Материалдар / Сабақ жоспары "Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі" 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары "Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі" 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі Сабақтың мақсаты: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигін салуды үйрету. Сабақтың міндеті:Білімділік. Берілген тақырыпты толық меңгеруге мүмкіндік жасау;Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің графигін салудың негізгі тәсілдерімен таныстыру, графигін салу дағдысын қалыптастыру;тәртіптілікке тәрбиелеу. Дамытушылық. Оқушылардың есте сақтау мен ойлау қабілетін қалыптастыру, танымдық қызығушылықтарын дамыту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1383
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:

Пәні: математика

Сынып: 6 «А»

Сабақтың тақырыбы: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі

Сабақтың мақсаты: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигін

салуды үйрету.

Сабақтың міндеті:Білімділік. Берілген тақырыпты толық меңгеруге мүмкіндік жасау;Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің графигін салудың негізгі тәсілдерімен таныстыру, графигін  салу дағдысын қалыптастыру;тәртіптілікке тәрбиелеу.

Дамытушылық. Оқушылардың есте сақтау мен ойлау қабілетін қалыптастыру, танымдық қызығушылықтарын дамыту.

Күтілетін нәтижелер екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің жалпы

түрдегі өрнегін жаза білу. Екі айнымалысы бар

сызықтық теңдеулердің шешімдері болатын сандар

жұбын жаза білу. Екі айнымалысы бар сызықтық

теңдеулердің қасиеттерін білу. Графигін сала білу.

Сабақтың типі: Білік пен дағдыны қалыптастыру сабағы.

Сабақтың түрі: Практикалық сабақ.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: логикалық тапсырмалар,графиктер.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: көрнекіліктерді қолдану, практикалық жаттығу жұмыстарын орындату, әңгімелеу, баяндау.

Сабақта қолданылатын технология: СТО стратегиялары

Сабақ формасы: топтық оқыту

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі сабақтың мақсат-міндетімен, жоспарымен

таныстыру.

  1. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

1. 3.Суретші мектеп бөлмелерін нөмірлеуге тиіс еді. Бөлме саны 94 болса, қанша рет «9» санын жазу керек? (14 рет)

2. Ұшып барады бір топ қаз оңтүстікке

Мықты болсаң,қанша екен тез есепте

Алдында екеу,екеу келеді артында

Екі-екіден келеді қос бүйірде. (4)

Бұл сандар бізге бүгінгі күннің жадын аңдатады екен.

3. СТО-дың ассоциация стратегиясы бойынша

DrawObject2 DrawObject1

DrawObject3

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу





DrawObject5 DrawObject4



  1. Қажетті білімдер мен әрекет тәсілдерін өзектендіру.

Төменде берілген функциялардың ішінен

А) графиктері параллель түзулер болатын сызықтық функцияларды;

Ә) графиктері қиылысатын сызықтық функцияларды;

Б) А(4;2) нүктесінен өтетін сызықтық функцияны;

В) графигі координаталар басынан өтетін функцияны табыңдар


A)У= 2Х+1 Ә)У= 8Х-2 Б)У= 3Х-10 В)У= 2Х-3 Г)У= 5Х+3 Д)У=

4. Топтық жұмыс:

І топқа Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигі қандай болады? Мысалдар келтір.

ІІ топқа У=О болса, график қандай болады?

ІІІ топқа Х=О болса, график қандай болады?

5. ЖИГСО стратегиясы бойынша топ қайта жасақталады.

А) Эксперттік топтар

І топқа Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешу.

ІІ топқа Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеудің графигін салу тәртібі

ІІІ топқа Сызықтық функция мен сызықтық теңдеуді салыстыру.

Ә)Жанұялық топта тапсырмаларды орындайды. оқулықтан

І топқа №1460 1) №1459 2)

ІІ топқа №1460 2) №1459 1)

ІІІ топқа №1460 4) №1459 3) Оу осімен қиылысу нүктесінің координатасын табыңдар.

6. ББҮ стратегиясы

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім





7. Бағалау (Оқушылар өз тобындағы белсенді қатысқандарды еңбектеріне сәйкес бағалайды)

9. Үйге тапсырма. № 1460 3,5,6) № 1470

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!