Материалдар / Сабақ жоспары "Арифметикалық прогрессия" 9 сынып

Сабақ жоспары "Арифметикалық прогрессия" 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
арифметикалық прогрессия тақырыбы бойынша оқушыларды жекелеме жұптық жұмыстарды орындауға бейімдеу;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
654
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық прогрессия тақырыбына есептер   шығару.Сабақтың мақсаты:Білімділік: арифметикалық прогрессия тақырыбы бойынша оқушылардың тірек білімдерінің деңгейі мен тиянақтылығын тексеру және бағалауДамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, зейіні мен зердесін дамыту.Тәрбиелік: дұрыс және нақты жауап беруге, тиянақтылыққа тәрбиелеу.Сабақ түрі: білімді бастапқы деңгейде тексеру және бағалау сабағыСабақ әдісі: ішінара ізденушілік, деңгейлік, ой қозғауКөрнекілігі: формулалар, кесте, слайдСабақ барысы:І. ҰйымдастыруІІ. Сөзжұмбақ шешуПрогрессия
  • Санның жүзден бір бөлігі қалай аталады? (пайыз)
  • Екінші мүшенің бірінші мүшеден азайтқанда шығатын теңдігі қалай аталады? (айырма)
  • Ѕn арифметикалық прогрессияның n мүшесінің ..... деп аталады? (қосынды)
  • формуласын енгізген атақты неміс математигі кім? (Гаусс)
  • Архимед қай елдің ғалымы? (Грек)
  • Мүшелерін нөмірлеп шығуға болатын шексіз сандар жиынын қалай атаймыз? (тізбек)
  • Ұлы ағылшын ғалымы, математигі, физигі (Исаак)
  • Әріпті өрнекті енгізген математик? (Франсуа Виет)
  • Арифметикалық прогрессия мүшелерінің қосындысының  формуласын дәлелдеген грек оқымыстысы? (Диофант)
  • Ерте заманда қолданған ұзындық өлшемі? (ярд)
ІІІ. «Кім жылдамn – мүшесінің формуласын пайдаланып прогрессияның мүшесін табу.
  • a1=-2,  d=3, a6 =?
  • a1=3,  d=5, a7 =?
  • a1=21,  d=-3, a8 =?
  • a4=7,  d=1,5, a11 =?


IV. Деңгейлік тапсырмалар1-нұсқа.
  • a1=-40,  d=1,5, a8 =?
  • a5=-4,5, a7 =-7,5,  a1=?
  • a4=4, a17 =-17. S17=?
2-нұсқа.
  • a1=-25,  d=6, a32 =?
  • a4=14,5, a6 =12, d=?
  • a4=1, a9 =11,  S20=?


V. «Сәйкестікті тағайындаңыздар» 
                  ФормулаЕсептеу үшін қолданылады
1.А. Арифметикалық прогрессияның nші мүшесін
2. an=a1+(n-1)dВ. Квадрат теңдеудің түбірлері мен коэффициенттерінің ара қатынасын
3.С. Екі өрнектің айырымы мен қосындысының квадратын



4.Д. Квадрат теңдеудің түбірлерін
Виет теоремасыЕ. Арифметикалық прогрессияның қосындысын
 VI. Сергіту ойыны. «Математикалық вальс»         1 – ші топқа есеп беріледі, екінші топқа есептің жауабы беріледі. Берілген есептер бойынша қарсы топтан есептің жауабын табу арқылы әр оқушы өзінің парын табады.
  • an+1= неге тең?an+d
  • a1,  d арқылы    a50өрнекте?         a1+49
  • an=  неге тең?         a1+(n-1)d
  • a1=20,    d=3 тең болса, ондаa5есепте?32
  • a1=2,           a10=92,          d=?10
  • a6+a9+a10+a15=20,          S19=?            95
VII. Бағалау.Оқушыларды орындаған жұмыстары бойынша бағалау. 



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ