|
Пән:физика Предмет:физика Subject:physics |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлім: The long-term plan includes: |
8.2.В Электростатика негіздері Fundamentals of electrostatics |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: Дата: Date: |
Мұғалімнің есімі: Daribayeva.A.A. Продолжительность: Duration: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Класс: Class: 8 |
Қатысқандар саны: Количество Amount |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы Тема урока: Topic of the lesson |
§22.Конденсатор және оның электр сыймдылығы Capacitor and its electrical capacity |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Цели урока Lesson objectives |
8.4.1.10 конденсаторлардың құрылысын және қолданылуын сипаттау; describing the construction and operation of condensers; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: Цель урока: The purpose of the lesson: |
Барлық оқушылар: All students: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Конденсаторлардың пайда болуы туралы тарихи мәліметтерді біледі. Сыйымдылық туралы ұғымды және оның өлшем бірлігін енгізеді. конденсатор сыйымдылығын анықтау формуласын жазу. Анықтамалардың мағынасын түсіне отырып айта алады Knows the historical data about capacitors. Introduces the concept of capacity and its unit of measurement. recording of the capacitor capacitance determination formula. Understand the meaning of the definitions |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Most pupils are: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Анықтамалардың мағынасын түсіне отырып мысалдар келтіре алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Some pupils say: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Физикалық заңдылықтардың мағынасын біле отырып өмірде қолдана алады Knowing the meaning of physical laws can be used in life. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі Evaluation criterion |
1. Конденсаторлар туралы ұғымын білу. 3.Конденсатордың электрсыйымдылығын есептерде қолдану Табыс критерийлері: 1. Конденсаторлар туралы ұғымын білемін 3.Конденсатордың электрсыйымдылығын есептерде қолданамын 1. Know the concept of capacitors. 3. Using the capacitor electrics in calculations Success Criteria: 1. I know the concept of capacitors 3. I use the capacitor's electrics in calculations |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: Языковые цели: Language objectives:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кернеу, потенциалдар айырымы, жазық конденсатор, конденсатор электрсыйымдылығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Потенциал және потенциалдар айырымы. Конденсатор |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз конденсаторларды..... білесіз бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз конденсаторларды тізбектей және параллель қосқанда электрсыйымдылығы қалай өзгеретінін білесіз бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Конденсатор- Key words and phrases: voltage, potential difference, flat capacitor, capacitor electr Useful language units for class dialogue / subscription: Points for discussion: 1. Potential and potential difference. Condenser Do you know the capacitors ..... Do you know how to change the capability of the capacitors in circuit and parallel? Subscription suggestions: Condenser, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу Engaging in Values |
Жалпыға ортақ еңбекқоғамы: шығармашылық қабілетін дамыту, қарым-қатынас орнату, бір-бірінің пікірін тыңдау, өзгенің жұмысын бағалау, өмірмен байланыстыру. Common worker: developing creative abilities, communicating, listening to each other's opinions, evaluating the work of others, connecting with life. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс Interdisciplinary communication |
Химия мен математика Chemistry and mathematics |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары ICT skills |
Осы сабақ барысында оқушылар Рower Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады, тақырыпқа қатысты бейнежазбаны тамашалайды. Throughout this lesson, students use PowerPoint to visualize the theme, using visual aids related to themes from the Power Point program. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Previous reading |
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы. Electric field potential and potential difference. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ
барысы During the classes |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Planned activities on the lesson |
Ресурс Resource |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері Этап урока Lesson Stage Басы 8минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational period. Амандасу. Greetings. Activity. Good morning everyone, Pupils. I’m glad to see you. Sit down, please. Who is absent today? Үй тапсырмасы. Homework. Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою. Questioning by brainstorming. 1. Нүктелік заряд дегеніміз
не? 6. Кулон заңы тұжырымдамасы. 1. What is dot charging? 2. What is an electric field? 3. What describes the electric field intensity. 4. What does an electroscope measure? 5. This is a potential difference 6. Coulomb's concept. Табыс критерийі: 1. Оқушылардың 3 сұраққа дұрыс жауап бере аламын 2. Оқушылардың 5 сұраққа дұрыс жауап бере аламын 3. Оқушылардың 6 сұраққа дұрыс жауап бере аламын Success criteria: 1. I can answer 3 questions correctly 2. I can answer 5 questions correctly 3. I can answer 6 questions correctly Оқушылар «Табыс критерийіне» сүйене отырып бір бірін «Бас бармақ» арқылы бағалайды Pupils base their "Parent Stroke" based on "Success Criteria" |
Ақ парақ, маркер, сызғыш, карандаш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 минут |
Оқушыларға жаңа сабақты «Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы орындатамын. For pupils, a new lesson is provided by the "Listen to the Trinity" method. Конденсаторлар техникалық кұрылғаларда электр зарядтарын жинақтау үшін кеңінен қолданылады.
Терминдер Terms
|
стикер, маркер, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 7 минут |
«Блум таксономиясы» арқылы бекітемін Through the Bloom Taxonomy
Check your knowledge "Feedback
БҮҮ кестесін толтыру Fill in the schedule
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды The "traffic light" method Homework - Learn the terminology, п.22 14ехе What did we do during the lesson? What new information have we got? What terminology was learned in the lesson? Lesson is over. Good bye |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Сабақ өз денгейінде жоспарланғандай өтті. Барлық оқушылар мүмкіндігінше өз ойларын жеткізе алады. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2.______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2.______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Electrical capacity
Сабақ жоспары: Electrical capacity
|
Пән:физика Предмет:физика Subject:physics |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлім: The long-term plan includes: |
8.2.В Электростатика негіздері Fundamentals of electrostatics |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі: Дата: Date: |
Мұғалімнің есімі: Daribayeva.A.A. Продолжительность: Duration: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Класс: Class: 8 |
Қатысқандар саны: Количество Amount |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы Тема урока: Topic of the lesson |
§22.Конденсатор және оның электр сыймдылығы Capacitor and its electrical capacity |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Цели урока Lesson objectives |
8.4.1.10 конденсаторлардың құрылысын және қолданылуын сипаттау; describing the construction and operation of condensers; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: Цель урока: The purpose of the lesson: |
Барлық оқушылар: All students: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Конденсаторлардың пайда болуы туралы тарихи мәліметтерді біледі. Сыйымдылық туралы ұғымды және оның өлшем бірлігін енгізеді. конденсатор сыйымдылығын анықтау формуласын жазу. Анықтамалардың мағынасын түсіне отырып айта алады Knows the historical data about capacitors. Introduces the concept of capacity and its unit of measurement. recording of the capacitor capacitance determination formula. Understand the meaning of the definitions |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Most pupils are: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Анықтамалардың мағынасын түсіне отырып мысалдар келтіре алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Some pupils say: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Физикалық заңдылықтардың мағынасын біле отырып өмірде қолдана алады Knowing the meaning of physical laws can be used in life. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі Evaluation criterion |
1. Конденсаторлар туралы ұғымын білу. 3.Конденсатордың электрсыйымдылығын есептерде қолдану Табыс критерийлері: 1. Конденсаторлар туралы ұғымын білемін 3.Конденсатордың электрсыйымдылығын есептерде қолданамын 1. Know the concept of capacitors. 3. Using the capacitor electrics in calculations Success Criteria: 1. I know the concept of capacitors 3. I use the capacitor's electrics in calculations |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: Языковые цели: Language objectives:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кернеу, потенциалдар айырымы, жазық конденсатор, конденсатор электрсыйымдылығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Потенциал және потенциалдар айырымы. Конденсатор |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз конденсаторларды..... білесіз бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз конденсаторларды тізбектей және параллель қосқанда электрсыйымдылығы қалай өзгеретінін білесіз бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Конденсатор- Key words and phrases: voltage, potential difference, flat capacitor, capacitor electr Useful language units for class dialogue / subscription: Points for discussion: 1. Potential and potential difference. Condenser Do you know the capacitors ..... Do you know how to change the capability of the capacitors in circuit and parallel? Subscription suggestions: Condenser, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу Engaging in Values |
Жалпыға ортақ еңбекқоғамы: шығармашылық қабілетін дамыту, қарым-қатынас орнату, бір-бірінің пікірін тыңдау, өзгенің жұмысын бағалау, өмірмен байланыстыру. Common worker: developing creative abilities, communicating, listening to each other's opinions, evaluating the work of others, connecting with life. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс Interdisciplinary communication |
Химия мен математика Chemistry and mathematics |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары ICT skills |
Осы сабақ барысында оқушылар Рower Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады, тақырыпқа қатысты бейнежазбаны тамашалайды. Throughout this lesson, students use PowerPoint to visualize the theme, using visual aids related to themes from the Power Point program. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу Previous reading |
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы. Electric field potential and potential difference. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ
барысы During the classes |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Planned activities on the lesson |
Ресурс Resource |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері Этап урока Lesson Stage Басы 8минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational period. Амандасу. Greetings. Activity. Good morning everyone, Pupils. I’m glad to see you. Sit down, please. Who is absent today? Үй тапсырмасы. Homework. Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою. Questioning by brainstorming. 1. Нүктелік заряд дегеніміз
не? 6. Кулон заңы тұжырымдамасы. 1. What is dot charging? 2. What is an electric field? 3. What describes the electric field intensity. 4. What does an electroscope measure? 5. This is a potential difference 6. Coulomb's concept. Табыс критерийі: 1. Оқушылардың 3 сұраққа дұрыс жауап бере аламын 2. Оқушылардың 5 сұраққа дұрыс жауап бере аламын 3. Оқушылардың 6 сұраққа дұрыс жауап бере аламын Success criteria: 1. I can answer 3 questions correctly 2. I can answer 5 questions correctly 3. I can answer 6 questions correctly Оқушылар «Табыс критерийіне» сүйене отырып бір бірін «Бас бармақ» арқылы бағалайды Pupils base their "Parent Stroke" based on "Success Criteria" |
Ақ парақ, маркер, сызғыш, карандаш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 минут |
Оқушыларға жаңа сабақты «Тыңдап отырған үштік» әдісі арқылы орындатамын. For pupils, a new lesson is provided by the "Listen to the Trinity" method. Конденсаторлар техникалық кұрылғаларда электр зарядтарын жинақтау үшін кеңінен қолданылады.
Терминдер Terms
|
стикер, маркер, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 7 минут |
«Блум таксономиясы» арқылы бекітемін Through the Bloom Taxonomy
Check your knowledge "Feedback
БҮҮ кестесін толтыру Fill in the schedule
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды The "traffic light" method Homework - Learn the terminology, п.22 14ехе What did we do during the lesson? What new information have we got? What terminology was learned in the lesson? Lesson is over. Good bye |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Сабақ өз денгейінде жоспарланғандай өтті. Барлық оқушылар мүмкіндігінше өз ойларын жеткізе алады. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2.______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 2.______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















