|
Сабақтың тақырыбы: |
«Дәптер» |
|
Оқу мақсаттары: |
2.1.5.1.тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттау. 2.5.1.1.Мұғалімнің көмегімен заттың атын/санын/сынын/қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану. 2.5.1.5.сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап,жай сөйлем құрастыру. |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттайды. Көбі: заттың атын/санын/сынын/қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. Кейбіреуі:Жай сөйлем құрастырады. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Өзінің оқу-құралдары туралы ақпарат береді,сөмкеде қандай оқу құралдары бар екенін ауызша айта алады. |
|
Жаңа сөздер: |
Қалың,жұқа |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Суреттер,үлестірмелі карточкалар,смайликтер. |
|
Оқыту әдістері: |
«Не артық?», «Карлсон мен балақай», «Сөзжұмбақ»шешу, «Суретпен сөйлем құра» |
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Кезең, оның мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Оқу үшін бағалау, оқуды бағалау |
Дереккөздер Ресурстар |
|
|
|
Кіріспе 3 минут |
Психологиялық ахуал туғызу. Үлкенге де сіз деп, Кішіге де сіз деп, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық |
Сабақта психология лық ахуал тудыру үшін, оқушылар тілектер жазылған қағаздарды ортаға лақтырады. бір -бір тілек алып,оқиды. |
Оқушылар қағазға бір тілектен жазып ортаға шығады, тілектерін ортаға тастайды, әр оқушы қалаған қағазын алып оқиды. |
Ауызша мадақтау «Жарайсыңдар!» |
Әуен |
|
|
|
2 мин |
Кері байланыс «Карлсон мен балақай» Флипчартпен жұмыс |
Мұғалім(слайд көрсетеді)Көпнүктенің орнына тиісті әріпті қойып,дұрыс жауабын оқы. |
Оқушылар слайдты көре отырып,2топ кезек- кезек дұрыс жауаптарын оқиды. |
Смайликтер
|
Слайд (флипчарт)тақтада |
|
|
|
3 мин |
«Не артық? » ойыны. |
Мұғалім слайд көрсету арқылы оқушыларға тапсырманы түсіндіреді. |
Екі топ кезектесіп жауап береді.Қандай сурет артық екенін айтады. |
Ауызша марапаттау, смайликтер |
слайд |
|
|
|
3 минут
|
«Сөзжұмбақ»шешу М: оқушылар өз ойларын жұбымен, тобымен ақылдасып сөзжұмбақты шешеді. |
Мұғалім слайд
көрсетеді |
Берілген сөздердің аудармасын табу арқылы оқушылар суретке қарап сөзжұмбақтың жауабын шешеді. |
Топтық жұмыс |
Слайд 2-3 |
|
|
|
3 минут |
«Аудармасын тап» әдісі Мақсаты:Берілген сөздіктердің аудармасын тауып,дұрыс айту керек. |
2топтан 2оқушы шығып,сөздікті оқып,аудармасын дұрыс табады.таба алмаса кезек 2-ші топқа беріледі. |
Екі топтың оқушылары бірін –бірі тексереді,қателерін түзету керек .
|
Смайликтер 2топ бір-бірін бағалайды |
А4 парақтары |
||
|
3 мин |
«Суретпен сөйлем құра» әдісі М:Топқа берілген тапсырманы тездетіп орындап, қорғау, басқа топтардан баға алу |
Топтық жұмыс Топ алдында жұмыстарын қорғайды. Жұмысты қорғауға шығатын оқушыны топ спикері анықтап отырады. |
|
Бағдаршам Жасалған жұмыстарын тексертіп баға алады. |
Флипчарт Интербелсенді тақта |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылардың бойларын сергіту «Қаражорға»биі |
Қимылды қайталау |
Бас бармақ |
Интербелсенді тақта |
||
|
5 минут |
Бағалау. Ойлауын дамытуға арналған тапсырмалар Мақсаты; Жұпта/топта шектеулі уақыт ішінде бұл сөздерді еске алу қажет. Үйге тапсырма |
Күнделікті енді ашайық, Үй тапсырмасын жазайық. Бүгінгі алған білімді, Ұмытпай, есте сақтайық
№6тапсырма,136- бет. Оқу,дәптерге жазу |
|
Журналға баға қою |
Постерлерге жазу арқылы жауап береді |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары "Дәптер"1сынып
Сабақ жоспары "Дәптер"1сынып
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Дәптер» |
|
Оқу мақсаттары: |
2.1.5.1.тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттау. 2.5.1.1.Мұғалімнің көмегімен заттың атын/санын/сынын/қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану. 2.5.1.5.сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап,жай сөйлем құрастыру. |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлығы: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттайды. Көбі: заттың атын/санын/сынын/қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. Кейбіреуі:Жай сөйлем құрастырады. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Өзінің оқу-құралдары туралы ақпарат береді,сөмкеде қандай оқу құралдары бар екенін ауызша айта алады. |
|
Жаңа сөздер: |
Қалың,жұқа |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Суреттер,үлестірмелі карточкалар,смайликтер. |
|
Оқыту әдістері: |
«Не артық?», «Карлсон мен балақай», «Сөзжұмбақ»шешу, «Суретпен сөйлем құра» |
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Кезең, оның мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Оқу үшін бағалау, оқуды бағалау |
Дереккөздер Ресурстар |
|
|
|
Кіріспе 3 минут |
Психологиялық ахуал туғызу. Үлкенге де сіз деп, Кішіге де сіз деп, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық |
Сабақта психология лық ахуал тудыру үшін, оқушылар тілектер жазылған қағаздарды ортаға лақтырады. бір -бір тілек алып,оқиды. |
Оқушылар қағазға бір тілектен жазып ортаға шығады, тілектерін ортаға тастайды, әр оқушы қалаған қағазын алып оқиды. |
Ауызша мадақтау «Жарайсыңдар!» |
Әуен |
|
|
|
2 мин |
Кері байланыс «Карлсон мен балақай» Флипчартпен жұмыс |
Мұғалім(слайд көрсетеді)Көпнүктенің орнына тиісті әріпті қойып,дұрыс жауабын оқы. |
Оқушылар слайдты көре отырып,2топ кезек- кезек дұрыс жауаптарын оқиды. |
Смайликтер
|
Слайд (флипчарт)тақтада |
|
|
|
3 мин |
«Не артық? » ойыны. |
Мұғалім слайд көрсету арқылы оқушыларға тапсырманы түсіндіреді. |
Екі топ кезектесіп жауап береді.Қандай сурет артық екенін айтады. |
Ауызша марапаттау, смайликтер |
слайд |
|
|
|
3 минут
|
«Сөзжұмбақ»шешу М: оқушылар өз ойларын жұбымен, тобымен ақылдасып сөзжұмбақты шешеді. |
Мұғалім слайд
көрсетеді |
Берілген сөздердің аудармасын табу арқылы оқушылар суретке қарап сөзжұмбақтың жауабын шешеді. |
Топтық жұмыс |
Слайд 2-3 |
|
|
|
3 минут |
«Аудармасын тап» әдісі Мақсаты:Берілген сөздіктердің аудармасын тауып,дұрыс айту керек. |
2топтан 2оқушы шығып,сөздікті оқып,аудармасын дұрыс табады.таба алмаса кезек 2-ші топқа беріледі. |
Екі топтың оқушылары бірін –бірі тексереді,қателерін түзету керек .
|
Смайликтер 2топ бір-бірін бағалайды |
А4 парақтары |
||
|
3 мин |
«Суретпен сөйлем құра» әдісі М:Топқа берілген тапсырманы тездетіп орындап, қорғау, басқа топтардан баға алу |
Топтық жұмыс Топ алдында жұмыстарын қорғайды. Жұмысты қорғауға шығатын оқушыны топ спикері анықтап отырады. |
|
Бағдаршам Жасалған жұмыстарын тексертіп баға алады. |
Флипчарт Интербелсенді тақта |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Оқушылардың бойларын сергіту «Қаражорға»биі |
Қимылды қайталау |
Бас бармақ |
Интербелсенді тақта |
||
|
5 минут |
Бағалау. Ойлауын дамытуға арналған тапсырмалар Мақсаты; Жұпта/топта шектеулі уақыт ішінде бұл сөздерді еске алу қажет. Үйге тапсырма |
Күнделікті енді ашайық, Үй тапсырмасын жазайық. Бүгінгі алған білімді, Ұмытпай, есте сақтайық
№6тапсырма,136- бет. Оқу,дәптерге жазу |
|
Журналға баға қою |
Постерлерге жазу арқылы жауап береді |
||
шағым қалдыра аласыз

















