|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Көкшетау ҚББ №14 ОМ Мұғалімнің аты-жөні: Ашимова Самал Кенжебаевна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 Сабақ 7-8 сабақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ата-анамды үлгі тұтамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
6.1.5.1. –тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау; 6.5.1.1.-мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарды қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: Мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата біледі. Кейбір оқушылар: Мәтіндердегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Ата-ананы үлгі ету, құрметтеу туралы айтады, шағын мәтін құрап жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қатал, қолда, түсін, үйрет, өзімшіл, ескер. Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ана мейірімі, әкенің қаталдығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ана тәрбиесі, ананың аялы алақаны, ананың жылы жүрегі туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі. Қызығушылығын ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақтада ата-анаға құрмет көрсетуге қатысты дайындаған суреттер көрсетіледі, үнтаспасын тыңдатады, ой шақыру сұрақтарын қояды. Мәтіналды жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады. Өлеңді мәнерлеп оқиды, деректі зат есімдерді табады (1-тапсырма). «Қызық суреттер» тәсілі бойынша шағын мәтін құрап жазады (2+-тапсырма).
|
Тренинг жазылған парақшалар Оқулық. Танысты-рылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс. Мәтінмен жұмыс істеу негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. Мәтінді тыңдайды, оқиды, ақпараттың дұрыстығын тексереді, жеке сөздерден сөйлем құрайды, сын есімдерді табады, жоспар бойынша мәтінді мазмұндайды, «Тірек сөздерді» пайдаланып сөйлем құрайды. Сергіту сәті. «Қызықты суреттер» тәсілі бойынша әр жұпқа отбасы мүшелері суреттерінің бөліктерін таратып береді. |
Оқулық, Сурет, Сазды әуен Ғаламтор ресурсы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Кері қайтала» ойынын ұйымдастырады, тақтаға екі оқушы шығады, бір оқушы мәтін мазмұнына сүйеніп бір болымды, бір болымсыз екі етістік айтады. Екінші оқушы етістіктерді кері айтып қайталайды (9-тапсырма). Бағалау. Оқушыларға бағалау парақшасы таратылады. Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады.
Кері байланыс. Рефлексия парағы.
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 10-тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуы қажет екені түсіндіріледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия. Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Уақыт дұрыс пайдаланылды ма? Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім. Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (Сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. |
Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс істейді. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уқыт тиімді пайдаланылып, саралау жұмыстары да орындалады). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? Сабақтың өзіне ұнаған 2 тұсын анықтап жазыңыз. 1:________________________________________ 2: _______________________________________ Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) сабақтың тиімділігін арттырды? 1:________________________________________ 2: _______________________________________ Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз. 1:________________________________________ 2:
_______________________________________ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары 6 сыып Ата-анамды үлгі тұтамын
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Көкшетау ҚББ №14 ОМ Мұғалімнің аты-жөні: Ашимова Самал Кенжебаевна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 Сабақ 7-8 сабақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ата-анамды үлгі тұтамын. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
6.1.5.1. –тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау; 6.5.1.1.-мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарды қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: Мәтіндерден деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді ажырата біледі. Кейбір оқушылар: Мәтіндердегі деректі және дерексіз зат есім, көптік мәнді есімдерді жазбаша, ауызша жұмыстарда қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
Ата-ананы үлгі ету, құрметтеу туралы айтады, шағын мәтін құрап жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қатал, қолда, түсін, үйрет, өзімшіл, ескер. Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ана мейірімі, әкенің қаталдығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ана тәрбиесі, ананың аялы алақаны, ананың жылы жүрегі туралы айтады. Мұғалім оқушының бастапқы білімін жетекші сұрақтар қою арқылы біле алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады, сәлемдеседі. Қызығушылығын ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақтада ата-анаға құрмет көрсетуге қатысты дайындаған суреттер көрсетіледі, үнтаспасын тыңдатады, ой шақыру сұрақтарын қояды. Мәтіналды жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады. Өлеңді мәнерлеп оқиды, деректі зат есімдерді табады (1-тапсырма). «Қызық суреттер» тәсілі бойынша шағын мәтін құрап жазады (2+-тапсырма).
|
Тренинг жазылған парақшалар Оқулық. Танысты-рылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс. Мәтінмен жұмыс істеу негіздерін қалыптастыру үшін оқулықтағы мәтіннің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін талдауға арналған тапсырмаларды орындатады. Мәтінді тыңдайды, оқиды, ақпараттың дұрыстығын тексереді, жеке сөздерден сөйлем құрайды, сын есімдерді табады, жоспар бойынша мәтінді мазмұндайды, «Тірек сөздерді» пайдаланып сөйлем құрайды. Сергіту сәті. «Қызықты суреттер» тәсілі бойынша әр жұпқа отбасы мүшелері суреттерінің бөліктерін таратып береді. |
Оқулық, Сурет, Сазды әуен Ғаламтор ресурсы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Кері қайтала» ойынын ұйымдастырады, тақтаға екі оқушы шығады, бір оқушы мәтін мазмұнына сүйеніп бір болымды, бір болымсыз екі етістік айтады. Екінші оқушы етістіктерді кері айтып қайталайды (9-тапсырма). Бағалау. Оқушыларға бағалау парақшасы таратылады. Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр дұрыс жауапқа 5 балл қойылады.
Кері байланыс. Рефлексия парағы.
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 10-тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуы қажет екені түсіндіріледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия. Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды? Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Уақыт дұрыс пайдаланылды ма? Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім. Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (Сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. |
Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс істейді. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уқыт тиімді пайдаланылып, саралау жұмыстары да орындалады). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? Сабақтың өзіне ұнаған 2 тұсын анықтап жазыңыз. 1:________________________________________ 2: _______________________________________ Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) сабақтың тиімділігін арттырды? 1:________________________________________ 2: _______________________________________ Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған 2 әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз. 1:________________________________________ 2:
_______________________________________ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













