Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Ғылым әлемі |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мухаметканова Райжан Батырбековна |
|||||||||||||||||||
|
Күні |
15.09.2021 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді графикамен көрсету және талдау |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсат тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.5.1 алынған деректерді графикалық түрде көрсету |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: деректерді графикалық түрде көрсетеді. Оқушылардың көпшілігі: алынған деректерді графикалық түрде көрсетіп, талдайды. Кейбір оқушылар: деректерді өңдеп, түрлі графикамен көрсетіп, талдайды, мысалдар келтіреді. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Басы 3 мин 3 - 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта жағымды атмосфералық ахуал қалыптастыру. Сынып оқушыларын «Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөліемін. «Жедел сұрақ, жедел жауап» әдісі өткен сабақты тексеру.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. «Миға шабуыл» оқушыларға сұрақ қою арққылы тақырыпты анықтау. Зерттеу дегеніміз не? Зерттеудің қандай кезеңдері бар? зертеу нәтижесі дегеніміз? (оқушылар өз жауаптарын айтады) Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. |
Презентация |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 10 минут 10 минут 7 минут 2 минут |
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Деректерді талдау туралы қысқаша ақпарат беріледі. Деректерді талдау - бұл пайдалы ақпаратты табу үшін аналитикалық немесе статистикалық құралдарды қолдану арқылы деректерді бағалау процесі. Сонымен қатар деректерді ққазіргі кезеңде графикамен көрсету өте тиімді. Графиканың бірнеше түрлері болады.
Графиканың жасалу жолымен таныстырып топтарға тапсырма беру. Топтық жұмыс 1 топ – Желдің соғу бағытын графикамен көрсету;
2 топ – Сыныптың 3 жылдық білім сапасын графикамен көрсетіңдер.
3 топ – Біздің мектебіміздің ұлттық құрамынының арақатынасын графикалау.
Топтық жұмыс орындалғаннан кейін әр топ өз жұмысын көрсетіп, түсіндіреді. Дескриптор:
«Сергіту сәті» . «Еркелету» жылулық шеңбері «Ой қозғау». Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушылардың нәтижені жүйелеу қажеттілігіне әкелу. |
Слайд Оқулық Қосымша деректер көзі https://kk.christianlifeag.org/ Слайд
АКТ https://erketai.kz/balabaksha/sergitu-satinin-zhinaktary/ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың Соңы 5 минут
5 мин |
Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Сендер үшін не маңызды болды? -Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе? - (ҚБ) Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы өзімізді бағалайық.
Үйге тапсырма
беру: §
6 оқу, графика түрлерін
жаттау. Рефлексия: «Блоб» ағашы стратегиясы арқылы балалар бүгінгі сабақты қанда деңгейде меңгеріп, қай биіктікке жеткенің белгілейді. |
С |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 6 сынып. Деректерді графикамен көрсету және талдау
Сабақ жоспары 6 сынып. Деректерді графикамен көрсету және талдау
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Ғылым әлемі |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мухаметканова Райжан Батырбековна |
|||||||||||||||||||
|
Күні |
15.09.2021 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып 6 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректерді графикамен көрсету және талдау |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсат тары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.5.1 алынған деректерді графикалық түрде көрсету |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: деректерді графикалық түрде көрсетеді. Оқушылардың көпшілігі: алынған деректерді графикалық түрде көрсетіп, талдайды. Кейбір оқушылар: деректерді өңдеп, түрлі графикамен көрсетіп, талдайды, мысалдар келтіреді. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Ресурс |
||||||||||||||||||
|
Басы 3 мин 3 - 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта жағымды атмосфералық ахуал қалыптастыру. Сынып оқушыларын «Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөліемін. «Жедел сұрақ, жедел жауап» әдісі өткен сабақты тексеру.
Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау. «Миға шабуыл» оқушыларға сұрақ қою арққылы тақырыпты анықтау. Зерттеу дегеніміз не? Зерттеудің қандай кезеңдері бар? зертеу нәтижесі дегеніміз? (оқушылар өз жауаптарын айтады) Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Оқушылар ойларын ортаға салады. |
Презентация |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 10 минут 10 минут 7 минут 2 минут |
Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі. Деректерді талдау туралы қысқаша ақпарат беріледі. Деректерді талдау - бұл пайдалы ақпаратты табу үшін аналитикалық немесе статистикалық құралдарды қолдану арқылы деректерді бағалау процесі. Сонымен қатар деректерді ққазіргі кезеңде графикамен көрсету өте тиімді. Графиканың бірнеше түрлері болады.
Графиканың жасалу жолымен таныстырып топтарға тапсырма беру. Топтық жұмыс 1 топ – Желдің соғу бағытын графикамен көрсету;
2 топ – Сыныптың 3 жылдық білім сапасын графикамен көрсетіңдер.
3 топ – Біздің мектебіміздің ұлттық құрамынының арақатынасын графикалау.
Топтық жұмыс орындалғаннан кейін әр топ өз жұмысын көрсетіп, түсіндіреді. Дескриптор:
«Сергіту сәті» . «Еркелету» жылулық шеңбері «Ой қозғау». Жетелеуші сұрақтар арқылы оқушылардың нәтижені жүйелеу қажеттілігіне әкелу. |
Слайд Оқулық Қосымша деректер көзі https://kk.christianlifeag.org/ Слайд
АКТ https://erketai.kz/balabaksha/sergitu-satinin-zhinaktary/ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың Соңы 5 минут
5 мин |
Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Сендер үшін не маңызды болды? -Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе? - (ҚБ) Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы өзімізді бағалайық.
Үйге тапсырма
беру: §
6 оқу, графика түрлерін
жаттау. Рефлексия: «Блоб» ағашы стратегиясы арқылы балалар бүгінгі сабақты қанда деңгейде меңгеріп, қай биіктікке жеткенің белгілейді. |
С |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















