|
Бўлим |
Алифбе даври |
|
Мактаб: |
№101 Али Ақбаев номли УЎББМ |
|
Ўқитувчи исми-фамилияси: |
Диларам Абдуллаева |
|
Куни :2 .10.2021 |
|
|
Синф :1-” А ” |
Қатнашганлар сони: 24 Қатнашмаганлар сони:0 |
|
Дарс мавзуси: |
З з товуши ва ҳарфи |
|
Таълимий мақсадлар: |
1.1.8.1.сўздаги товуш турларини тўғри талаффуз қилиш. 1.3.6.1.ёзиш қаторини ,сатр чизиқлари оралиғини ,сатрнинг юқори ва қуйи чизиғини сақлаган ҳолда ,ҳарф элементлари ва ҳарфларни бир-бири билан туташтириб,каллиграфик талабларга мос ёзиш. 1.2.1.2.ўқишнинг турларини (бўғинлаб ўқиш,бутун холда ўқиш,тушуниб ўқиш)қўллаш. |
|
Дарс мақсади: |
Расм асосида саволларга жавоб беради ва ҳикоя тузади. Ҳарф элементларини каллиграфиялик талабларга мос ёзади.
|
|
Соғлик ва хавфсизлик техникасига риоя қилиш
|
Соғликни сақлаш технологиялари . Дам олиш дақиқалари. Фаол иш-ҳаракат турлари. Ушбу дарсда қўлланиладиган хавфсизлик техникаси қоидаларининг моддалари
|
|
|
|
|
|
|
Дарснинг бориши
|
Дарс босқичлари / дарс вақти |
Ўқитувчининг ҳаракати |
Ўқувчининг ҳаракати |
баҳолаш |
Ресурслар |
|
|
Дарснинг кириш қисми 3-5 дақиқа
|
Ўқувчилар диққатини жамлаб дарсни бошлаш. 1.Саломлашиш 2.Яхши кайфият улашиш. 3. Давоматни аниқлаш. 4. Дарсни аниқлаш 5.Гуруҳлаш: сўз,гап,матн. 6.Ўтилган дарсни мустаҳкамлаш: 1.Ўзбек тилида нечта товуш ва нечта ҳарф бор? 2.Ҳарф нима? 3.Товун нима? 4.Қайси ҳарф товуш билдирмайди? 5. Товушлар неччига бўлинади? 6.Унли товуш нима? 7.Ундош товуш нима? 8.Унлилар нечта? 9.Ундошлар нечага бўлинади? 10.Жарангли ундошлар қайсилар? 11.Жарангсиз ундошлар қайсилар? Ўтган дарсда биз қайси ҳарф билан танишдик? в ҳарфига сўзлар айтиш,бўғинга бўлиш. Ҳар бир гуруҳдан бир ўқувчи слайддан сўзларни ўқийди. Дам олиш машқи |
Ассалому алейкум она диёрим, Ассалому алейкум борлиқ жаҳоним, Ассалом нур сочган порлоқ қуёшим, Ассалом шу синфга кирган устозим. Ўқувчилар саволларга жавоб беришади. в товушига сўзлар айтишади ва бўғинга бўлади ва сўзларни ўқийди. |
Смайлик
|
Микрафон Расмлар Карточкалар
|
|
|
Дарснинг асосий қисми 30-34 дақиқа
|
Янги мавзуни тушунтириш. Китоб билан иш:
|
Ўқийди Расмга билан иш Дафтар билан иш. Расм билан иш Ўқийди |
|
|
|
|
Дарснинг якуни 3-5 дақиқа |
“Кубизм” ўйини “Ким чаққон”ўйини |
Ўқувчилар ўйин шарти билан танишиб чиқиб,ўйинни ўйнайдилар. |
|
|
|
|
Саралаш/табақалаштириш – ўқувчиларга қандай усуллар орқали ёрдам кўрсатишни режалаштирасиз? Иқтидорли ўқувчиларга қандай вазифалар топширишни режалаштирасиз?
|
Баҳолаш – ўқувчиларнинг материални ўзлаштириш даражасини қандай текширишни режалаштирасиз?
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: " З з ҳарфи ва товуши"
Сабақ жоспары: " З з ҳарфи ва товуши"
|
Бўлим |
Алифбе даври |
|
Мактаб: |
№101 Али Ақбаев номли УЎББМ |
|
Ўқитувчи исми-фамилияси: |
Диларам Абдуллаева |
|
Куни :2 .10.2021 |
|
|
Синф :1-” А ” |
Қатнашганлар сони: 24 Қатнашмаганлар сони:0 |
|
Дарс мавзуси: |
З з товуши ва ҳарфи |
|
Таълимий мақсадлар: |
1.1.8.1.сўздаги товуш турларини тўғри талаффуз қилиш. 1.3.6.1.ёзиш қаторини ,сатр чизиқлари оралиғини ,сатрнинг юқори ва қуйи чизиғини сақлаган ҳолда ,ҳарф элементлари ва ҳарфларни бир-бири билан туташтириб,каллиграфик талабларга мос ёзиш. 1.2.1.2.ўқишнинг турларини (бўғинлаб ўқиш,бутун холда ўқиш,тушуниб ўқиш)қўллаш. |
|
Дарс мақсади: |
Расм асосида саволларга жавоб беради ва ҳикоя тузади. Ҳарф элементларини каллиграфиялик талабларга мос ёзади.
|
|
Соғлик ва хавфсизлик техникасига риоя қилиш
|
Соғликни сақлаш технологиялари . Дам олиш дақиқалари. Фаол иш-ҳаракат турлари. Ушбу дарсда қўлланиладиган хавфсизлик техникаси қоидаларининг моддалари
|
|
|
|
|
|
|
Дарснинг бориши
|
Дарс босқичлари / дарс вақти |
Ўқитувчининг ҳаракати |
Ўқувчининг ҳаракати |
баҳолаш |
Ресурслар |
|
|
Дарснинг кириш қисми 3-5 дақиқа
|
Ўқувчилар диққатини жамлаб дарсни бошлаш. 1.Саломлашиш 2.Яхши кайфият улашиш. 3. Давоматни аниқлаш. 4. Дарсни аниқлаш 5.Гуруҳлаш: сўз,гап,матн. 6.Ўтилган дарсни мустаҳкамлаш: 1.Ўзбек тилида нечта товуш ва нечта ҳарф бор? 2.Ҳарф нима? 3.Товун нима? 4.Қайси ҳарф товуш билдирмайди? 5. Товушлар неччига бўлинади? 6.Унли товуш нима? 7.Ундош товуш нима? 8.Унлилар нечта? 9.Ундошлар нечага бўлинади? 10.Жарангли ундошлар қайсилар? 11.Жарангсиз ундошлар қайсилар? Ўтган дарсда биз қайси ҳарф билан танишдик? в ҳарфига сўзлар айтиш,бўғинга бўлиш. Ҳар бир гуруҳдан бир ўқувчи слайддан сўзларни ўқийди. Дам олиш машқи |
Ассалому алейкум она диёрим, Ассалому алейкум борлиқ жаҳоним, Ассалом нур сочган порлоқ қуёшим, Ассалом шу синфга кирган устозим. Ўқувчилар саволларга жавоб беришади. в товушига сўзлар айтишади ва бўғинга бўлади ва сўзларни ўқийди. |
Смайлик
|
Микрафон Расмлар Карточкалар
|
|
|
Дарснинг асосий қисми 30-34 дақиқа
|
Янги мавзуни тушунтириш. Китоб билан иш:
|
Ўқийди Расмга билан иш Дафтар билан иш. Расм билан иш Ўқийди |
|
|
|
|
Дарснинг якуни 3-5 дақиқа |
“Кубизм” ўйини “Ким чаққон”ўйини |
Ўқувчилар ўйин шарти билан танишиб чиқиб,ўйинни ўйнайдилар. |
|
|
|
|
Саралаш/табақалаштириш – ўқувчиларга қандай усуллар орқали ёрдам кўрсатишни режалаштирасиз? Иқтидорли ўқувчиларга қандай вазифалар топширишни режалаштирасиз?
|
Баҳолаш – ўқувчиларнинг материални ўзлаштириш даражасини қандай текширишни режалаштирасиз?
|
||||
шағым қалдыра аласыз















