Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Ақпаратпен жұмыс |
Мектеп: М.Арын атындағы Қарғалы қазақ орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмағалиева А.Б |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатыспағандар: Қатысқандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпараттың қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.1.1. Ақпараттың қасиеттерін анықтау ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ақпараттың қасиеттерін ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б) біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Ақпараттың қасиеттерін ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б) анықтайды және бір-бірінен ажырата алады. Кейбір оқушылар: Ақпараттың қасиеттеріне ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б) мысалдар келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- Өзектілік, нақтылық, анықтылық, құндылық т. Б қасиеттерінің анықтамаларын айтады. -Ақпарат қасиеттерін анықтай алады және бір-бірінен ажыратады. - Ақпараттың қасиеттеріне ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б) өмірмен байланыстара отырып, мысалдар келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: Тілдік лексика мен терминология: ақпарат- информатика-Information ақпараттың қасиеттері-свойство информации-Property Information өзіктілік-актуальность- Relevance нақтылық-точность-Rellabiltiy анықтылығы-достоверность- Accuracy құндылық-ценность-value Негізгі сөздер мен тіркестер: -Ақпарат деген не? -Ақпараттың қандай түрлері бар? -Күнделікті өмірде ақпаратты қайдан аласыз? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Сыныпта, топта бірлікті қалыптастыру. Елімізде болып жатқан соңғы жаңалықтардың маңыздылығын түсіндіре отырып, ұлттық құндылықтарға баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі пәндерімен байланыстыру (сөздік). Математика (ақпаратты есептеу). |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім - |
Ақпарат туралы мағұматтарды біледі. Ақпараттың түрлерін ажыратады. Ақпараттың өлшем бірліктерін есептей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Мақсаты: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу,және сабаққа деген қызығушылықтарын ояту. Ынтымақтастық атмосферасын құру: «Сені көргеніме қуаныштымын себебі .......» Мақсаты: Оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін арттыра түсу. Нұсқау: Оқушылар өздерінің қасындағы оқушылардың жақсы жақтарын айтады. Топқа бөлу: «Жылы және суық» әдісі. Нұсқау: жылы және суық түстер арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді. «Миға шабуыл» тәсілі: Мақсаты: Өткен тақырып бойынша оқушылардың білімін тексеру.Оқушылардың айтылым, тыңдалым дағдыларын арттыру.
Бағалау: смайликтер арқылы. |
Слайд,оқулық, жұмыс дәптері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың мәнін ашу. «Ақпараттың қасиеттері» «Ақпараттың қасиеттерін анықтау» (өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы т.б) Оқушыларға жаңа тақырып арқылы жаңа тақырыпты хабарлаймын. ДЖИГСО әдісі. Мақсаты: Жаңа материалды игерте отырып, оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін арттыру. Өз ойларын жеткізе білуді үйрету. Нұсқау: Әрбір топ төмендегі тақырыптар бойынша «Ой қозғау» мазмұнды сызба (постер) дайындайды. 1-топ. Ақпарат қасиеттеріне ассоциация жасау. 2-топ. Ақпараттың қасиеттеріне мысалдар келтіреді. 3-топ Ақпараттың қасиеттеріне презентация дайындайды. Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазып қояды плакатқа өз ойларын топтастырып, постер қорғайды 3-топ бір бірінің пікірлерін тыңдай отырып бағалайды.оқушылардың айтылымын тыңдай отырып толықтырып түсінік береді. Оқулықпен жұмыс. № 1 тапсырма: Ақпараттың өзекті (өзекті емес), анық (анық емес), нақты (нақты емес), құнды (құнды емес) қасиеттеріне өмірмен байланыстырып мысалдар келтіріңіздер.
Дескриптор
Саралау тапсырмалары: Мақсаты: Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып, тапсырмалар әзірлеу. А-деңгейі. Топтастырыңдар. Ұсынылған мысаалдарда ақпараттың қай қасиеттері орындалады?
Дескриптор
В-деңгейі
Дескриптор
С-деңгейі: Ақпаратты түрлендіріндер. Ақпараттың қасиеттерін анықтаңдар.
Дескриптор
«Жақсы», «Жарайсың», «Өте жақсы» т.б қолдау көрсету сөздері арқылы оқушыларды бағалау. Қорытынды: Тест жұмысы арқылы оқушылардың жаңа тақырып бойынша меңгерген білімін тексереу. 1. Ақпаратты зерттеу және ақпараттың қасиеттерін білу, ақпаратты өлшеу жөніндегі ғылым қалай аталады? А) математика Ә) физика Б) информатика В) химия 2. Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігін көрсетіңіз: А) бит Ә) байт Б) Мбайт В) Кбайт 3. Уақыт ағынына сәйкес келетін ақпараттың қасиеті? А) анықтылық Ә) өзектілік Б) нақтылық В) құндылық 4. Ақпараттың ақиқат фактілерге сәйкес келуі қай қасиетке тән? А) анықтылық Ә) өзектілік Б) нақтылық В) құндылық 5. Ақпараттың қасиетіне жатпайды? А) анықтылық Ә) өзектілік Б) нақтылық В) басқарушылық Жауаптары:
Жұппен жұмыс. <
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жұмағалиева Айнагүл БекқалиқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Сабақ жоспары: "Ақпараттың қасиеттері" Информатика, 9 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Сабақ жоспары: "Ақпараттың қасиеттері" Информатика, 9 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы:"Ақпараттың қасиеттері" Информатика,9 сынып
Сабақта қол жеткізетін мақсатым: 9.2.1.1. Ақпараттың қасиеттерін анықтау ( өзектілігі, нақтылығы, анықтылығы, құндылығы және т.б).
Оқушылар бұрыннан ақпарат туралы мағұматтарды біледі. Ақпараттың түрлерін ажыратады. Ақпараттың өлшем бірліктерін есептей алады. Әрі қарай оқушыларды ақпараттың қасиеттерімен таныс ету.
Материалдың қысқаша нұсқасы Сабақ жоспары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













