Оқылым. Мәтінді мұқият
оқыңдар. Нақты ақпаратты анықтаңдар.
Мәтінге бағытталған сұрақтарға жауап
беріңдер. 170-бет;
Дескриптор:
1. Мәтінді мұқият оқиды.
2. Нақты ақпаратты анықтайды.
3.Сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша
саяхаттың мақсаты не? деген сұраққа жауап
жа-зыңдар.Негізгі ойды сақтаңдар.
Дескриптор:
- Берілген сұраққа жауап жазады.
11-тапсырма. Өзің тұратын жердегі көрікті
орын туралы досыңа хат жаз.(5-6 сөйлем)
Дескриптор:
- Хат құрылымын сақтайды;
Әрбір
оқушының
жіберген
тапсырмасына
кері байланыс
бере отырып, 1-
10 балл
аралығында
бағалаймын.
Қазақ тілі
Бөлім 10-бөлім. Саяхат және демалыс.
Педагогтың аты – жөні: Булекбаева Калдыгул
Күні: 26.04.2021ж.
Сынып: 5 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Саяхат – таным бастауы.
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.
О3. Хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктер
ажырату.
Сабақтың мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,хат, хабарлама, жарнама құрылымы мен ерекшеліктерін ажырату.
Бағалау критерийлері -Қойылған сұрақтарға жауап бере алады; - хат, хабарлама, т.б. құрылымы мен жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады

басқа бір жерге ерікті саяхаттап, серуендеп баруы.
Жақын жердегі қысқа мезетті орындалатыны -
серуен делінсе, алыс жерге аттанған ұзақ мерзімдісі
- саяхат делінеді.
- Ойын тиянақты жеткізеді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. 5-сынып Қазақ тілі "Саяхат - таным бастауы "
Сабақ жоспары. 5-сынып Қазақ тілі "Саяхат - таным бастауы "

Сабақтың барысы
Сабақ
тың
кезеңі
/уақы
ты
Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
I-II
кезең
Жаңа
тақыр
ып
40-
минут
Сөйлеуші өз сөзінің ішінде біреудің айтқан
сөзін дәл сол күйінде, ешбір өзгеріссіз беруі төл
сөз деп аталады. Мысалы: «Мал жұтайды, өнер
жұтамайды», – деген Абай. Осы сөйлемде «мал
жұтайды, өнер жұтамайды» деген Абайдың
сөзі ешқандай өзгеріссіз айтылған күйінде беріліп
тұр.
Төл сөзбен байланысты айтылған сөйлеушінің өз
сөзі автор сөзі деп аталады. Жоғарыдағы
мысалдағы деген Абай- автор сөзі. Төл сөз бен
автор сөзі «де» көмекші етістігінің деді, деп, деген,
дейді, дегендей, дей жаздады, деген
екен тұлғасындағы түрінің бірімен байланысады.
Мәтін бойынша төмендегі сөздердің мағынасын
түсіндіріп өту.
Туризм (франц. tourіsme, tour – серуендеу, жол
жүру) – адамның бос уақытында негізінен айтқанда
жұмыстық, не мәлім міндеттік мәжбүрлеумен емес,
туысшылаумен емес, өз еркінше көңіл көтеру мен
демалу үшін, тәуекел жасау үшін, көріп қызықтау
үшін, яғни субъективті рухани қажеттілік бойынша
1-тапсырма: Оқылым. Мәтінді мұқият
оқыңдар. Нақты ақпаратты анықтаңдар.
Мәтінге бағытталған сұрақтарға жауап
беріңдер. 170-бет;
Дескриптор:
1. Мәтінді мұқият оқиды.
2. Нақты ақпаратты анықтайды.
3.Сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша
саяхаттың мақсаты не? деген сұраққа жауап
жа-зыңдар.Негізгі ойды сақтаңдар.
Дескриптор:
- Берілген сұраққа жауап жазады.
11-тапсырма. Өзің тұратын жердегі көрікті
орын туралы досыңа хат жаз.(5-6 сөйлем)
Дескриптор:
- Хат құрылымын сақтайды;
Әрбір
оқушының
жіберген
тапсырмасына
кері байланыс
бере отырып, 1-
10 балл
аралығында
бағалаймын.
Қазақ тілі
Бөлім 10-бөлім. Саяхат және демалыс.
Педагогтың аты – жөні: Булекбаева Калдыгул
Күні: 26.04.2021ж.
Сынып: 5 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Саяхат – таным бастауы.
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары:
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.
О3. Хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық, хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктер
ажырату.
Сабақтың мақсаты: Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,хат, хабарлама, жарнама құрылымы мен ерекшеліктерін ажырату.
Бағалау критерийлері -Қойылған сұрақтарға жауап бере алады; - хат, хабарлама, т.б. құрылымы мен жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады

басқа бір жерге ерікті саяхаттап, серуендеп баруы.
Жақын жердегі қысқа мезетті орындалатыны -
серуен делінсе, алыс жерге аттанған ұзақ мерзімдісі
- саяхат делінеді.
- Ойын тиянақты жеткізеді.
шағым қалдыра аласыз













